piski wokolicach rozrządu mk3 1,9tdi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

piski wokolicach rozrządu mk3 1,9tdi

Post autor: jaszczur » wt maja 10, 2005 16:17

mam taki problem kupiłem nie jakiś czas temu swoje cudeńko, i usłyszałem ,żena wolnych obrotach słychać czasami lekki pisk w okolicach rozrządu,ostatnio w pracy ściągnąłem obudowę paska i wydaje mi się,że to rolka prowadząca,słychać to tylko od czasu do czasu,nadmienić chciałbym,że mam do wymiany rozrząd za jakieś 20tys,czy jest to jakas poważna sprawa,czy po prostu nie przejmować się tym



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt maja 10, 2005 16:37

moze to pasek klinowy :?:


Obrazek

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt maja 10, 2005 16:54

myślę że nie bo po ściągnięciu tej osłony wyrażnie było słychać,że to w okolicy rozrzadu



Awatar użytkownika
bor0wy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 10:01
Lokalizacja: WM
Kontakt:

Post autor: bor0wy » czw maja 12, 2005 18:08

Identyczny problem mam. Wymienilem 2tyg temu pasek rozrzadu lacznie z 2 rolkami, olej i filtry. Jednak ten pisk nadal jest na wolnych obrotach, np na luzie jak stoi w miejscu, nie wiem jak na wyzsdzych obrotach bo juz nie slychac tego? Co to moze byc? Jak zdiagnozowac ten dziwiek?



mihau
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt maja 06, 2005 07:33
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Post autor: mihau » wt maja 24, 2005 15:28

U mnie piszczało przez napinacz od paska wielorowkowego. Wymieniłem pasek i rolkę - nic nie dało. Ponieważ napinacz kosztuje ok. 250 zł. więc zrobiłem próbę metodą chałupniczą. Luz przy mechaniżmie napinającym (z prawej strony, tam gdzie się przykręca mechanizm napinajacy) zlikwidowałem blaszką mosiężną o odpowiednio dobranej średnicy a we wszystkie możliwe miejsca, w jakie udało mi się wcisnąć igłę od strzykawki wlałem pare kapek oleju. JAK RĘKĄ ODJĄŁ :) Cisza i spokój. Troszke popiskuje klima, ale to na początku jak ją włączę i jest to zupełnie inny pisk niz wtedy.



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

HEY

Post autor: RALFI » wt maja 24, 2005 17:09

U MNIE TEŻ PISZCZY ALE TYLKO NA ZIMNYM SILNIKU I TO JEST CHYBA ALTERNATOR, PO 5 MIN PRZESTAJE I JEST CICHO (WCZORAJ PADŁ MI AKUMULATOR WIEC TO CHYBA BYŁ POWÓD - BYŁ SŁABY I NA ZIMNYM PO DŁUŻSZEJ PRZERWIE 2,3 DNI ALTERNATOR BYŁ OBCIĄŻĄONY I CHYBA PASEK PISZCZAŁ) - POZDROWIENIA, ZOBACZYMY JAK TERAZ BĘDZIE PO WYMIANE NA NOWY AKUMULATOR



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości