Problem z automatycznym ssaniem w MK3 1.6 AEA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mortiis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 22:36
Lokalizacja: Wieszowa
Kontakt:

Problem z automatycznym ssaniem w MK3 1.6 AEA

Post autor: Mortiis » czw gru 27, 2007 19:40

Opisze swój przypadek dokładniej, więc sprawa ma się tak podczas postoju silnik normalnie nagrzeje się do temp. 90 stopni według wskaźnika w środku, pochodzi troche wentylator się załonczy obroty spadno do 900 i gitara ale wystarczy że rusze i przejade pare kilosów i temp. na wskaźniku sukcesywnie spada do 70 do 50 a potem całkiem do zera tak jakby silnik nie był zagrzany a ciepłe powietrze przez nawiewy leci, obroty zaczynają podkakiwać najpierw na 1000 a potem na 1100 czyli automatyczne ssanie się załancza bo według wskaźnika silnik nie jest zagrzany :/ czujnik temperatury cieczy chłodzoącej został wymieniny i dalej to samo nie wiem za co mam się zabrać i co wymienić żeby było dobrze, podajcie co mam sprawdzić ewentualnie wymienić żeby się to wreszcie skończyło bo na 45 litrach paliwa przejeżdżam koło 430 kilometrów :/ prosze o jakieś porady rady cokolwiek mój silnik to 1.6 8v AEA na jednopuktowym wstrysku. Prosiłbym też o jakieś poglodowe fotki bo jestem laikiem w tych sprawach.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw gru 27, 2007 19:48

Mortiis pisze:rusze i przejade pare kilosów i temp. na wskaźniku sukcesywnie spada do 70 do 50 a potem całkiem do zera
wtedy sprawdz dolny wąż chłodnicy nie będe nic sugerował sprawdz i napisz ja wsazówka zejdzie do 50 st lub niżej



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 27, 2007 20:06

wymień termostat, nie zwlekaj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Stopek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn mar 05, 2007 14:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Stopek » czw gru 27, 2007 20:16

Ten sam silnik,identyczne objawy...wymieniłem termostat i jest miodzio :) Wymień to sobie bo Ci autko więcej pali...


WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :D

Awatar użytkownika
Mortiis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 22:36
Lokalizacja: Wieszowa
Kontakt:

Post autor: Mortiis » czw gru 27, 2007 20:27

Stopek a ile mniej więcej kosztuje nowy termostat ? i czy miał byś może jakieś foto poglądowe gdzie się znajduje termostat i jak go wymienić, z góry dziękuje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 242 gości