Wymiana akumulatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Klemensziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 13:22
Lokalizacja: milicz

Wymiana akumulatora

Post autor: Klemensziom » ndz gru 16, 2007 13:41

Witam

Mam problem z akumulatorem. Podlega on wymianie a nie jest to tani wydatek Próbowałem go zastapić większym akumulatorem ( 65A 600AH). Orginalnie ma włożony 45A i 600AH. Po wlożeniu akumulatora 65A samochód dobrze krecił rozrusznikiem, ale samochód nie chciał odpalic. nawet nie dawał oznak życia. Gdy wsadziłem mu ten stary wyjechany z powrotem samochód odpaił bez probemu. Zwracam się z pytaniem: Dlaczego tak się stało? Cy muszę mu kupić identyczny akumulator? I jezeli nie identyczny to do jakiego napięcia maxymalnie?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 11:25 przez Klemensziom, łącznie zmieniany 1 raz.



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » ndz gru 16, 2007 14:28

WItam
Nie wiem co moglo byc przyczyna takiego achowania sie auta, ale proponuje nie kombinowac z wiekszymi akumulatorami tylko kupic taki jaki jest w katalogach, proponuje zajrzec tu http://www.akumulator.pl/dobre-akumulat ... torow.html, poza tym w kazdym sklepie czy serwisie z akumulatorami dobiora ci taka baterie jak tzreba. Sam mam taka future jak jest w linku i jestem zadowolony.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz gru 16, 2007 15:04

ten stary aku jest przesadnie za duży a konkretnie jego pojemność spokojnie by się nadawał do TDI ale w twoin jest za duży i alternator go nigdy nie doładuje!!! jedynie na co zwracaj uwagę to moc rozruchowa i to nie w specyfikacji Amerykańskiej bo takowa jest zawyżona lecz Europejskiej
Kup sobie Aku CENTRA z seri FUTURA CF01 050 436 12V 50Ah 510A(EN) sam takowy posiadam



greg

Post autor: greg » ndz gru 16, 2007 17:27

Klemensziom pisze:Po włożeniu akumulatora 65A samochód dobrze krecił rozrusznikiem, ale samochód nie chciał odpalic. nawet nie dawał oznak życia
dziwne - jaj mam w tej chwili 72AH i spokojnie pali kręci, ładuje itd. miałm 55Ah ale webasto, podgrzewane fotele i reszta rzeczy za dużo pobiera- oczywiście stary alternator wyleci - wchodzi zamiast 70A - 90A (ja w modelu z klimą)



RAFI-R19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt cze 22, 2007 19:21
Lokalizacja: RADLIN

Post autor: RAFI-R19 » wt gru 18, 2007 20:29

najlepiej zalozyc taki jak byl ale mozesz dac 50ah to nic nie szkodzi a na swiatlach caly rok trzeba jezdzic.bo 65ah to jest za duzo.nie bedzie doladowany.



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: odzim » wt gru 18, 2007 22:44

nie powinno tak byc ze nie chciał ci sie uruchomic wrecz to nie możliwe ze wine ponosił za duzy akumulator sprobuj jeszcze raz zamienic i sprawdzic czy sie bedzie uruchamiał pisałes ze krecil rozrusznik to powinien uruchomic jak alarmu albo immobilajzera nie załaczyłes , z drugiej strony to mit ze aku bedzie nie doładowany przecież alternator produkuje prąd cały czas, jedynie co to może sie ten czas wydłużyc na naładowanie ale to jest to samo jak i ładuje sie baterie pod prostownikiem małaszybciej duża dłużej, z drugiej strony jak kupujesz to kup sobie taki jak fabryka przewiduje chyba ze masz go gratis to inna sprawa bierz i bedzie wszystko ok.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości