stuka puka o co chodzi??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

stuka puka o co chodzi??

Post autor: dEDOs22 » sob gru 22, 2007 23:43

cześc mam pytanko nie dawno usłyszałem w swoim golfie niepojące stuki od strony pasażera.
Gdy skręcam w prawo słyszę takie stukanie jakby cos urwanego było albo jakby stukac kawałkiem metalu o podwozie kiedy prostuje koła dźwięk jest słyszalny ale po jakim czasie zanika przy skręcie w lewo tego niema. dziś jeszcze zauważyłem że jak jadę ponad 60 k/h to też taki cichy stukot jest jednak najbardziej to słychac przy skręcie. co to może byc ????? może przegub ???? i jak długo można tak jeździc ????



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob gru 22, 2007 23:46

dobra diagnoza - prawy przegub. Raz się przejedzie z 2 km na takim przegubie i się rozsypie na amen a czasem to i z 2000 km się zrobi - na to nie ma reguły, lepiej wymienić od razu żeby auto się nie rozkraczyło gdzieś w szczerym polu albo na trasie.



Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » sob gru 22, 2007 23:50

Wydaje mi się że to przegub. A jak dlugo można jeździć, no coż to zależy jak bardzo jest wywalony. Można go troche oszczedzić i nie palić kapci i nie startować mocno ze skręconymi kołami.
PS. Dawno temu mój ojciec miał mk2 1.6 D i tam przegub walił od kupna az po sprzedaż i wydawało sie ze juz ma strzelić, a robił jeszcze tysiące kilometrów.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » sob gru 22, 2007 23:53

Sztomel, to moze byc przegub, ale moze byc rowniez wiele innych przyczyn. U mnie np za podobne pukanie odpowiadala urwana nakretka sruby mocujacej belke pod silnikiem. Pukalo i pukalo... a podejrzewalem caly samochod juz. Proponuje przed jakakolwiek wymiana czegos podjechac na kanala i sprawdzic kazda srubke po dwa razy.

Potem sprawdz czy przegub ma jakis luz.



Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

Post autor: dEDOs22 » ndz gru 23, 2007 00:23

dzięki też mi się wydaje że to przegub. najgorsze że po nowym roku dopiero to będę mógł zrobic więc muszę sie modlic żeby wytrzymało. :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 370 gości