Elektryczna szyba kierowcy - Problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Orzesio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 25, 2007 01:55
Lokalizacja: Rzeszów

Elektryczna szyba kierowcy - Problem

Post autor: Orzesio » pt gru 28, 2007 23:18

Witam Panowie. Chciałbym opisać mój problem. Więc nie działa mi elektryczna przednia szyba od strony kierowcy. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Ściągałem tapicerke dzwi i wszytko wygląda w porządku, linki od mechanizmu podnoszącego są raczej całe, silniczek podnoszenia działa bo gdy naciskam przycisk podnoszenia to slychac ze tak zaskakuje, ze jakby chce sie krecic ale cos go blokuje, a jednoczesnie w aucie przygasa w tym samym momencie to główne światełko nad środkowym lusterkiem i nie wiem co moze byc tym problemem, zauwazylem jeszcze jedna rzecz, mianowicie znalazlem w dzwiach jakas wtyczke dwukabelkową której kable idą tak jak reszta przez ten gumowy wąż w strone deski rozdzielczej i zastanawiam sie czy to może ta wtyczka jest od mechanizmu podnosznia i gdzies tam powinna być podłączona a sie wypieła? Może ktoś miał podobną sytuacje i mogłby pomoc, moze jest ktos z okolic rzeszowa kto wiedzialby jak sie za to wziasc i moglby to zrobic razem ze mna?? Z góry dziękuje za odopowiedzi i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
andrzej9876
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 14:26
Lokalizacja: Białystok

Post autor: andrzej9876 » pt gru 28, 2007 23:53

ta wtyczka to predzej od jakis glosnikow bedzie, a co do samego mechanizmu to jesli dochodzi do niego kostka z 2 kabelkami to wystarczy, latwo sprawdzic dzialanie mechanizmu, odepnij te kostke, wez 2 kabelki i podlacz bezposrednia z akumulatora, zalezy jak podlaczysz + i - to albo bedzie sie opuszczac albo podnoscic, jak zadziala to szukaj winy w przelaczniku a jak nie to wymontuj silniczek z prowanica, oczysc i sprawdz raz jeszcze, wtedy bedzie wiadomo gdzie jest problem
P.S. jesli pomoglem wcisnij "pomogl"



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob gru 29, 2007 00:01

a czy nie jest tak, że masz przymarzniętą tę szybę bo przy obecnych temperaturach tak się teraz często dzieje? z tego co piszesz wynika, że elektryka jest sprawna a lampka przygasa bo silnik jest przeciążany - uważaj aby go nie spalić.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 29, 2007 00:12

prawdopodobnie splątała się linka na ślimaku. Z zewnątrz tego nie dojrzysz, trzeba wyjąć mechanizm cały i odkręcić moduł z silnikiem od reszty mechanizmy żeby się do tego dobrać. W razie czego za niewielel ponad 100 zeta dostaniesz mechanizm bez silnika, zakręcisz do niego swój silnik z modułem i tyle. Oczywiście trzeba to rozebrać i wyjaśnić co jest. A nóż silnik się zatarł czy stopiło coś, to się zdarza


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » sob gru 29, 2007 00:12

podepnę sie .. bo tez cos mi nawalil mechanizm i juz mi sie nie chce z tym bawic :/ i stad moje pytanie czy mechanizm tj. prowadnice i linki z seata ibizy (3 drzwi) podejdą do golfa III z tym ze golf jest 5-cio drzwiowy ??

dzieki za pomoc



arek7812
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt gru 04, 2007 00:48
Lokalizacja: sierpc
Kontakt:

Post autor: arek7812 » sob gru 29, 2007 00:29

sprawdz kable w charmonijce na slupku.u mnie bylo to samo i mialem przerwany kabel.jesli dobrze pamietam byl to czerwony


aro

Awatar użytkownika
andrzej9876
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 14:26
Lokalizacja: Białystok

Post autor: andrzej9876 » sob gru 29, 2007 10:46

malo istotne ktory kabel miales przerwany, bo i tak musza 2 dochodzic aby dzialalo, w zaleznosci jak podepniesz + i - to albo w dol albo w gore



Orzesio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 25, 2007 01:55
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Orzesio » wt sty 15, 2008 23:43

witam. ponawiam temat. wyciaglem silniczek i podlaczylem do innych dzwi i dalej nie dziala. tam rozkrecilem to to nic nie wiedze bardzo linki sa cale, skrecaja sie wlasciwie, jedyne co przykuło moją uwage to zapach jakby czegos przytopinego w okolicach głowy silnika tj tam gdzie układ elektroniczny jest stykany z nim i nie wiem co to... musze dac to do elektryka jakiegosc to moze poradzi cos z tym silnikiem a tak to nie wiem co zrobic;/



Awatar użytkownika
andrzej9876
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 14:26
Lokalizacja: Białystok

Post autor: andrzej9876 » śr sty 16, 2008 07:18

prawdopodobnie silniczek spalony niestety, trza szukac nowego



Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » śr sty 16, 2008 08:02

prawdopodobnie silniczek spalony niestety, trza szukac nowego
nie do konca jezeli silnik ma spalone uzwojenie to mozna dac do przewiniecia (wiem ze coraz mniej zakładów tym sie bawi ale czasami warto poszukac u mnie za przewiniecie wziął 30 pln) i przy okazji warto zmienic szczotki koszt 10 zł i chwilka lutowania....warto sprobowac


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

Orzesio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 25, 2007 01:55
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Orzesio » śr sty 16, 2008 12:20

andrzej9876 pisze:prawdopodobnie silniczek spalony niestety, trza szukac nowego
jak sie kształtuje cena takiego nowego lub używanego silniczka? narazie nic nie kupuje w przyszlym tygodniu bede mial dojscie do kogosc kto sie zna na silnikach to moze cos zaradzi. pozdro i dzieki ;]



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości