Nieotwierajace sie drzwi, klamka, co wymienic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hubbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 24, 2006 08:23
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Nieotwierajace sie drzwi, klamka, co wymienic?

Post autor: hubbit » ndz gru 16, 2007 23:51

Pewnego mroznego dnia, nie dalo sie otworzyc drzwi pasazera z zewnatrz. Pociagnieta dzwigienka zrobila tylko: cęęęk... i koniec
Drzwi mozna otwierac tylko z wewnatrz, (lepiej zeby druga klamka sie nie popsula ;) bo zostaje mi tylko bagaznik:)
Czy mam wymienic cala klamke z wkladem zamka, czy tylko jakas sprezynke ?
Moze mial ktos podobny problem? a moze ma ktos od razu potrzebna czesc?
Golfik 2 z 86r.
Pozdrawiam i prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 11:27 przez hubbit, łącznie zmieniany 1 raz.


poniewaz droga jest celem

greg

Post autor: greg » pn gru 17, 2007 00:02

najprosciej to wymiana klamki a wkład przełożyć + wymyć i przesmarować zamek celem nei powtórzenia sie tego



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » pn gru 17, 2007 00:28

dokładnie... najlepiej kupić nową klamkę i włożyć stary wkład.

Jak będziesz przekładał stary wkład to uważaj na sprężynki i małe elementy żeby nic nie pogubić i nie pomieszać :bajer:

koszt kompletu klamka, wkład, kluczyki... grosze... na allegro można kupić jeśli nie chce Ci się do sklepu chodzić ;)
np. http://www.allegro.pl/item283270023_vw_ ... _nowa.html :bigok:
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 00:30 przez sle, łącznie zmieniany 1 raz.


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn gru 17, 2007 02:49

hubbit, nie kupuj tych klamet tanich!!! proponowałbym troske dołozyc i powiedzmy za 30 zł kupic orygianl uzywke, na pewno dluzej wytrzyma niz te tanie zamienniki, nie bedzie miala za 2 tygodnie luzu. Mialem juz dwie takie klamki, ale po tygodniu zaczely sie problemy z otwarciem auta, coraz mocniej musialem naciskac , az w koncu prawie musialem wyrywac drzwi. zmienilem na oryginal , wprawdzie uzywke , ale wyczyscilem , nasmarowalem i smiga juz 2 zime bez problemu . Palcem jednym otwieram drzwi.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn gru 17, 2007 04:53

hubbit pisze:Czy mam wymienic cala klamke z wkladem zamka, czy tylko jakas sprezynke ?
Kup nową klamkę. Ja kupowałem nowe podróby i zdają egzamin. Pamiętaj o jednym. Jak będziesz wyciągał wkład zamka to KONIECZNIE Z WłOżONYM KLUCZYKIEM. Bez niego wylecą zapadki.Smarowanie - jakiś naprawdę dobry smar (użyłem delikatnego do wiertarek Hilti). Nie zamarza nic, kluczyk chodzi miękko, żadnych problemów.



hubbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 24, 2006 08:23
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: hubbit » pn gru 17, 2007 10:40

Dzieki za pomoc, chyba skusze sie na uzywke. A dokladniej jak mam to zrobic?co po kolei rozkrecac i jak? Wiem juz ze klucz ma byc wlozony... Czy zdjac tapicerke?
Przepraszam ze tak sie dopytuje jak idiota, ale jestem laikiem przynajmniej jesli chodzi o klamki ;)
Moze ktos ma taka klamke?


poniewaz droga jest celem

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn gru 17, 2007 10:52

nic nie zdejmujesz zdejmij tylko maskownice klamki masz tam jedną śrubkę potem z boku drzwi masz drugą większą , odkręcasz obie , przesuwasz klamkę troszkę do przodu i wyjmujesz całość



sevek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 03, 2006 15:36
Lokalizacja: ŻYWIEC/KATOWICE

Post autor: sevek » pn gru 17, 2007 11:18

ja kupiłem 2 miesiące temu klamkę w InterCars marki 4max (nóweczka) za 10,19 zł :bigok: śmiga bez problemu - jak się zepsuje to kupię sobie 3 na zapas bo wymiana zajmuje 30 sekund



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » pn gru 17, 2007 11:43

Rok temu wymieniałem na nową(nieoryginalną) od strony pasażera i jakoś nie zauważyłem żeby było z nią coś nie tak. Może dlatego, że wchodzę od strony kierowcy, i strona pasażera jest dla mnie awaryjnym wejściem. :grin:


dekoracje weselne, florystyka -> prv

hubbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 24, 2006 08:23
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: hubbit » pn gru 17, 2007 11:47

To moze sie "szarpne" na nowa
Myslalem ze to jakis problem, bo gdzies czytalem ze te nowe maja jakas krotka dzwigienke i nie siega tak jak powinna???.


poniewaz droga jest celem

Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » pn gru 17, 2007 12:03

Szarpanie się na nową taką co ja wskazałem dla przykładu albo kolega sevek ze sklepu to nie wiem czy to jakieś "szarpanie" bo to tylko 10-11 złotych. Ciekawe czy oryginalną używaną byś kupił taniej :chytry:
Ja mam właśnie taką za te 11PLN i jak na razie działa no i pasowała, bo to przecież do tego autka. Jak chcesz to np możesz się umówić w sklepie, że gdyby Ci nie pasowała jednak to ją wymienisz albo oddasz.
Pamiętaj, że przy wymianie jak zdecydujesz sie na przełożenie starego wkładu to uważaj na drobne elementy :bajer:


dekoracje weselne, florystyka -> prv

sevek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 03, 2006 15:36
Lokalizacja: ŻYWIEC/KATOWICE

Post autor: sevek » pn gru 17, 2007 12:12

bodzio_j pisze:
hubbit pisze:Czy mam wymienic cala klamke z wkladem zamka, czy tylko jakas sprezynke ?
Kup nową klamkę. Ja kupowałem nowe podróby i zdają egzamin. Pamiętaj o jednym. Jak będziesz wyciągał wkład zamka to KONIECZNIE Z WłOżONYM KLUCZYKIEM. Bez niego wylecą zapadki.Smarowanie - jakiś naprawdę dobry smar (użyłem delikatnego do wiertarek Hilti). Nie zamarza nic, kluczyk chodzi miękko, żadnych problemów.
dokładnie tak, zrób jak podpowiada kolega bodzio_j i wszystko będzie git :smoke:

[ Dodano: 17 Gru 2007 11:20 ]
http://www.intercars.com.pl/show_str.ph ... _filia=542

powyżej masz namiary na Intercars w Poznaniu, mają naprawdę dużo części i w dobrych cenach, sam kożystałem kilka razy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 426 gości