Jak wymienić stacyjkę...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Jak wymienić stacyjkę...

Post autor: ck » pt gru 21, 2007 00:21

Muszę wymienić stacyjkę i nie wiem jak sie do tego zabrać,a może lepiej zawieźć gdzieś do naprawy?Ile tak wogóle kosztuje nowa.Czy wymienia sie tylko wkład,czy razem z obudową?Jest tak,ze przy zapalaniu czasami tak odbije kluczyk,że auto gaśnie.Dzisiaj żona nie mogła kluczyka wyciagnąć.Dzięki wszystkim za poradę.Aha szukajka u mnie nie działa.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt gru 21, 2007 00:29

ja kupowalem uzywke
do tego trzeba bylo sciagnac kierownice i taka tulejke ktora jest nabita na walek, bez sciagacza nie da rady :grrr:



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Jak wymienić stacyjkę...

Post autor: czarna małpa » pt gru 21, 2007 00:30

ck pisze:Muszę wymienić stacyjkę i nie wiem jak sie do tego zabrać,a może lepiej zawieźć gdzieś do naprawy?Ile tak wogóle kosztuje nowa.Czy wymienia sie tylko wkład,czy razem z obudową?Jest tak,ze przy zapalaniu czasami tak odbije kluczyk,że auto gaśnie.Dzisiaj żona nie mogła kluczyka wyciagnąć.Dzięki wszystkim za poradę.Aha szukajka u mnie nie działa.

To jest bardzo proste,musisz odkręcic kiere,obudowe stacyjki,ten czarny plastyk,sama stacyjka jest na jednej srubie na imbusie o ile dobrze pamietam.jest tam chyba tez jakas kostka,wypinasz ja i wyciągasz,wsadzasz nową(inna stacyjke),niekoniecznie nowka,ja kupilem ostatnio na allegro uzywke i śmiga ja ta lala.Jak bys był gdzies z okolicy to bym Ci to zrobił.Prosta robota stary,naprawde,napewno dasz sobie rady.pozdro.

[ Dodano: 20 Gru 2007 23:33 ]
agrala pisze:ja kupowalem uzywke
do tego trzeba bylo sciagnac kierownice i taka tulejke ktora jest nabita na walek, bez sciagacza nie da rady :grrr:
zapomnialem o tej tulejichoć niewiem czy moża to nazwać tuleją,to jest taka jakby podkłądka wygieta w jedną strone,można ja zdjąc bez sciągacza,ale możesz ja zniszczycmoze Ci pózniej niezaskoczyc,tak jak mi,ale ja zrobiłęm takl ze wsadzilem ta sprężynke,"tuleje,i nasadziłem kiere,mocno dociskając,robiłem to z kolegą,ja docisnołem kiere a on przykręcił srube.Wszystko.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt gru 21, 2007 00:35

a co z ta tulejka co jest nabita na wal kierownicy? Jak sie jej nie sciagnie to nie zejdzie stacyjka. Stacyjke sie sciaga z walu kierownicy. Myle sie? Dalem :ass: u siebie?



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pt gru 21, 2007 00:55

A kupić nowy zamiennik czy jakąś używkę,która też nie wiadomo czy będzie w lepszym stanie od mojej?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt gru 21, 2007 00:59

tu juz musisz sam zadecydowac. Uzywke mozna kupic z wkaldami do zamkow i masz jeden kluczyk a jak kupisz nowa to bedziesz mial 2. Ale co nowe to nowe



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pt gru 21, 2007 01:16

tylko jak z jakością w tych nowych zamiennikach,bo jak wiadomo to różnie z nimi bywa.Przykład to klamki które nie wytrzymują paru miesięcy.Idąc do sklepu mam poprosić o całą stacyjkę czy tylko wkład?



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt gru 21, 2007 01:18

agrala pisze:Ale co nowe to nowe
w przypadku kluczyków zamków itp co noew do Mk2 to do d.. sie nadaje :P przykład klamki najlepiej kupić uzywane oryginały ciekawe jak robią stacyjki :)



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » pt gru 21, 2007 02:24

Ja bym kupił używke...Co do klamek to sie zgadzam,wymieniam raz na dwa miesiące...

Jedyny minus używki to to że bedziesz miał dwa kluczyki...
Ostatnio zmieniony pt gru 21, 2007 02:26 przez czarna małpa, łącznie zmieniany 1 raz.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » pt gru 21, 2007 08:42

kolego zeby zdjac stacyjke nic z tych rzeczy nie trzeba demontowac(wystarczy zdemontowac plastik) jezeli masz dostep do jakiejs innej stacyjki jest tam taka blaszka metalowa (jest to ta blaszka ktora nachodzi na literke N w napisie http://www.allegro.pl/ite..._123_nowe_.html ) ktora blokujesz stacyjke jak ja wsuniesz w gniazdo wystarczy wywiercic mala dziurke w gniezdzie wcisnac ta blaszke jakims malym srubokretem albo czyms podobnym i normalnie wyjmniesz te stacyjke bez zniszczen i niepotrzebnej roboty


a co do kluczykow nic bardziej mylnego trzeba przerobic zamki do nowej stacyjki bardzo prosta czynnosc wystarczy wymontowac wklady i nawet samemu mozna to zrobic osobiscie robie takie cos wystarczy podpilowac apadki albo poprzemieniac i tyle u fachmana zaplacisz za takie cos okolo 100zł dorobienie stacyjki do zamkow podniesie koszt do kilkuset zl



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości