[mk3] zmiana biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Macki

[mk3] zmiana biegow

Post autor: Macki » pn maja 09, 2005 23:53

W zwiazku z tym ze znawca ze mnie zaden i kierowca rajdowym tez nie jestem, chcialem Was zapytac przy jakich obrotach zmieniac biegi zeby najszybciej przyspieszac? Chcialem zmierzyc ile moja furka ma od 0 do 100 (zreszta jak jakis najarany baran w sejciaku sie trafi na swiatlach to tez wstydu nie chce przyniesc golfikowi;)) a wiem ze takie ciagniecie obrotow na chama jak najwyzej to raczej niewiele daje:) Moj silnik to benzyna 1.6 55kW/75KM przy obrotach 5200, maksymalny moment obrotowy 128 przy obrotach 2600. Zadnych modyfikacji nie robilem, wszystko seryjne.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » wt maja 10, 2005 13:33

Sam sobie juz odpowiedziales na pytanie. Znasz max moment obrotowy to juz super.
Oznacza to ze silnik w tym miejscu osiagnie max. Pozniej tylko bedzie glosniej chodzil.
Czytalem porady, ze w w tych nowszych silnikach to 1500 wystarczy zeby przyspieszyc. Ja jezdze tak, ze zmieniam 1800 - 2000 na wyzszy bieg i obroty spadaja o jakies 200. Autko spokojnie ciagnie. Jesli jest obciazony jasna sprawa ze trzeba go troche podciagnac.
Ja jezdze spokojnie, dlatego koledzy rajdowcy na pewno przedstawia swoja wersje bardziej podzylowana.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: [mk3] zmiana biegow

Post autor: briano » wt maja 10, 2005 15:32

Macki pisze:W zwiazku z tym ze znawca ze mnie zaden i kierowca rajdowym tez nie jestem, chcialem Was zapytac przy jakich obrotach zmieniac biegi zeby najszybciej przyspieszac? Chcialem zmierzyc ile moja furka ma od 0 do 100 (zreszta jak jakis najarany baran w sejciaku sie trafi na swiatlach to tez wstydu nie chce przyniesc golfikowi;)) a wiem ze takie ciagniecie obrotow na chama jak najwyzej to raczej niewiele daje:) Moj silnik to benzyna 1.6 55kW/75KM przy obrotach 5200, maksymalny moment obrotowy 128 przy obrotach 2600. Zadnych modyfikacji nie robilem, wszystko seryjne.
A ja tylko napisze że taki "sejczak" sporting - seria którą jeździłem chyba ze 4 lata to tego twego 1.6 wciąga nosem jak chce , jeżeli porównujemy serie :bajer:



Macki

Post autor: Macki » wt maja 10, 2005 17:00

No nie wiem, wazy to to jak sam masz na stronie napisane 735 kg czyli 280 kg mniej niz golf, a przyspieszenie 0 - 100 km/h ma 13,8 sec... czyli tyle samo co w ksiazce VW moj golfik... Wiec chyba katarek go dopadl i nie wciagnie sobie;)

BTW. Dajac za przyklad SC wcale nie mialem na mysli jezdzic po tym autku...



Awatar użytkownika
SulecK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:16
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Post autor: SulecK » wt maja 10, 2005 17:13

Moze do setki to jeszcze moze powalczyc ale pozniej to papa, wiem bo sie sciagalem swoim 1.4 :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości