Woda w środku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

apiwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 13:11

Woda w środku

Post autor: apiwo » czw maja 12, 2005 08:28

Panowie Jeszcze jeden problem Jak sprawdzic w prosty sposób którędy przecieka woda do wnętrza auta Czy wie ktoś może gdzie są rozłożone przewody odprowadzające wodę np. z szyberdachu Będę wdzięczny za odp



Pyza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 11, 2005 12:32
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Pyza » czw maja 12, 2005 12:42

Sprawdź czy dobrze zamykasz szyberdach, musisz to robić z wyczuciem nie do końca zamykaj , u mnie też tak było jak do końca zamykałem to z tyłu zaciekał mi , później go wyczułem i jest ok, na zewnątrz nie powinien być równo z dachem w każdym bądź razie u mnie tak było. Póżniej zamykałem go centralnym i sam dobrze ustawiał mi się, no ale teraz popsuł mi się centralny i znowu muszę go z wyczuciem zamykać.



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » czw maja 12, 2005 12:46

przewody odp wode idą pod podsufitką do tyłu tylnymi słupkami schodzą do bagażnika przechodząc koło lamp za blachą błotnika widać od wewnątrz i wychodzą na zewnątrz pod zderzakiem tylnym


MORE POWER

jacky1.9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:12
Lokalizacja: W-ek

Post autor: jacky1.9 » czw maja 12, 2005 13:55

mam mkIII kombi z elektrycznym szyberdachem, przewody odprowadzające wode idą pierwszymi słupkami. Po otworzeniu szyber widać z przodu 2 otwory które są połączone plastikowymi rurkami z odpływem umieszczonym poniżej górnego zawiasu drzwi przednich. Tam są takie gumowe odprowadzacze wody w których może się zbierać piasek. Najlepiej jak są suche lekko je poruszać, piach wyleci i można sprawdzić odpływ wody.



apiwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 13:11

Post autor: apiwo » czw maja 12, 2005 14:04

Musialem podregulować troszkę szyberdach bo świszczał podczas jazdy Poniewąz przewody odprowadzające idą do tylnich błotników Ja mam mokro pod nogami kierowcy (pasażera nie wiem nie podnosiłem dywanika) i co najważniejsze jest mokro między filcami wyciszającymi a blachą podłogi więc pewnie ta woda skąś podcieka Tylko skąd ????? Może z podszybia gdzie można znaleźć rozkład wężyków odprowadzających wodę linki do stron z książkami nie działają



jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » pt maja 13, 2005 01:06

Przejrzyj posty przynajmniej z ostatniego tygodnia. Sporo o tym było już napisane



Awatar użytkownika
czechu81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 02:47
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: czechu81 » pt maja 13, 2005 01:41

Ja tez mialem z tym problem :/
Golf 3 '92

W moim odporwadzienie idzie w przednich slupkach po obu stronach.
Kiedys przy wieelkiej ulewie zrobil mi sie basen w aucie

Rozebralem wszystko i ustalilem ze woda leciala w dwoch miejscach

1. Na wysokosci zawiasu plastikowa rurka wchodzi w gumowe kolanko ktorym woda wychodzi na zewnatrz.
Bylo bardzo duzo wody , zapchalo sie i ta rurka wyskoczyla z kolanka.
Widac ja jak sie wyjmie z deski roz kratke i glosnik. Trzeba sobe tylko posiwiecic.

2. Nie wiem jak jest u ciebie bo widze ze mlodszy model.
Ale w moim jak bylo zapchane to rynienka od szyber dachu sie zapelniala.
I woda sie przelewala przez nia.
Ciezko mi to opisac ale co ciekawe woda sie nie przelewala do srodka tylko na druga strone.
A wiec ciekla wzdluz slupka. Leciala w srodku tego plastiku na slupku. Nie bylo sladu na podsufitce wcale. A jednak lecialo.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob maja 14, 2005 17:19

Na wysokosci zawiasu plastikowa rurka wchodzi w gumowe kolanko ktorym woda wychodzi na zewnatrz.
Bylo bardzo duzo wody , zapchalo sie i ta rurka wyskoczyla z kolanka.
Widac ja jak sie wyjmie z deski roz kratke i glosnik. Trzeba sobe tylko posiwiecic.
To szybciej będzie to co pisze czechu81



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 394 gości