Problem z tylną szybą elektryczną w Golf III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pacific TDI

Problem z tylną szybą elektryczną w Golf III

Post autor: Pacific TDI » ndz maja 15, 2005 11:07

Szyba generalnie nie działa, ale czasem ma zaskoki ichodzi. Wyłączniki są sprawne. Jest gdzieś wogóle jakaś centralka co tym steruje? A może od częstego otwierania drzwi kabelki się nadwyrężyły? Miał ktoś ten problem? Tylne lewe. Pozdrawiam Pacific TDI



Awatar użytkownika
dommarc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 14:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dommarc » pn maja 16, 2005 00:15

Może to i kable, ale wątpię w to. Ja miałem podobną przypadłość (szyby raz działały raz nie). W moim przypadku problem tkwił w styku wtyczki od wiązki elektrycznej tylnich drzwi i gniazda w słupku. Spróbuj dokręcić gniazdo i docisnąć wtyczkę, może to wystarczy. Jeżeli nie to poniżej opisałem jak to naprawiłem u siebie.

:idea::idea::idea: Przed naprawą zdecydowanie zalecam obejrzenie tego linku -> http://www.a1electric.com/golf.htm , szczególnie strony 18 i 22. :idea::idea::idea:


U mnie naprawa wyglądała w następujący sposób:

- zdjąłem wewnętrzną (górną i dolną) tapicerkę słupka (przy pasach bezpieczeństwa) - w słupku tym jest gniazdo do którego należy sę dostać,
- zdjąłem gumową osłonę przewodów i wtyczki,
- wyjąłem wtyczkę z gniazda ( :!::!::!: UWAGA : należy to robić ostrożnie, aby jej nie połamać),
- wyjąłem gniazdo ze słupków (trzeba odkręcić czarną nakrętkę http://www.a1electric.com/install/vw/vw18.htm , dwa zdjęcia na dole ),
- wyjąłem z wtyczki przewód powietrza od centralnego zamku (ostrożnie podważyć dwa zatrzaski :!::!::!: UWAGA : i znów należy to robić ostrożnie, aby nic nie połamać),
- połączyłem wtyczkę z gniazdem i szyba zaczęła działać,
- następnie założyłem gniazdo do drzwi , nakręciłem nakrętkę,
- wpiąłem wtyczkę założyłem gumową osłonę (zrobiłem kilka testów zamykani i otwieranie drzwi i szyb),
- założyłem tapicerkę,

Oczywiście przed tą robotą możesz sprawdzić czy kable nie są po przecierane, ale one wyglądają dość solidnie i jeżeli nikt tam nie spartolił roboty przy montażu, albo naprawie to powinny być całe.

Mam nadzieję że byłem pomocny, zyczę usunięcia usterki.


pozdrawiam Dominik

KUPIĘ:
- klapę tylną MK3 kombi najlepiej w kolorze LC3L

Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » pn maja 16, 2005 00:20

Dokładnie, dommarc ma rację te łączenia w słupku lubia tracić styk, mi poleciały kable z centralnego zamka też w tym słupku.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości