Interfejs VAG + adapter USB na COM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Interfejs VAG + adapter USB na COM

Post autor: Matador » ndz gru 23, 2007 18:19

chciałbym sobie strzelić TAKI interfejs ale w komputerze mogę podłączyć się tylko pod USB ,czy jeśli zastosuje tego typu ADAPTER to będzie działać?? może ktoś opanował, czy w takiej konfiguracji to dobrze działa :hmm:



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » ndz gru 23, 2007 20:04

I tu pojawia się pytanie.

Jakie sygnały wykorzystuje interfejs?? Bo jeśli RX, TX, GND to powinno zadziałać.
Te przejściówki USB<->RS232 to jest taka wersja zubożona i ma tylko te linie co napisałem wyżej dużymi literami.

Mogę to sprawdzić po nowym roku jak będziesz chciał.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » ndz gru 23, 2007 20:13

danioo pisze:Mogę to sprawdzić po nowym roku jak będziesz chciał.
no fajnie jakby Ci się chciało :)
Ostatnio zmieniony ndz gru 23, 2007 20:14 przez Matador, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: hossearkadio26 » śr maja 19, 2010 09:07

Koledzy odkopuje troszke temat z przed lat, ale mam problem z podlaczeniem sie kabelkiem do auta z laptopa. Mam kabel kkl wersje na com i przejściówke z usb na com, bo w nowych lapkach jak wiadomo nie ma com. Sterowniki od adaptera sa zainstalowane. Test połączenia w vag-com pokazuje ze port COM OK i ze interfejs 0 Found, Ready ale nie chce sie programik połączyć ze sterownikiem. Interfejs normalnie na stacjonarnym sie łączy bez problemu. Czy powinienem instalować rownierz sterowniki do interfejsu jak chodzi przez ten adapter??? Koledzy pomocy


Marcin

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » czw maja 20, 2010 15:38

niestety przelotka usb com czasami nie chce działać z interfejsem i wina właśnie jest jej a na stacjonarnym kompie masz port com ??



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » pt maja 21, 2010 00:10

jeżeli interface jest od viakena to dostałem kiedyś od nich odpowiedź, że ten sprzęt działa tylko ze sprzętową kartą PCMCIA->com , przejściówki usb-com nie działają.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: hossearkadio26 » pt maja 21, 2010 12:00

GMS pisze:niestety przelotka usb com czasami nie chce działać z interfejsem i wina właśnie jest jej a na stacjonarnym kompie masz port com ??
na stacjonarnym kompie wszystko jest ok mam coma i smiga bez problemu ale potrzebuje zabrac laptopa na szrot bo chce przełożyc przepustnice i od razu sprawdzic a nie mam starego lapka tylko dosc nowego. Wyczytaem gdzies ze do takiej przejsciowki trzeba dolutowac uklad max232 wtedy bedzie emulowalo pełny port com. Orientujecie sie czy to prawda???
Ostatnio zmieniony pt maja 21, 2010 12:01 przez hossearkadio26, łącznie zmieniany 1 raz.


Marcin

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 495 gości