Parujące Reflektory

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gop_8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pt mar 23, 2007 23:51
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Parujące Reflektory

Post autor: gop_8 » pn sty 07, 2008 20:04

Witam!

Wymieniłem sobie reflektory na takie z soczewkami firmy VALEO. Po założeniu (kilka miechów leżały w wilgotynym garażu) zaczęły parować. Czy to jest wina świateł, czy też tego w jakiech warunkach były przechowywane. Jak zlikwidować parę??

Pozdrawiam


[img]http://www.tkk.pl/~zsynuk/MK%204/VW%20zach-pom.jpg[/img]

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn sty 07, 2008 20:40

gop_8 pisze:Czy to jest wina świateł
tak - nieszczelne
gop_8 pisze:Jak zlikwidować parę??
odkleić szkło od reflektora i szczelnie skleić - opis rozkładania przednich lapm znajduje sie w dziale FAQ, np. temat "lampy black eyes" czy co takiego


Obrazek
Obrazek

gop_8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pt mar 23, 2007 23:51
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: gop_8 » wt sty 08, 2008 17:21

prezesso pisze: odkleić szkło od reflektora i szczelnie skleić - opis rozkładania przednich lapm znajduje sie w dziale FAQ, np. temat "lampy black eyes" czy co takiego
Witam!!

Znalazłem poradę, że można nagrzać klosz i drugą część reflektora opalarką i złożyć, podobno zdaje egzamin. Myślałem, że uda się bez zdejmowanie reflektorów (świeżo założone), ale chyba nie ma innego sposobu.
Drugą opcją jest sklejenie na klej do szyb. Z tego co wiem to trzeba mieć do niego jakiś aktywator.. jakiej firmy polecicie klej?

A może ktoś ma jakiś inny pomysł?

Pozdrawiam


[img]http://www.tkk.pl/~zsynuk/MK%204/VW%20zach-pom.jpg[/img]

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt sty 08, 2008 18:44

Zmorą FIATA PUNTO było parowanie lamp ASO je wymieniało w ramach gwarancji później montowali odpowietrzniki zakończone gumką


A wystarczyło machnąć otwór w tylnym plastiku o średnicy 8mm i po sperawie


lampy parują ponieważ po wyłączeniu świateł zassawa wilgoć a gdy lampa jest za szczelna nie ma gdzie odparować



Tomalka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob paź 07, 2006 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tomalka » wt sty 08, 2008 20:10

Mi też parował reflektor. Po myciu auta czy deszczu była wewnątrz para. Obleciałem dookoła sylikonem przezroczystym reflektor w miejscu gdzie "szkło" styka się z tylna częścią reflektora i po problemie.



gop_8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pt mar 23, 2007 23:51
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: gop_8 » pt lut 01, 2008 22:22

Tomalka pisze:Mi też parował reflektor. Po myciu auta czy deszczu była wewnątrz para. Obleciałem dookoła sylikonem przezroczystym reflektor w miejscu gdzie "szkło" styka się z tylna częścią reflektora i po problemie.
Też dobry pomysł. Jeżeli nie uda mi się załatwić opalarki - zmierzam nagrzać gumę-klej i docisnąć zaciskami ze starych reflektorów - to właśnie tak zrobię.

Dziękuję
Pozdrawiam


[img]http://www.tkk.pl/~zsynuk/MK%204/VW%20zach-pom.jpg[/img]

Awatar użytkownika
DZIOBEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 11, 2008 00:50
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: DZIOBEK » ndz lut 03, 2008 20:21

Witam serdecznie.
Mi zaczęły parować reflektory po założeniu żarówek XENONOWYCH z przetwornicami.
Zakładałem je w piątek.
Dodatkowo trzeba było wywiercić dziurę w klapce maskująco-uszczelnijącej reflektor i tam założony został taki pierścień gumowy pzez który przechodzą przewody.
Wygląda to wszystko szczelnie, montowane było przez fachowców którzy robili to nie raz.

Mam dwa wersje na to zdarzenie, albo reflektory parują mii bo są zaszczelne a XENONY montowane byłu późnym wieczorem na zewnątrz i złapały wilgoci a teraz nie mają jak odparować ??
Albo przewiercenie przez klapkę PRZECIWNIE spowodowało rozszczelnienie i łapią wilgoć na bieżąco.

Tuu na forum opinie są także niejednoznaczne.
Coo o tym myślicie koledzy.

Jeszcze jedno !!!
Czytałem gdzieś tu na forum że osoba miała podobny problem po zmianie żarówek na Philips Blue Vision.
A podobno w Kloszu GOLFA IV są gdzieś jakieś GUMKI „DO ODPOWIETRZANIA” i po wyciagnięciu tych gumek problem został rozwiązany.
Gdzie tego szukać i po co to jest ??

I Jeszcze jedno czy nie wiecie może jak bezkolizyjnie wymyć szybkę od wewnątrz po zaciekach pozostałych od tej pary bo u mnie już takowe powstały ??
Ostatnio zmieniony ndz lut 03, 2008 20:49 przez DZIOBEK, łącznie zmieniany 4 razy.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images33.fotosik.pl/109/ddcba052b41b93c0.jpg[/img][/url]
[i][color=blue][size=84]Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.[/size][/color][/i]

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » pn lut 04, 2008 00:10

moim zdaniem jak wkladali Ci zarniki w lampe napuscili wilgoci w lampe, przy tej pogodzie, jezeli masz garaz to zdejmij tylne pokrywki i zostaw na noc, powinno pomoc
a co do przemycia reflektora, to jak bylem w helli w warszawie koles powiedzial mi ze jak przemywac to jedynie woda destylowana, badz spirytusem, z wiekszym skierowaniem na ten spirytus, wlewasz, przemywasz, i odkladasz reflektor do całkowitego wyschniecia, nie masz zaciekow itd
i dziwi mnie ze u CIebie po zaparowaniu zostal osad! u mnie po zaparowaniu mgeilka schodzi w ciagu 2 min i nic nie pozostaje (na szczescie) mysle ze po prostu masz wilgoc w lampie



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn lut 04, 2008 01:48

ja pare zlikwidowalem zwykla suszarka zdejmujesz dekiel ten co do wymiany zarowki i kierujesz nawiew suszarki do srodka lampy i po problemie


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 485 gości