el. szyby - montaż

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

el. szyby - montaż

Post autor: Lukasz_mk2 » czw gru 20, 2007 14:52

mam pytanie zakupiłem coś takiego
i mam pytanko czy coś jeszcze będę potrzebował by to założyć?? I czy będzie z tym dużo roboty?

aha i jak ktoś to już robił to proszę o wskazówki - ponieważ auto potrzebne mi jest co dziennie i nie mogę sobie pozwolić na rozgrzebania auta na pare dni.
Ostatnio zmieniony czw gru 20, 2007 15:00 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » czw gru 20, 2007 15:23

Montaż jest stosunkowo prosty. Właściwie trzeba wszystko pozakładać i jest to w miarę intuicyjne. Malutka rada: zaznacz sobie miejsca w których guma trzyma szybę, bedzie Ci łatwiej ustawić szybę po wstawianiu nowych podnośników. Unikaj testowania podnoszenia/opuszczania szyby przy otwartych drzwiach. Ja tak testowałem ( nie podłączyłem jeszcze czujnika otwartych drzwi ) i po tym drzwi mi opadły i kiepsko sie teraz domykają. Przy skrzynce bezpieczników powinny być dwa wolne kabelki z koncówkami, w których bedzie plus po stacyjce ( o ile się NIE MYLĘ - czarno- biały, oraz podświetlenie szaro-niebieski ) ale posprawdzaj jeszcze miernikiem, bo mogłem sie pomylić w kolorach.
Gruby czerwony kabel musisz podłączyć do stałego plusa przez bezpiecznik 25 A.

W razie pytań, pisz śmiało.

[ Dodano: Czw Gru 20, 2007 2:31 pm ]
Zauważyłem jeszcze, że na zdjęciu z aukcji, nie masz wiązki, która jest pod deską rozdzielczą, wiec jak masz już standardowo to w swoim golfiku, to będzie bardzo prosto, jak nie, a jest to możliwe, to będziesz musiał taką wiązkę sobie dorobić, kłopot może być jednak z tym, jak to podłączyć do gniazd przy tych gumowych przelotkach.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw gru 20, 2007 15:36

a czy ta wiązka będzie jak mam elektryczne lusterka?? bo podobno jedno z drugim ma coś wspólnego


Obrazek

Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » czw gru 20, 2007 15:53

Jak masz elektryczne lusterka to masz pewnie gniazda i te gumowe przelotki. To na pewno na plus. Ale czy jest już u Ciebie instalacja pod el. szyby, tego nie wiem :( Ale jeżeli nie ma to nie jest tak ciężko to zrobić.

Załóżmy, ze nie ma to:

Musisz zrobić połączenie miedzy lewą i prawa stroną ( kolor do koloru ) chyba 8 kabelków + Masa. Zobaczysz dokładnie ile jak będziesz miał w reku wiązkę, z tego połączenia musisz odgałęzic:

Gruby czerwony i podłączyć pod skrzynkę bezpieczników do stałego plusa przez bezpiecznik 25 amperów.

Kabelek od czujnika otwartych drzwi ( chyba brązowo- niebieski ) musisz posprawdzac te kolory na schemacie )

Oswietlenie - post wyżej

Plus po stacyjce - post wyżej

a reszta ma być połączona tylko prawa-lewa strona.

Jak masz już gotową wiązke, tpo pozostaje tylko to wpiąć.



Awatar użytkownika
conrad20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt lis 20, 2007 23:03
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: conrad20 » czw gru 20, 2007 16:07

Witam! Dołącze sie do tematu. Ja w swoim mk3 też zrobiłem szyby elektr na 4 szyby. I niemam podłączonego tego kabelka czarno-białego. Został on ucięty i teraz nie wiem jaka końcóweczka miała kolor i gdzie ją wpiąć. A szyby narazie chodzą mi na takiej zasadzie ze zrobiłem pod przełącznik taki jakby reset szyb. I działają mi tylko przez około 10 min. Jak zresetuje drugi raz to znowu przez około 10 min. I tak cały czas. A chciałbym już to zrobic do końca jak w orginale. Tylko własnie mam problem z tym kabelkiem czarno białym. Nie wiem gdzie go wpiąć. Jeśli ktoś wie to prosziłbym o pomoc. Z góry dziękuje :bigok: pozdrawiam



Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » czw gru 20, 2007 16:23

od strony silniczków kable CZARNO-ŻÓŁTY przechodzi za złączem w drzwiach w CZARNO-BIAŁY i ten czarno biały powinien być wpięty w kostkę D pin 8 w skrzynce bezpieczników.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw gru 20, 2007 16:29

kawior pisze:to będziesz musiał taką wiązkę sobie dorobić, kłopot może być jednak z tym, jak to podłączyć do gniazd przy tych gumowych przelotkach
Ja u siebie zrobilem tak ze odcialem wtyczke ta okragla od wiazkek drzwi i w oryginalnej w slupkach zrobilem otwor, wiazke drzwi przedluzylem i kabelki pociagnalem zrobionymi otworami w bialych gniazdach w slupkach.
conrad20 pisze:Tylko własnie mam problem z tym kabelkiem czarno białym. Nie wiem gdzie go wpiąć
Pod + stacyjki


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » czw gru 20, 2007 16:30

kawior pisze:Unikaj testowania podnoszenia/opuszczania szyby przy otwartych drzwiach. Ja tak testowałem ( nie podłączyłem jeszcze czujnika otwartych drzwi ) i po tym drzwi mi opadły i kiepsko sie teraz domykają.
Mógłbyś to rozwinąc o co tu chodzi?



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw gru 20, 2007 16:32

flatron316 pisze:Mógłbyś to rozwinąc o co tu chodzi?
Chodzi mu o to abys zamykal drzwi testujac podnoszenie szyb. Ja robilem wszystko przy otwartych ( w sumie to otwarte 3 dni byly) i nic sie nie opuscilo.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » czw gru 20, 2007 16:38

Jest tak, ze jak otwierasz drzwi to jest taki przewód który jest zwierany do masy pojazdu. Wtedy np zapala się lampka wewnątrz.
Pod ten kabel powinny być też podpięte el. szyby. Domyślam się, zeby nie można było otwierać szyb przy otwartych drzwiach, bo działa wtedy na nie duża siła związana z momentem bezwładności. Ja u siebie tego nie podłączyłem i jak testowałem szyby dużo razy w dół i w górę, to przy otwartych drzwiach na zawias działała duża siła i mi się obsunęły :(



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » czw gru 20, 2007 16:42

No własnie jestem zdziwiony co ma szyba do opadnięcia drzwi? I o jakim czujniku tam jest napisane?
Zmieniam u siebie i chce sie dowiedzieć jak najwięcej.
A jak są otwarte drzwi po zamontowaniu to też nie można szyby ruszać???



Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » czw gru 20, 2007 16:42

Gitner, ty masz 5 drzwiowe nadwozie i drzwi przednie są u Ciebie krótsze.

Ja mam wersje 3d i drzwi dłuższe, co za tym idzie dźwignia robi się większa i na zawiasie jest większe obciążenie.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » czw gru 20, 2007 16:46

kawior pisze:Pod ten kabel powinny być też podpięte el. szyby. Domyślam się, zeby nie można było otwierać szyb przy otwartych drzwiach, bo działa wtedy na nie duża siła związana z momentem bezwładności. Ja u siebie tego nie podłączyłem i jak testowałem szyby dużo razy w dół i w górę, to przy otwartych drzwiach na zawias działała duża siła i mi się obsunęły
Tylko to chyba działa siła przyłożona drzwi-drzwi a nie drzwi-nadwozie.
U mnie szyby chodzą bez względu na to czy są drzwi otwarte czy zamknięte.Jedynie zapłon musi być włączony.A tak nie ma być?



Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » czw gru 20, 2007 16:49

flatron316 pisze:No własnie jestem zdziwiony co ma szyba do opadnięcia drzwi? I o jakim czujniku tam jest napisane?
Zmieniam u siebie i chce sie dowiedzieć jak najwięcej.
A jak są otwarte drzwi po zamontowaniu to też nie można szyby ruszać???
Ja silnik rusza szybę to nie dzieje się to tak powoli jak to ma miejsce gdy otwierasz szybę korbką, tylko jest coś takiego jak by szarpnięcie. Silnik musi mieć duża moc zeby podnosić szybę która jednak trochę waży i dodatkowo pokonywać tarcie na prowadnicach.

Jak masz prawidłowo podłączone, to szyby mogą sie podnosić tylko przy zamkniętych drzwiach, zeby uniknąć efektu, który opisałem.

Czujnik, czyli przycisk który zwiera przewód do masy przy otwartych drzwiach, taki czarny pipek przy zamku w karoserii.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 288 gości