MK3 hamulce piszcza!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

MK3 hamulce piszcza!!!!

Post autor: newswen » sob maja 14, 2005 16:25

Witam!!! jak w temacie!!! :bigok:
Piszcza mi hamulce z przodu podczas hamowania, a czasem nawet przy skrecaniu delikatnie popiskuja, strasznie mnie to denerwuje, czy to znak ze trzeba wymienic klocki??? i czy od razu z klockami trzeba wymieniac tarcze?? :chytry:
jak tak to ile mnie wyniesie wymiana?????
pozdrawiam!! :satan:



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob maja 14, 2005 16:47

Nie wiem kiedy wynieniales ostatnio klocki ale jezeli dawno to napewno klocki do wymiany :grin: Co do ceny to trudno mi powiedziec bo zawsze zniemalem sam ale mysle ze wymiana ok. 30-50zł(ale nia mam pojęcia,moze taniej).Sredniej klasy nowe klocki to tez koszt ok 50zł takze jak dasz do serwisu to pewnie zaplacisz 50-80zł.Co do tarcz to wątpie zeby byly do wymiany-spój na tarcze przez fegle i sam bedziesz wiedzail-nie powinna mieć mniej niz ok. 6-8mm :jezor:



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: MK3 hamulce piszcza!!!!

Post autor: briano » sob maja 14, 2005 19:59

newswen pisze:Witam!!! jak w temacie!!! :bigok:
Piszcza mi hamulce z przodu podczas hamowania, a czasem nawet przy skrecaniu delikatnie popiskuja, strasznie mnie to denerwuje, czy to znak ze trzeba wymienic klocki??? i czy od razu z klockami trzeba wymieniac tarcze?? :chytry:
jak tak to ile mnie wyniesie wymiana?????
pozdrawiam!! :satan:
A jeżeli klocki ok , to tarcze mogą mieć już rant od zużycia o który ocierają klocki i piszczą więc mogą kwalifikować sie do wymiany ale najlepiej ją zmierzyć jest jakaś szer minimalna ale nie pamiętam jaka



tom_boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 21, 2005 19:19
Lokalizacja: Trzebinia

Klocki słabej klasy

Post autor: tom_boy » sob maja 14, 2005 22:31

Wystarczy że kupisz tzw klocki z miękkiego materiału i będą piszczały podczas hamowania. U mnie jest to samo.... Tarcze są ok i klocki również a jednak piszczą... Kup jakieś klocki wykonanane z twardego materiału i bedzie ok



CUDAK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 02, 2005 12:22
Lokalizacja: Chełmek k. Oświęcimia
Kontakt:

piszcza ......

Post autor: CUDAK » ndz maja 15, 2005 01:14

sprawdz rant na tarczach jak jest to sie go pozbądż. Jezeli rantu nie ma a zalozyles w ostatnim czasie nowe klocki i zaczal pojawiac sie pisk podczas normalnej jazdy 9gdy nei hamujesz) to je wymien (musza byc jakies gowniane)Ewentualnie czasami sie zdaza ze winne sa tarcze ale to na koncu zacznij pokolei tak jak pisze. daj znac jak efekty
Pozdro CUDAK


Części z Niemiec do wszystkich samochodów osobowych. Tel. 0-504-002-584;
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1343805
http://www.swistak.pl/user_info_aukcje.html?id=121753

Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » ndz maja 15, 2005 10:44

Rant na tarczy jest alenieduzy, ma około 1mm. ale jak się go pozbyć????
i jak sprawdzic czy klocki sa juz zuzyte??? trzeba rozbierac kolo????
z hamulcem nie mam problemu autko zatrzymuje sie dobrze, pedał jest wysoki, chyba wszystko ok.
aha i czy poradze sobie z wymiana klocków, czy lepiej jechac do jakiegos serwisu??



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz maja 15, 2005 13:02

jak masz alu na 4-5 szprych to klocki widać, jak inne to musisz zdjąć koło i zobaczyć ile jest jeszcze okładziny. Możesz próbować sam wymieniać ale pomoc typu książka by się przydała jak to pierwszy raz albo ktoś kto wie jak to zrobić, warsztaty biorą 30-40pln za stronę, rant można zeszlifować (ostrożnie) szlifierką kątową ale nie za mocno tylko tyle ile trzeba



CUDAK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 02, 2005 12:22
Lokalizacja: Chełmek k. Oświęcimia
Kontakt:

piszcza....

Post autor: CUDAK » ndz maja 15, 2005 15:43

dokladnie jak koledzy pisza....szliwierka zeszlifuj bo 1 mm to duzy rant i on moze Cie tak leczyc (tylko delikatnie) a klocki sprawdzisz sciagajac koło i patrzac prostopadle w kierunku tarczy to w szczelinach zacisku widac jak grube sa jeszcze Teoria mowi o wymianie jezeli grubosc klocka jest w granicach 5 mm ale z praktyki wiem ze wiekszasc wymienia jak juz metal po tarczy trze ;) Jak nigdy sam nei wymieniales to duzo prosciej bedize zaplacic 40 dychy za wymiane klockow (od strony) niz samemu sie uczyc. Jak cos polecam sie :)


Części z Niemiec do wszystkich samochodów osobowych. Tel. 0-504-002-584;
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1343805
http://www.swistak.pl/user_info_aukcje.html?id=121753

marlbor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 06:03
Lokalizacja: płońsk
Kontakt:

Post autor: marlbor » wt maja 24, 2005 19:00

ja mam [podobny problemm tylko ze moje hamulce piszcza nawet jak zaciagam reczny (tzn jak go zwalniam i jak puszczam hamulec w nodze ) :( i kurcze nie wiem co zrobic bo jutro sie w trase wybieram (jakies 300 km i mam sie tam spotkac ze znajomym mechanikiem zeby mi w autko popatrzyl) i teraz nie wiem czy jechac jak tak piszcza czy lepiej to zrobic przed wyjazdem
samochod golf 1.8 92 model z 93
pozdrawiam



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » wt maja 24, 2005 20:24

a moze klocki zlapaply wilgoc, wystarczy nieraz pare razy mocniej zahamowac i przestaja piszczec a co do zeszlifowania rantu to nie wiem czy szlifireka bedzie dobrze, jak zeszlifujesz nierowno to nie wiem czy tarcza nie bedzie bic



marlbor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 06:03
Lokalizacja: płońsk
Kontakt:

Post autor: marlbor » wt maja 24, 2005 20:31

hmm wilgoc trzeba bedzie sprawdzic w sumei dzis nie padalo a ja tylko lekko lampy woda przecieralem ale ktoz wie moze i cos tam wpadlo :) jutro zerkne i najwyzej sobie dojade powoli do bialego i mam pytanie co sie dzieje jak klocki siadaja czy w ogole jest taka opcja ?



Awatar użytkownika
Sebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 14, 2005 09:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Sebo » wt maja 24, 2005 20:53

A ja widziałem taki numer:
Podnieśli fieste z jednej strony, zdjeli koło, dwójka i rura.
Kolo stał z pilnikiem i szlifował kręcącą się tarcze.
Chyba to równiej wyszło niż kontówką.


www.vwgolf-slask.info

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 444 gości