czasami gaśnie podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

czasami gaśnie podczas jazdy

Post autor: chomik80 » śr sty 02, 2008 09:25

Ogólnie auto chodzi bez zastrzeżeń , po wymianie świec spalanie spadło mi do 8.5 l - (średino)
wczesniej spalał mi srednio z 10l
Czasami podczas jazdy samoczynnie gaśnie silnik .Od tak sobie.
Czasami falują też obroty.
Już z 2 razy rozładował mi się akumulator , jest już chyba stary i do tego chyba za słaby. Koleś w sklepie powiedział że powinienem mieć mocniejszy.
Zostawiłem włączoną dmuchawę przy wyłączonym silniku tylko na 5 minut i juz trzeba było go pchać .
Poprzednia wlascicielka powiedziala ze przekładała go z jakieś Skody.( Chyba nie z 105 ;)

Z tym, że akumulator jest potrzebny raczej do odpalania a podczas jazdy to już może być wina alternatora ?
dzięki i pozdrówki
Ostatnio zmieniony śr sty 02, 2008 09:27 przez chomik80, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr sty 02, 2008 13:14

chomik80 pisze:Z tym, że akumulator jest potrzebny raczej do odpalania a podczas jazdy to już może być wina alternatora ?
Witam
Dokładnie tak . Nie wiem jakie stosowli w golfach 4 ale ja w 2 jce pokusiłem sie o wymiane regulatora napięcia. Musisz zmierzyc miernikiem jak wyglądają skoki napięcia. Oczywiści napięcie na odpalonym silniku 14,4V.
Na zgaszonym 12,5V.
Np u mnie przy skokach 0,4 V światła przygasały. Po wymianie na nowy różnica 0,01V - zero przygasania.
A co do akumulatora to jesli auto odpala bez problemów to jest pewno odpowiedni. Jeśli to silnik 1,6 to sądzę że 50-55Ah wystarczy mu. Sprawdz ile tam masz na aku.
Ostatnio zmieniony śr sty 02, 2008 13:16 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 3 razy.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » śr sty 02, 2008 13:40

Maćkooo pisze:A co do akumulatora to jesli auto odpala bez problemów to jest pewno odpowiedni. Jeśli to silnik 1,6 to sądzę że 50-55Ah wystarczy mu. Sprawdz ile tam masz na aku.
Mam 44 Ah . Może faktycznie za słaby?
jakie są koszta wymiany regulatora napięcia ?
dzieki

[ Dodano: Pią Sty 11, 2008 09:58 ]
Właśnie odebrałem furke od elektryka . Przeczyścił przepustnice, wyregulował komputer bo było coś namieszane i póki co wszystko wróciło do normy...uuuff . i to za 60 zl ;)
pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 506 gości