spaliny w kabinie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aguamak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw lis 10, 2005 12:03
Lokalizacja: Lębork

spaliny w kabinie

Post autor: aguamak » czw sty 03, 2008 13:47

koledzy co może być przyczyną? a mianowicie gdy mam włączony ciepły nawiew (zwłaszcza na postoju) w kabinie auta czuć spaliny.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw sty 03, 2008 14:00

Dziurawy katalizator - nieszczelny układ wydechowy obstawiał bym chyba kata


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
aguamak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw lis 10, 2005 12:03
Lokalizacja: Lębork

Post autor: aguamak » czw sty 03, 2008 14:51

dzięki kolego...postaram sięto sprawdzićpo pracy. pozdrawiam



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » czw sty 03, 2008 15:11

Pewnie masz dziurę w wydechu. Dźwięk Twojego autka się nie zmienił? Nie burczy jakoś tak bardziej sportowo? ;)

Możesz np zatkać czymś wylot z rury i zaobserwować czy silnik gaśnie. Jak nie to masz gdzieś wielką dziurę :D
W zlokalizowaniu małej nawet dziurki możesz zrobić coś takiego, że... na dość sztywnym drucie mocujesz np paseczek ze zrywki(reklamówki). Tak żeby swobodnie mógł poruszać się na wietrze. Schylasz się i pod podwozie wkładasz swój wykrywacz nieszczelności w układnie wydechowym i kieruje go w pobliże wszystkich rur i tłumików. Jak Ci ten paseczek zacznie trzepotać to już wiesz gdzie masz problem. U mnie taki wynalazek zadziałał w 100%'ach. :bigok:
Nie opatentowałem tego urządzenia więc śmiało możesz tak zrobić ;)


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw sty 03, 2008 15:20

Wchodzi pod auto najlepiej na kanale i widać tam gdzie są czrne zacieki tam jest przedmuch , częśto też puszczają śruby na kacie chyba są 3 ale bez przeszczota się nie obejdzie poprostu z starości się poluzowały a zazwyczaj są tak pordziewałe że gwintu nie ma ale co się dziwić temperatura


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw sty 03, 2008 15:21

mozliwe ze uszczelki gdzies przy kolektorze wydechowym lub zlaczka elastyczna przed katem


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » czw sty 03, 2008 15:54

grandilodz pisze:Wchodzi pod auto najlepiej na kanale i widać
zakładając, że ma sie kanał :bajer:


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
MarcOrs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 16:17
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: MarcOrs » czw sty 03, 2008 20:14

U mie było to samo do wymiany poszla zlaczka elastyczna ta calkiem pierwsza od strony silnika.


PozdraVWiam

Awatar użytkownika
wojtekgtd
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: czw lis 08, 2007 23:06
Lokalizacja: CT/GCH
Kontakt:

Post autor: wojtekgtd » czw sty 03, 2008 21:40

Na 99% złączka elastyczna, tak jak napisał MarcOrs. Miałem identyczne objawy u siebie i przez jakiś czas musiałem jeździć bez nawiewu :) Otwórz maskę, dodaj gazu i sprawdź czy spaliny uciekaja przez to złącze. Zobacz też czy silnik jest mocno okopcony. Koszt naprawy nieduży, nie powiem ci ile dokładnie bo mechanior robił u mnie jeszcze inne rzeczy ale napewno nie zbankrutujesz :)



ralfi33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt paź 12, 2007 08:55
Lokalizacja: SILESIA

Post autor: ralfi33 » pt sty 04, 2008 08:23

zobacz też kolektor wydechowy sruby mocujące do do głowicy z wiekiem lubią szczelić co powoduje jego rozszczelnienie i śmierdzi w kabinie



Dawid_BB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 14, 2007 22:26
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Kontakt:

Post autor: Dawid_BB » pt sty 18, 2008 13:31

Witam. U mnie też było czuć spalinami. I co się okazało, że mam pęknięty kolektor wydechowy a do tego wywaliło mi 2 szpilki z niego ;/ Dobry kolektor z wejściem na sondę do mojego AAM ok 300zł plus robocizna ;/


Witam ja za spawanie mojego kolektora zapłaciłem 120zł a był peknięty między 2 a 3 cylindrem. Koszt nie należy do tanich, ale lepsze to niż kupno nowego czy tez używki. Wada spawania jest jedna, że przy zakładaniu kolektor może pęknąć ponownie, gdyż dochodzi do rozciągnięcia materiału. Także polecam spawanie u dobrych fachowców a nie w grażu :) :bigok:
Ostatnio zmieniony pt lut 22, 2008 23:45 przez Dawid_BB, łącznie zmieniany 1 raz.



zloty79

Post autor: zloty79 » pt lut 22, 2008 21:24

W moim też czuć spalinami, ale mechanik sprawdził cały wydech ( około roku temu był wymieniany) i stwierdził że wszystko jest w porządku. Powiedział też że trzeba będzie zespawać lub wymienić kolektor ale zabił mnie kosztami. Najgorsze jest to że spaliny czuć jedynie od czasu do czasu np. przez dwa-trzy dni a potem znów przez kilka dni nic nie czuć, więc mam niezłego zgryza



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 454 gości