Problemy z uruchomieniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sniffi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 18, 2007 08:58
Lokalizacja: Białystok

Problemy z uruchomieniem

Post autor: sniffi » wt gru 18, 2007 12:36

Jestem właścicielem Golfa 3 1.8 GT. Od pewnego czasu mam z nim problemy. Mianowicie bywa, że auta nie można odpalić. Wystarczy, że samochód postoi i po jakimś czasie (nie ma reguły ile najkrócej odpalił mi po 30 min najdłużej po nocy) uruchamia się bez problemów. Niestety działa nie długo, bo max do 2 dni w trakcie normalnego użytkowania potrafi mi nie odpalić ponownie.
W jednym jedynym przypadku zdarzyło się, że auto zatrzymało sie podczas jazdy i nie byłem w stanie uruchomić go, aż do następnego dnia kiedy to odpalił przy pierwszej próbie. Wszystkie pozostałe problemy z uruchomieniem zdarzyły się po wyłączeniu silnika.
Problem pojawiał się zarówno przy zimnym, jak i gorącym silniku.
Próby uruchamiania na pych też nic nie dają.
Mechanicy rozkładają ręce, bo za każdym razem jak go zholowuję do warsztatu (po pół godz max. do godz) samochód odpala bez problemów.

Co się dzieje? Będę wdzięczny za Wasze sugestie.
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2007 13:33 przez sniffi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

Post autor: Maro_GT » wt gru 18, 2007 13:28

Miałem taki problem tylko że było to Polo 6N. Postawiłem auto do elektryka. Ostatecznie stwierdził że jakieś styki przy kostkach gdzie znajdują się bezpieczniki zaśniedziały. Dawno to było i już nie pamiętam które. Przeczyścił to i nie było już problemów. Przez ponad rok palił za każdym razem, później został sprzedany i nie wiem jak dalej ale raczej ok. Może to samo będzie u ciebie.
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2007 13:31 przez Maro_GT, łącznie zmieniany 1 raz.



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » wt gru 18, 2007 13:35

kolego gdy nie bedzie dalo sie odpalic nastepny razem odkrec swiece i sprawdz czy jest iskra wtedy dowiesz sie czy to cos z zaplonem czy problem tkwi w czyms innym ja mialem bardzo podobny problem i okazalo sie ze aparat zaplonowy byl do wymiany



sniffi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 18, 2007 08:58
Lokalizacja: Białystok

Post autor: sniffi » czw gru 20, 2007 18:27

1. Styków jeszcze nie sprawdzałem.
2. Iskry na świecach brak.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » czw gru 20, 2007 18:36

Prawdopodobnie czujnik halla
Weź drugi aparat zapłonowy (np ze sklepu) podłącz kostkę z kablami od twojego aparatu i zakręć kółkiem zębatym aparatu-jak iskra skoczy -masz rozwiązanie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości