Centralny zamek w mk3 [wariuje]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pyza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 11, 2005 12:32
Lokalizacja: Giżycko

Centralny zamek w mk3 [wariuje]

Post autor: Pyza » czw maja 12, 2005 10:25

Mam problem z centralnym zamkiem tego typu: raz działa ok, a innym razem nie reaguje tzn. nie zamyka ani od strony kierowcy ani od strony pasażera, wtedy nie słyszę zeby działała pompka. Więc muszę wtedy zamykać każde drzwi pokolei ręcznie wciskając grzybek, ale wtedy pozostaje otwarta tylna klapa i wlew paliwa.
Centralny obsługuje 4 drzwi, tylną klapę , wlew paliwa oraz zamykanie szyberdachu.
Nie wiem co może stanowić problem. Przeczyściłem styki przy pompce, sprawdziłem wężyk i dalej to samo. Może ktoś coś poradzi na ten temat a jak nie to czeka mnie wizyta u mechanika i czy warto wtedy od razu założyc centralkę u niego na pilota lub autoalarm i jaki mniej więcej koszt takiej operacji byłby?



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » czw maja 12, 2005 13:24

w drzwiach są styczniki odpowiedzialne za otwieranie i zamykanie ale jezeli mówisz że ani kierowca ani pasażera dzwi nie reagują to jest to wina sterownika pompki Ale zeby się upewnić to trzeba zdjąć boczek z drzwi przy klamce będzie kostka 3 kablowa i sprawdzić gdzie jest plus i zewrzeć go raz z jednym raz z drugim przewodem Moze oba styczniki w obu dzrwiach zaśniedziały koszt nowego alarmu w punkcie to min 200zł a centrala trzeba naprawić bo szkoda zakładać elektryczny zamek centralny pneumat lepszy


MORE POWER

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » czw maja 12, 2005 13:43

Poszukaj na forum, sprawdzenia pompki można dokonać bez ściagania boczków drzwi. Wg mnie to albo nie dochodzi zawsze zasilanie do centralki zamka ( luźna kostka, wadliwy kabelek) lub masz walniętą centralkę, obejrzyj ja dokładnie, może woda się do środka dostała.



Pyza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 11, 2005 12:32
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Pyza » pt maja 13, 2005 13:31

Przeszukałem forum ale nie znalazłem jak można sprawdzić pompkę i gdzie jest centralka. Może ktoś mi da jakieś namiary na to.



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » pt maja 13, 2005 14:06

pompkę sprawdza się łatwo daj napięcie na styki ona działa dwubiegunowo i jest uruchamiana plusem


MORE POWER

Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Naprawa pompki??

Post autor: Pienios » pn lut 27, 2006 19:31

Panowie potrzebuje schamciku naprawy pompki centralnego. Nagle przestala dzialac a to juz druga. Jest sucha sprawdzalem (poprzednia byla zalana). CHcialbym zdiagnozowac tą pompkę i moze cos innego sie zepsulo. Co prawda dziwne bo samochod stal nie uzywany tydzien a wczesniej dzialal bez zarzutów sterowany pilotem od alarmu. Teraz nie reaguje na nic i pompa sie nie odzywa


Pomozcie :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości