usterka sprzęgła?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafalcwala1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 27, 2007 15:57
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

usterka sprzęgła?

Post autor: rafalcwala1 » czw gru 27, 2007 16:05

w czasie jazdy na biegach 4 lub 5 (na równym gazie) same zaczynają wzrastac obroty, przypuszczam ze cos jest ze sprzeglem, moze sie slizga tarcza? prosze o podpowiedz, moze to cos innego



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » czw gru 27, 2007 16:23

Tarcza, chyba raczej nie.... bo mówisz, że na gazie trzymasz normalnie i nie wciskasz go nic, a obroty same idą w górę? :kac:

Jeśli tak to może coś z pedałem gazu, albo jakaś inna rzecz jeszcze, ale jeszcze niech inni wyrażą swoja opinię :bigok: , napisz może dokładniej jaki to jest silniczek (oznaczenie) :pub: ?


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw gru 27, 2007 16:38

rafalcwala1, to moze byc sprzegło, bo jak dobrze rozumiem to znaczy ze jedziesz sobie powiedzmy 100 km /h , pedał gazu trzymasz w jednej pozycji i nagle obroty rosna a auto nie przyspiesza ? jezeli powidzmy jedziesz pod górke i e obroty rosna a auto nie przyspoiesza to wlasnie tarcza juz nie trzyma , obciazenie silnika jest wieksze, tarcza sie slizga , wiec obroty rosna. Podobno sposobem na sprawdzenie sprzegła jest proba ruszenia na III bioegu , jezeli auto zgasnie to sprzegło jeszcze ok, jezeli bedzies sie toczył to sprzegło do wymiany . Sprobuj podczas jazdy np na 4 biegu , gdzies pod gorke , wcisnac gazu , tak jakbys chcal przyspieszac , jezeli auto zrobi sie jak ze skrzynia w automacie to masz sprzegło do wymiany, Mozesz jeszcze powiedziec w jakiej odległosci od podłogi pedał sprzegla zaczyna juz lapac ? powinien od samego dołu, ewentualnie kilka cm , a jak juz pod koniec Ci bierze to niedobrze mozna by sie jeszcze zainteresowac linka, ale pewnie masz juz ta samo napinajaca sie , wiec ona odpada.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

rafal79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 27, 2007 20:26
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: rafal79 » czw gru 27, 2007 21:52

Jak niedawno kupiłem swojego MK3 to też zdawało mi się, że mam coś ze sprzęgłem. Łapie bardzo wysoko, ma samoregulator ale po sprawdzeniu okazało się że jest ok nie ślizga się i jeżdże, nic sie nie dzieje.



Awatar użytkownika
mindcrasher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 13:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: mindcrasher » czw gru 27, 2007 23:24

Witam, ja ostanio wymieniłem linkę (z samoregulatorem) od sprzęgła bo stara się zerwała i sprzęgło zaczęło łapać znacznie wyżej a po paru dniach zeczęło mi się ślizgać. Zdziwił mnie troche ten zbieg okoliczności wiec wyjąłem linkę i założyłem jeszcze raz. Jak się okazało sprzegło nie dość ze już nie ślizga to jeszcze bierze znacznie niżej. Jak widać te linki z samoregulatorem potrafią wyciąć numer, więc na Twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia właśnie linki.
Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości