Malo precyzyjna skrzynia biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Malo precyzyjna skrzynia biegow

Post autor: 21mariusz03 » sob gru 29, 2007 16:14

Witam mam golfa 2 1.6 ze skrzynia chyba 5 tzn sa 4 normlane biegi a zamiast 5 jest literka E.
A moj problem polega na tym ze biegi sie wrzuca na wyczucie... sa straszne luzy.... zlokalizowalem przyczyne : w komorze silnika przy skrzyni sa takie dziwgienki a lacza je takie plastikowe laczniki i tu jest problem bo te plastikowe laczniki strasznie lataja na nich wystepuje wlasnie ten luz - nie wiem jak sie one fachowo nazywaja ...
I mam takie pytanko jak sobie z tym poradzic ? da sie jakos naprawic czy trzeba kupic nowe ? no i jak je zalozyc jak bedzie trzeba kupic nowe ? no i jak sie to nazywa zeby wiedziec wrazie czego co powiedziec sprzedawcy i ile to moze kosztowac ? :D
Moim drugim problemem jest zgrzytanie przy zmianie biegow ale tylko gdy jest ujemna temperatura i dopiero zaczalem jazde po chwili problem znika jak jest dodatnia to nie wystepuje.. domyslam sie ze to olej wiec niedlugo mam zamiar go zmienic :) ale strasznie mnei denerwuje ta niedokladnosc w zmianie biegow macie jakies pomysly co z tymi plastikowymi lacznikami zrobic ?
Ostatnio zmieniony sob gru 29, 2007 16:17 przez 21mariusz03, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
plazma
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 08, 2006 21:26
Lokalizacja: SBL
Kontakt:

Post autor: plazma » sob gru 29, 2007 16:20

z tego co sie oriętuje to są to plastikowe dzwignie wyboru biegu czy jakoś tak kosztuj ą jakieś 15 zł a wymiana to nic trudnego:) przerabiałem :bigok:


O=======O
:D to jest to!!!!!!!
przepraszam wszystkich za błędy ortograficzne:P


BęDE RAD GDYM POMóGł:D

Awatar użytkownika
guaja
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: czw lis 15, 2007 17:40
Lokalizacja: Lądek-Zdrój

Post autor: guaja » sob gru 29, 2007 16:41

u mnie też na zimnym silniku gdy olej jest gesty w skrzyni cięzko wrzucić 2 bieg naprawde trzeba się namęczyć...ale jak już silnik się rozgrzeje to już jest spoko...wiesz to chyba kwestia przyzwyczajenia lbo doboru innego oleju do skrzyni...



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » sob gru 29, 2007 17:49

olej do skrzyni musi byc pelen syntetyk, wtedy zadnych problemow nie bedzie przy mrozach z biegami



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 310 gości