maly problem z plynem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ponczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:57
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Kontakt:

maly problem z plynem

Post autor: ponczek » śr sty 02, 2008 21:19

panowie potrzebuje porady w sprawie, giniecia wody, duzego spalania (lpg) oraz bialej luny za samochodem.
od jakiegos czasu ginie mi plyn co prawda w nieduzych ilosciach, 3-4dni jakies pol litra.
Niewiem ile pali ale napewno duzo (ok.18l/100 na szczescie gazu)z tym ze nie wiem czy nie wiecej. plyn nie dostaje sie do oleju stan mi sie nie zwieksza brak sladow mazi na korku no silnik wporzadku. strasza mnie ze to moze byc uszczelka pod glowica, jest to mozliwe, a jesli tak to ile kosztuje szlif glowicy(bez obrobki gniazd zaworow a ile calosc) w zakladzie auto szlif na bialoleckiej w wawie. z gory dziekuje za podpowiedz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sty 02, 2008 21:34

sam szlif ponizej setki myslę, a czy go trzeba robić to wykażą oględziny i pomiar niepłaskości głowicy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lewik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn paź 22, 2007 18:41
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Lewik » śr sty 02, 2008 21:39

moze masz peknieta uszczelke pod glowica i woda leje ci sie do cylindra dlatego tez jest biały dym (para wodna)



Awatar użytkownika
ponczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:57
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Kontakt:

..

Post autor: ponczek » czw sty 03, 2008 13:20

to jednak to wczorja zalalem go znowu plynem i mi go wessalo jak chwile pochodzil poszlo jakies 1/2l narazie poczeka na naprawe.
jak go zrobie to wstawie tu koszt uszczelek i planowania glowic..



vincent86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn cze 25, 2007 02:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: vincent86 » czw sty 03, 2008 20:07

to napewno uszczelka pod głowicą, miałem to samo. Sprawdź jeszcze czy nie masz mokrej polamy na wykładzinie pod dywanikiem psażera (tak bliżej tunelu środkowego), jęsli tak, to cieknie Ci z nagrzewnicy - do wymiany. Ogrzewanie działa dobrze?
Planowanie głowicy to koszt ok 50zł, warto zrobic tak czy inaczej, bo zawsz drobne nierówności sie pojawiają po dużym przebiegu, a po planowaniu poprawia się sprężanie. Uszczelka pod głowice ok 40zł bedizesz potrzebował jeszcze paru inncyh uszczelek (od kolektorów i pokrywy wałka rozrządu).

pozdrawiam



Awatar użytkownika
ponczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:57
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Kontakt:

..

Post autor: ponczek » czw sty 03, 2008 20:22

dywanik mam mokry ale to nie nagrzewnica podczas ostatnich deszczy przeciekal mi wentylator i jest plama;/ to juz sprawdzilem ogrzewanie jest kiepskie ale to wina termostatu bo nie puszcza tak jak potrzeba(az weze puchna) koszt uszczelek juz patrzylem w inter carsie wyniesie mnie wszystko ok.80-90zl wszystkie uszczelki. no w takim razie to pewnie bylby koniec tematu:) dziekuje za pomoc..a myslalem ze obedzie sie bez wymiany uszczelki :helm:



Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

koszt

Post autor: 2RaZ » czw sty 03, 2008 21:31

koszta nie są duże, zależnie od tego czy trzeba ściągnąć z głowicy dychę czy dwie to zapłacisz max 50 pln-ówuszczelkę kupisz za grosze!!!
:smoke: :smoke: :smoke:


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » czw sty 03, 2008 21:43

a gdzie takie planowanie głowicy zrobić, znaczy gdzie się udać i skąd wiadomo jednoznacznie, że byłoby to wskazane?. No i skąd wiemy ile jej splanować? :crazy:


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 03, 2008 21:52

ogląda sie powierzchnie głowicy i sprawdza płaskość liniałem. Jeżeli odchyłka jest powyżej 0,1 mm, lub widoczne sa jakieś wżery w miejscu gdzie płyn przeciekał to trzeba szlifować. Teraz przeważnie przy szlifie trzeba też zrobić szlifowanie gniazd zaworow, tego się nie da przewidzieć z góry. A gdzie to zrobić powie ci każdy mechanik samochodowy bo każdy współpracuje z takim warsztatem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

ok

Post autor: 2RaZ » czw sty 03, 2008 21:54

wszystko zależy od tego jak głębokie są nierówności w głowicy. Zazwyczaj jeżeli auto ma już parę ładnych lat i od nowości głowica nie była rozbierana to zapewne trzeba ją zplanować. Ostatnio moj brat plnował głowicę bo okazała się lekko pęknięta. Jak pojedziesz do jakiegokolwiek warsztatu typu "Mechanika pojazdowa" napewno będą mogli to zrobić. Dla nich to nie problem ale jak będziesz zamawiał uszczelkę to zrób to po zdjęciu głowicy (tzn jak już będziesz wiedział ile trzeba zciągnąć to mniej więcej o tyle grubszą weż uszczelkę) to ważne ale nie każdy warsztat o tym pamięta!
Życzę powodzenia!
:smoke: :smoke: :smoke:


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Awatar użytkownika
ponczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:57
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Kontakt:

..

Post autor: ponczek » czw sty 03, 2008 22:00

sle jezeli napewno wiesz ze masz do planowania glowice to szukasz sobie warsztat ktory sie tym zajmuje, ja z tata od kilkunastu lat jzdzimy na bialolecka w warszawie tam jest najtaniej najszybciej i dobrze duzo osob tam sie zjezdza, a jesli nie wiesz jak to sie objawia to powiem Ci na moim przykladzie
-luny bialego dymu za samochodem(para wodna)
-duzy ubytek wody/plynu
-kiepskie ogrzewanie
-wyrzuca wode ze zbiorniczka ale nie zawsze to akurat u mnie nie wystapilo jak narazie
-no a w najgorszym wypadku zamiast oleju masz kawe z mlekiem to przewaznie wystepuje
-jesli wychodzisz z zalozenia ze uszczelka jest dobra i probujesz zlozyc to na silikon to sprawdz plaszczyzne poziomica przyluz ja i bedziesz widzial czy sa przeswity na rantach i po srodku, jesli nic nie ma to nowa uszczelka mozna dac sylikon i mocniej poskrecac, ale wszyscy preferuja planowanie mimo wszystko bo nigdy nic nie wiadomo a i cisnienie sie zwiekasza pozniej :hmm:



Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

...

Post autor: 2RaZ » czw sty 03, 2008 22:07

jak chcesz sprawdzic czy wycieka Ci płyn do oleju to odkręć korek od oleju i zobacz czy na korku nie ma białego osadu...jak jest to znaczy że gdzieś przecieka...
Pozdro!
:smoke: :smoke: :smoke:


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Awatar użytkownika
ponczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:57
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Kontakt:

..

Post autor: ponczek » czw sty 03, 2008 23:25

wiesz nie zawsze jest ten nalot u mnie objawilo sie wlasnie tym cisnieniem w ukladzie chlodzenia oraz luna pary z wydechu i zaginieciem plynu :bigok:



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Re: ...

Post autor: Jozef » czw sty 03, 2008 23:36

2RaZ pisze:jak chcesz sprawdzic czy wycieka Ci płyn do oleju to odkręć korek od oleju i zobacz czy na korku nie ma białego osadu...jak jest to znaczy że gdzieś przecieka...
Nie ściemniaj, w zimie żółtobiała maź na korku oleju jest czymś normalnym i wcale nie musi być przy tym problemu z wyciekającym płynem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości