Ogrzewanie nie dziala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

Ogrzewanie nie dziala

Post autor: skymax » ndz gru 16, 2007 00:12

Witam jakis czas temu wymienilem plyn chlodniczy( ok 2 mies. temu ) tzn. wymienilem wode bo mi bralo to nie inwestowalem w plyn a lato bylo to wode lalem...teraz juz nie bierze(uszczelka pod glowica) i po takowej wymianie ogrzewanie przestalo dzialac ... nic caly czas zimne powietrze nawet gdy wiatrak w chlodnicy sie załącza:( ... spuszczalem wode przez wąż od chlodnicy ( i potem jeszcze raz mialem plukany uklad chlodniczy po oleju silnikowym ktory dostal sie z nieszczelnej uszczelki) ...odpowietrzylem uklad po przez odpalenie silnika i odkrecenie korka w zbiorniku wyrównawczym i poczekanie ok 15 min ... przedtem (gdy chulałem na wodzie) uklad byl bez zarzutu a teraz wogóle nie grzeje ... nie wiem co jest ... pomocy... czekam na Wasze porady
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 11:15 przez skymax, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » ndz gru 16, 2007 00:33

Być może masz powietrze w nagrzewnicy (zapowietrzona). Węże dochodzące do niej muszą być ciepłe, jeżeli tak nie jest to na wyłączonym silniku sprawdź drożność tego cienkiego wężyka wchodzącego do zbiornika płynu. Odłącz go od zbiornika i mocno dmuchnij - musi być przedmuch, sprawdź w odwrotną stronę - do zbiornika też musi dmuchać. Po tej próbie włącz silnik i przy odkręconym korku ugniataj rękami obydwa węże nagrzewnicy jednocześnie aż będą gorące. Dobrze by ktoś w tym czasie od czasu do czasy dodał gazu tak do 2,5 tys. obrotów. W niektórych instalacjach nagrzewnic golfów były montowane na dolocie do nagrzewnicy zaworki zwrotne, często się zapychały i grzania było 0. Sprawdź czy nie masz takiego wynalazku u siebie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości