dziwny 3-krotny sygnal dzwiekowy podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

galezow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 02:43
Lokalizacja: Kraków

dziwny 3-krotny sygnal dzwiekowy podczas jazdy

Post autor: galezow » pn gru 17, 2007 03:44

Witam
Od pewnego czasu zauwazylem ,ze w czasie jazdy w pewnym momencie odzywa mi sie 3-krotny sygnal dzwiekowy, nie zapala sie przy tym zadna kontrolka. Wyglada to tak ,ze uruchamiam silnik wszytko jest ok jade sobie silnik jest zimny nagle staje np na skrzyzowaniu i ruszam i odzywa sie sygnal dzwiekowy raz pojedynczy a nastepnym razem np trzykrotny. Dzieje sie to tylko raz podczas jazdy tzn mam wrazenie ,ze wowczas gdy temperatura silnika osiagnie swoja temperature wowczas pojawia sie ten sygnal i tak jak mowie zdarza sie to tylko wowczas gdy albo zblizam sie do skrzyzowania i hamuje albo jak ruszam. Dzieje sie sie to od czasu nastania zimy w lecie nic sie nie dzialo. Nie wiem moze ma znaczenie fakt ,ze poprzedniej zimy czasami przy uruchamianiu suilnika zapalala mi sie kontrolka abs ,ktory dzialal oraz dziala prawidlowo. Po zimie wszytko bylo ok. teraz jest to samo tzn czasami szczegolnie w bardzo mrozne dni przy uruchamianiu silnika zapal mi sie kontrolka abs.
Co radzicie ? , na poczatku myslalem ,ze moze poziom oleju jest za maly a kontrolka sie nie zapala ale wszytko jest ok, czy moze jakis czujnik wariuje?
Dzieki
Tomek



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pn gru 17, 2007 09:42

Rozumię, że opisywany sygnał dźwiękowy jest sygnałem ze wskaźników a nie z klaksonu :bajer: Możliwe, że to informacja o spadku temperatury zewnętrznej poniżej 4st C i możliwym oblodzeniu jezdni, nie wiem czy masz wyświetlacz temperatury, jeśli tak to po usłyszeniu sygnału spójrz na wskaźnik temperatury i zobacz czy miga i czy pojawiła się śnieżynka.


valerio

ne_preemo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 29, 2007 19:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: ne_preemo » pn gru 17, 2007 10:33

Kolego miałem to samo, tylko, że do tego mrugała mi kontrolka (!) , taka jak przy zaciągniętym ręcznym - było mało płynu hamulcowego i przy ruszaniu, szczególnie pod lekką górkę wskazywało za mało płynu. Nie wiem czy masz to samo, ale warto sprawdzić płyn, to nic nie kosztuje :) Pzdr.


1.9 TDI

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pn gru 17, 2007 13:17

galezow pisze:uruchamianiu suilnika zapalala mi sie kontrolka abs
Kontrolka ABS do sprawdzenia. Druga sprawa to jak powyżej opisał kolega ne_preemo, sprawdź stan płynu hamulcowego.
Trzy krotny sygnał dźwiękowy oznacza niedobór płynu lub uszkodzenie czujnika.

Pozdrawiam


Dziki

galezow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 02:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: galezow » pn gru 17, 2007 20:42

plyn hamulcowy mialem wymieniany 2 miesiace temu......



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn gru 17, 2007 23:13

galezow pisze:plyn hamulcowy mialem wymieniany 2 miesiace temu......
ale sprawdzić chyba nie zaszkodzi



ZMIENNIK1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:49
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Post autor: ZMIENNIK1313 » pn gru 17, 2007 23:54

kolega niech sobie sprawdzi polączenie klemy na akumlatorze od minusa. Ja miałem niedokręconą i różne takie głupoty się pojawiały jak sygnały i takie tam....


nigdy nie mów nigdy:)

galezow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 02:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: galezow » wt gru 18, 2007 13:48

no to ok sprzwdze dzisiaj plyn hamulcowy no i klemy w akumie. dam zanc czy pomoglo dzieki

[ Dodano: 24 Gru 2007 00:02 ]
tak wiec sprawdzilem poziom plynu hamulcowego i wszytko jest ok , klemy na akumulatorzez sa tez ok. Nie wiem ale wydaje mi sie ,ze jest to jakis problem z czujnikiem ,ktory chyba cos wariuje. Aha, zauwazylem pewna zaleznosc : pisalem wczesniej ,ze czasami w zimie zapala mi sie kontrolka abs podczas uruchamiania silnika, zaobserwowalem ,ze dzieje sie tak raczej tylko wowczas gdy samochod stoi na bardzo duzym mrozie w minusowych temperaturach. Czy moze ma to zwiazem z akumulatorem ? Moze nalezy podladowac? Dodam ,ze jakis czas temu zona calkowicie rozladowala akume zostawiajac zalaczony samochod na swiatlach i podladowalem ale bardzo krotko.
dzieki
Tomek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 329 gości