dziwnie chodzi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wladek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pt lis 23, 2007 22:32
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

dziwnie chodzi

Post autor: wladek78 » śr sty 02, 2008 11:04

siema czy ktoś moze mi powiedzieć czy u niego w golfie 1.4 16v tez silnik gło,śno chodzi
mechanik mowi ze za głośno i ma mało mocy(niby).
szczególnie jak zimny to słychać silnik jakby był wysokoprężny.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr sty 02, 2008 11:41

Taki urok tych silników. Nie masz się czym przejmować. Wielu użytkowników tych silniczków zaobserwowało to u siebie.



Awatar użytkownika
wladek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pt lis 23, 2007 22:32
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: wladek78 » śr sty 02, 2008 11:48

tez tak słyszałem

mechanik powiedziałze jak pod gorke moim jechał to jakby cylinder nie pracvował, ale z tego co wiem to silniki 1.4 nie maja duzej mocy a poza tym golf 4 jest ciezki



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr sty 02, 2008 11:52

wladek78 pisze:mechanik powiedziałze jak pod gorke moim jechał to jakby cylinder nie pracvował
to niech nie wróży tylko pod kompa podepnie



Awatar użytkownika
wladek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pt lis 23, 2007 22:32
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: wladek78 » śr sty 02, 2008 12:24

komp zadnych błedow nie pokazuje
tak własnie sam sobie wrozy i powiedział za ma to zwiazek z tymi dzwiekami
poza tym u mechanika znalazłem sie bo mi obroty faluja po czyszczeniu przepustnicy. przepustnica została tez zaadoptowana na nowo
koles sam nie wie co jest grane
od czego moga falować te obroty, masz to tez u siebie?



J-aMk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 29, 2007 16:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwnie chodzi

Post autor: J-aMk » śr sty 02, 2008 17:42

wladek78 pisze:siema czy ktoś moze mi powiedzieć czy u niego w golfie 1.4 16v tez silnik gło,śno chodzi
mechanik mowi ze za głośno i ma mało mocy(niby).
szczególnie jak zimny to słychać silnik jakby był wysokoprężny.

:bigok: szklaneczki tak grają , taki objaw że chodzi jak diesel (klekot jakiś taki) a ogólnie wszystko ok, ale jak juz za głośno będzie chodzic to od razu na warsztat bo jak pierdyknie to lipers czytaj :ass: mokra będzie...
...koszt 2 do 3 koła niestety, lipny ten mechanik jak skumać nie może od czego to, radze zmiane fachowca... :rotfl:
...normalnie 1.4 to cichutko pracują...



Awatar użytkownika
MarcOrs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 16:17
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: dziwnie chodzi

Post autor: MarcOrs » czw sty 03, 2008 20:29

J-aMk pisze:
wladek78 pisze:siema czy ktoś moze mi powiedzieć czy u niego w golfie 1.4 16v tez silnik gło,śno chodzi
mechanik mowi ze za głośno i ma mało mocy(niby).
szczególnie jak zimny to słychać silnik jakby był wysokoprężny.

:bigok: szklaneczki tak grają , taki objaw że chodzi jak diesel (klekot jakiś taki) a ogólnie wszystko ok, ale jak juz za głośno będzie chodzic to od razu na warsztat bo jak pierdyknie to lipers czytaj :ass: mokra będzie...
...koszt 2 do 3 koła niestety, lipny ten mechanik jak skumać nie może od czego to, radze zmiane fachowca... :rotfl:
...normalnie 1.4 to cichutko pracują...
A ile wymiana takich szklaneczek kosztowała by w AEE bo u mnie to juz sie robi przerazajace ?


PozdraVWiam

Awatar użytkownika
Lewik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn paź 22, 2007 18:41
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Lewik » czw sty 03, 2008 20:40

witam dolacze sie do tematu.jeszcze przed wymiana szklanek wymien sobie olej silnikowy na jakis dobry najlepiej zalecany przez VW .Przed wymiana oleju kup sobie Srodek do płukania silnika z firmy ORGANIKA tylko jakis dobry dolej to do silnika do starego oleju i pojezdzij z tym okolo 15-20 minut. potem wylej stary olej zalej swiezym nowy filterek oleju i powinno klekotanie ustapic.



Awatar użytkownika
MarcOrs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 16:17
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: MarcOrs » czw sty 03, 2008 20:43

Szkoda ze wczesniej nie wiedziałem bo miesiac temu zmieniłem olej :/


PozdraVWiam

J-aMk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 29, 2007 16:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: J-aMk » sob sty 05, 2008 15:49

Lewik pisze:witam dolacze sie do tematu.jeszcze przed wymiana szklanek wymien sobie olej silnikowy na jakis dobry najlepiej zalecany przez VW .Przed wymiana oleju kup sobie Srodek do płukania silnika z firmy ORGANIKA tylko jakis dobry dolej to do silnika do starego oleju i pojezdzij z tym okolo 15-20 minut. potem wylej stary olej zalej swiezym nowy filterek oleju i powinno klekotanie ustapic.
:panna:
... napisze tak, bez urazy ale naprawiać silnik wlewając jakieś bzdety do silnika to wiesz... takie rzeczy to tylko w erze... tyle na temat wydumanych napraw przy pomocy 1000 środków o :ass: potłuc dostępnych na naszym rynku supermarketów i stacji benzynowych...

.. jeśli twój silnik pracuje naprawde jak diesel, tzn. tak klekocze i wyraźnie acz bezprzesady to słychać, nic takimi bzdetami nie poradzisz, dalej czytaj to co napisałem w poście wyżej...

PS
jeśli chodzi o olej to pewnie każy jeździ na zalecanym przez VW, no chyba że chce mieć przygody np w tym silniku wlej full syntetyk to zobaczysz jak ci przepłucze i co się wtedy stanie??!!?? :hmm: ja tego nie sprawdzałem :bajer: ale znam takich, przypadki amatorów mechaników specjalistów...

.... koszt przedsięwzięcia to jak pisałem od 2 do 3 koła zależy gdzie i jak ;)
trzeba pojeżdzić i popytać... bo to różnie bywa...



Awatar użytkownika
MarcOrs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 16:17
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: MarcOrs » sob sty 05, 2008 16:17

J-aMk pisze:
Lewik pisze:witam dolacze sie do tematu.jeszcze przed wymiana szklanek wymien sobie olej silnikowy na jakis dobry najlepiej zalecany przez VW .Przed wymiana oleju kup sobie Srodek do płukania silnika z firmy ORGANIKA tylko jakis dobry dolej to do silnika do starego oleju i pojezdzij z tym okolo 15-20 minut. potem wylej stary olej zalej swiezym nowy filterek oleju i powinno klekotanie ustapic.
:panna:
... napisze tak, bez urazy ale naprawiać silnik wlewając jakieś bzdety do silnika to wiesz... takie rzeczy to tylko w erze... tyle na temat wydumanych napraw przy pomocy 1000 środków o :ass: potłuc dostępnych na naszym rynku supermarketów i stacji benzynowych...

.. jeśli twój silnik pracuje naprawde jak diesel, tzn. tak klekocze i wyraźnie acz bezprzesady to słychać, nic takimi bzdetami nie poradzisz, dalej czytaj to co napisałem w poście wyżej...

PS
jeśli chodzi o olej to pewnie każy jeździ na zalecanym przez VW, no chyba że chce mieć przygody np w tym silniku wlej full syntetyk to zobaczysz jak ci przepłucze i co się wtedy stanie??!!?? :hmm: ja tego nie sprawdzałem :bajer: ale znam takich, przypadki amatorów mechaników specjalistów...

.... koszt przedsięwzięcia to jak pisałem od 2 do 3 koła zależy gdzie i jak ;)
trzeba pojeżdzić i popytać... bo to różnie bywa...
2 do 3 koła phi to wole wychaczyc z jakiegos rozbitka silnik w dobrej formie i zamontowac całosc na nowo .


PozdraVWiam

J-aMk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 29, 2007 16:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: J-aMk » ndz sty 06, 2008 10:28

[/quote]2 do 3 koła phi to wole wychaczyc z jakiegos rozbitka silnik w dobrej formie i zamontowac całosc na nowo .[/quote]

...hmmm... nie wiem jak w twoich okolicach ale u mnie za np. 500 PLN'ów silnika używanego nie dostaniesz... po za tym jaką i kto da ci gwarancje, że ten silnik będzie ok, sprawny itd. ?? ... poza tym nie wiem czy sam sobie to zrobisz - jeśli potrafisz to zaoszczędzisz jak nie to też koszty... chyba że masz ten silnik już tak zajechany i mase km nakręconych, to można ewentualnie rozpatrywać taką opcje... jeśli nie -- to chyba bez sensu...
... a wszyscy co na allegro czy w ogłoszeniach srzedają silniki to niby skąd -- widomo że po rozbitkach, za "pół darmo" nikt ci nie da wyjąć silnika z rozbitego na szrocie -- zresztą już dawno silnika w takim nie będzie...
Ostatnio zmieniony ndz sty 06, 2008 10:30 przez J-aMk, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości