Problem z ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2007 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Problem z ABS

Post autor: bboy » wt sty 01, 2008 15:12

Witam, wczoraj zaświeciła mi się lampka z ABS, nie wiem dlaczego nie działa. 2 dni temu spadł mi pasek klinowy bo rolka w napinaczu "zgubiła" łożysko, rolka została wymieniona i pasek założony, przejechałem 200km i zaświeciła się lampka z ABS, nie wiem czy ma to coś wspólnego (może za luźny pasek klinowy i pompa nie działa). Czy takie coś jest możliwe? Czy przy niskim poziomie płynu hamulcowego jest możliwy brak działania ABS? Jaki mogą być przyczyny, że nie działa ABS? Z góry dzięki za rady



greg

Post autor: greg » wt sty 01, 2008 17:27

bboy pisze:(może za luźny pasek klinowy i pompa nie działa).
nie
bboy pisze:Jaki mogą być przyczyny, że nie działa ABS?
zaśniedziałe styki na czujnikach, na sterowniku pompy, przerwa na przewodzie od czujnika, uszkodzenie sterownika pompy ABS, awaria jednego z czujników przy kołach - przyczyn wile - najprosciej VAG a jeśli go brak? Sprawdzić wszystkie łączki, sprawdzić rezystancje czujników



Awatar użytkownika
Lolek1333
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr gru 05, 2007 22:41
Lokalizacja: Rudki

Post autor: Lolek1333 » wt sty 01, 2008 17:28

kolego z tego co sie orjentuje to jesli masz malo plynu hamulcowego do moga sie hamulce zapowietrzyc moze tak sie stalo moze nie zapowietrzyly sie calkowicie ale jednak troche i dla tego nie dziala abs a moze ci styki zasniedzialy od abs aalbo od czujnikow od abs.:)



Awatar użytkownika
llukasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 13, 2006 19:15
Lokalizacja: >GS<->KPL<
Kontakt:

Post autor: llukasz » wt sty 01, 2008 17:34

Lolek1333 pisze:kolego z tego co sie orjentuje to jesli masz malo plynu hamulcowego do moga sie hamulce zapowietrzyc moze tak sie stalo moze nie zapowietrzyly sie calkowicie ale jednak troche i dla tego nie dziala abs a moze ci styki zasniedzialy od abs aalbo od czujnikow od abs.:)
glupoty gadasz, nie wprowadzaj w blad :grrr: ABS jest elektronika!! zapowietrzone hamulce to inna zupelnie sprawai objawy inne....


Teeeeeemperamencik....

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 01, 2008 17:35

bboy pisze:2 dni temu spadł mi pasek klinowy bo rolka w napinaczu "zgubiła" łożysko, rolka została wymieniona i pasek założony, przejechałem 200km i zaświeciła się lampka z ABS,
jeśli podejrzewasz związek tych rzeczy sprawdź jak przebiega kabel od czujnika i czy pasek nie mógł w niego wyrżnąć jak spadł.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lolek1333
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr gru 05, 2007 22:41
Lokalizacja: Rudki

Post autor: Lolek1333 » wt sty 01, 2008 17:48

llukasz pisze:glupoty gadasz, nie wprowadzaj w blad :grrr: ABS jest elektronika!! zapowietrzone hamulce to inna zupelnie sprawai objawy inne....
no z tym zapowietrzeniem moze i sie pomylilem ale co do stykow to mam racjie powinien przpeatrzyc :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości