Najlepszy sposob na zamarzajaca odme?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bithmore

Najlepszy sposob na zamarzajaca odme?

Post autor: bithmore » pt sty 04, 2008 18:14

Witam


Mam problem, ktory na tym forum byl poruszany, lecz nikt nie dal jasnego i dobrego sposobu na ta dolegliwosc. Dla niewtajemniczonych w mk4 zamarzac potrafi odma, co skutkuje wybijaniem oleju przez bagnet. Niedawno mialem wymieniany olej, czesto moja trasa wyglada z rana do pracy i z powrotem, ktora jest bardzo krotka ok 4km w jedna strone. Odwiedzilem Kielce tam przypadkiem zczailem ze mam wyciek oleju (mialem stan na minimum). Uzupelnilem wrocilem do Wroclawia bylo ok pare dni bo bylo cieplo. Ostanio znow troche zimniej i dzisiaj patrze bagnet troche mokry stan oleju na 3/4. Generalnie mozna zamontowac ponoc grzalke (czy ktos to robil i faktycznie sprawdza sie bo spotkalem rozne opinie) w serwisie VW (grzalka 154zl + robocizna w motorpolu krzykneli 360zl - zglupieli). Jaki jest inny sposob na to? powinienem odme przeczyscic? da sie to zrobic samemu czy u mechanika jakiegos, jesli u mechanika jaki bedzie koszt? i czy to pomoze na dluzszy czas czy po tygodniu znow bede musial to robic. Pls help boje sie ze wyciek bedzie wiekszy nie bede sprawdzal i zatre silnik (poza tym nie chce dolewac co chwile oleju bo to tez koszt). Prosze znawcow o pomoc.



Awatar użytkownika
COLIN16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 11:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: COLIN16 » pt sty 04, 2008 18:23

Najlepiej jeśli odkręcisz odstojnik i wupłukać go gorącą wodą, niektórzy twierdzą ze mozna zrobić własny podgrzewacz wody wpinając sie w przewod ktorym płynie płyn chłodniczy i owinąć wokół odmy, albo poprostu przejechać się w trochę dłuższą trasę żeby odma się ogrzała i odparował z niej to co tam zalega czyli wilgoć i opary oleju.
Ale po pierwsze odkręć odstojnik i umyj go gorącą wodą.



pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Najlepszy sposob na zamarzajaca odme?

Post autor: pieko » pt sty 04, 2008 18:35

Znam problem z autopsji.W moim Mk3 w zeszlym roku zamarzla totalnie odma.Tez jezdzilem wlasnie krotkie trasy .Rozebralem cala puche i porzadnie wyczyscilem pod goraca woda wraz z przewodem idacym od filtra bo tak byl zawalony ta mazia ze nie bylo przelotu.Od zeszlego roku odpukac mam spokuj.Czasami przegonie golfika na dluzszej trasie i jest ok.mazia spod korka oleju znika.
pozdr.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Re: Najlepszy sposob na zamarzajaca odme?

Post autor: pszczyna » pt sty 04, 2008 18:41

bithmore pisze:Witam


w serwisie VW (grzalka 154zl + robocizna w motorpolu krzykneli 360zl - zglupieli).

To masz pół darmo zawsze wołali 600zł



bithmore

Post autor: bithmore » pt sty 04, 2008 18:42

Zrobiles to u siebie moze ;)? i pomaga faktycznie?



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pt sty 04, 2008 18:50

Pomagać pomaga , ja odnoszę się do ceny!!!!!! :goof: :goof:



bithmore

Post autor: bithmore » pt sty 04, 2008 18:54

Zeby nie bylo niedomowien bo troche krzywo to napisalem ;) grzalka to 154zl a robocizna 360 wiec ponad 500zl idzie ;)



Rafał 8657
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Rafał 8657 » pt sty 04, 2008 20:45

ja mam mk2 i to samo jak przyjdzie zimno to odma zatkana, myślałem o puszczeniu jakiegoś wężyka cienkiego żeby płynął nim płyn chłodniczy wokół tego węża od odmy ale przemyślałem temat i to nie ma sensu bo do pracy też mam ok 4 km i według mnie takie rozwiązanie nic nie da. Mój sposób: raz na dwa trzy tygodnie ( zależy od mrozów) wyjmuję wszystko czyszczę i też czasem jakaś traska z 50 km i tyle.
Ale jak masz kaskę to możesz zainwestować tylko zapytaj czy na takich krótkich odcinkach jak jeździsz będzie Ci podgrzewać tą odme.

pozdro


Raf

bithmore

Post autor: bithmore » pt sty 04, 2008 21:59

Dzwonilem do drugiego servisu VW we Wrocku no i montaz mi krzyknal 160zl ;) chyba sie zdecyduje bo chce spac spokojnie. Tylko czy na pewno bedzie to tak grzalo, ze nic sie nie zatka? ktos montowal to i nie ma totalnie zadnego problemu (zapomnial co to problem z odmą:P?) nawet na krotkich odcinkach ?



tomsg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 22:15
Lokalizacja: Bytom

Post autor: tomsg » sob sty 10, 2009 16:19

Witam
W jaki sposób dostać się do odmy w 1,4 16v??
Wyjąłem filtr powietrza, ale nie potrafie zdemontowć tej plastikowej komory w której leży filtr. Odkręciłem 2 torksy i jest jeszcze takie cos okrągłe co trzyma, nie wiem jak to zdjąć, prosze o pomoc.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » sob sty 10, 2009 17:23

bithmore, u mnie jest ta grzałka z tym że była już zamontowana więc nie pytaj mnie o koszty mogę Ci tylko powiedzieć, że robię krótkie odcinki i jak do tej pory nie miałem z odmą żadnych problemów.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » ndz sty 11, 2009 01:17

A ileż to roboty przy każdej wymianie oleju sobie odkręcić i przeczyścić? 500zł lepiej zainwestować w co innego.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » ndz sty 11, 2009 02:10

ciągnij tą całą obudowę do góry to w pewnym momencie zeskoczy ci z tego czopa



bithmore

Post autor: bithmore » ndz sty 11, 2009 12:08

looki8329 mój ostatni post był z przed roku, nikogo już o nic nie pytam :) Wymieniłem odme i tej zimy mam spokój póki co :)) a samochód stoi na zewn. na tym mrozie (było -20 :)).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 277 gości