Nie chce zapalać na benzynie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pusty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt sie 25, 2006 23:31
Lokalizacja: Kutno / Łódź i na odwrót
Kontakt:

Nie chce zapalać na benzynie

Post autor: pusty » wt gru 25, 2007 23:51

mam problem bo auto nie chce zapalać na benzynie, przękręce go chwile na gazie i odpali a na benzynie nie chce , choćbym go kręciłnie wiadomo ile . ale to raz odpala a raz raz nie na benzynie, a na gazie zawsze , nawet na zimnm silniku!!! Co mu może być ??? proszę o porady !!!!



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » śr gru 26, 2007 02:22

popmpa paliwa do sprawdzenia


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » śr gru 26, 2007 20:38

lub elektrozawor ten co odcina paliwo jak gaz jest wlaczony



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » śr gru 26, 2007 20:54

Damian-jg pisze:lub elektrozawór ten co odcina paliwo jak gaz jest wlaczony
Ty masz taki elektrozawór do odcinania benzyny? Albo może widziałeś w jakimś autku z wtryskiem?



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » śr gru 26, 2007 20:57

Jozef pisze:Ty masz taki elektrozawór do odcinania benzyny? Albo może widziałeś w jakimś autku z wtryskiem?
w każdym aucie z instalacją gazową jest taki elektrozawór pod warunkiem że jest na wtrysku (jednopunkt,wielopunkt)



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » śr gru 26, 2007 22:59

Hm... Niedawno szukaliśmy u kolesia właśnie zaworu od benzyny i nic nie znaleźliśmy. Jest tylko elektrozawór na rurce od gazu. Węże od paliwa wychodzą spod podłogi i prosto do wtryskiwacza (mono), nigdzie nie widać żadnego elektrozaworu, gdzie mógłby być schowany? Auto Golf II z silnikiem RP.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr gru 26, 2007 23:11

w żadnym aucie na lPG z wtryskiem niema elektrozaworu od benzyny, tylko jest elektrycznie zrealizowane odcięcie wtryskiwacza. Mozliwość jest taka że połączenie się rozlutowało, czy też przekaźnik od tego zepsuł w komputerku albo na zewnątrz niego, zależy jaka instalacja.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » śr gru 26, 2007 23:27

No, Szosownik ma inną teorię na ten temat. Czyli elektrozaworu benzyny nie szukać bo go nie ma i tyle. A Pusty musisz sprawdzić pompkę paliwa i filtr paliwa. Poproś kogoś niech zakręci rozrusznikiem na benzynie a ty zdejmij pokrywę wtrysku i sprawdź czy rozpylone paliwo tryska w gardziel. Jeśli go nie ma to szukaj gdzie znikło.



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » czw gru 27, 2007 08:38

Jozef pisze:No, Szosownik ma inną teorię na ten temat. Czyli elektrozaworu benzyny nie szukać bo go nie ma i tyle. A Pusty musisz sprawdzić pompkę paliwa i filtr paliwa. Poproś kogoś niech zakręci rozrusznikiem na benzynie a ty zdejmij pokrywę wtrysku i sprawdź czy rozpylone paliwo tryska w gardziel. Jeśli go nie ma to szukaj gdzie znikło.
w gruncie rzeczy mówiliśmy o tym samym tylko źle się wyraziłem :grin:
nie mam innej teori na ten temat panie Jozefun :jezor:
i po mojej wypowiedzi też nie byłeś pewny i czekałeś aż ktoś inny mnie poprawi i dopiero odezwałeś sie ty :jezor:
Ostatnio zmieniony czw gru 27, 2007 09:13 przez Szosownik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » czw gru 27, 2007 08:45

podobna sytuacje miałem i okazało sie ze przytkał sie przewód paliwowy jajkims syfem. pompka chodziła, założyłem nowy filtr paliwowy i dalej nie palił, radze odczepić przewód paliwowy przy silniku i przy filtrze paliwa i potraktować go kompresorem byc moze masz taka sama sytuacje. przedmuchaj kompresorem przewód paliwowy



Awatar użytkownika
pusty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt sie 25, 2006 23:31
Lokalizacja: Kutno / Łódź i na odwrót
Kontakt:

Post autor: pusty » czw gru 27, 2007 13:05

tzn. on tylko nie odpalać na benzynie bo odpale go na gazie, przełącze na benzyne i silnik normalnie pracuje ito jest dziwne własnie!!!!chodzi mi o same odpalenie auta...


4 x 4-- 4 FUN, 4 PROTECTION, 4 SWANK....

STR. 6->wykres, 10->fmic, 11->cięty zderzak, 13->nowe TURBO
a wszystko jest tutaj ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=226102

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 27, 2007 17:23

Możliwości jest dużo. Dla wyjaśnienia czy winna jest instalka LPG zrób prostą rzecz. Zlutuj jak był przecięty obecnie kabel od wtryskiwaczy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 390 gości