Problem z grzaniem się auta ale tylko podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Problem z grzaniem się auta ale tylko podczas jazdy

Post autor: michal_niedzw. » sob gru 15, 2007 22:46

panowie przeczytałem już wszystkie posty na ten temat ale jak narazie nic nie znalazłem...
może od początku...mój golfik słabo grzał, wskazówka od wskaźnika była ledwo co na początku jazdy nawet po długim czasie... więc mechanik wymienił termostat bo był walnięty... i pojawił się problem - po tej wymianie podczas postoju jest ok, temp ok 90C, obydwa węże ciepłe, ale w trasie temp. wzrasta do 102-105 i tak trzyma, dolny wąż zimny więc poprostu termostat się nie otwiera.jak tylko się zatrzymam to po chwili jak pochodzi na postoju to znowu termostat się otwiera i ładnie temp. spada do 90C... więc znowu ruszamy w trasę i znowu 102-105C nawet po 40km. więc stwierdzili że uszczelka pod głowicą jest do wymiany i termostat "głupieje" bo podciśnienie coś tam... więc wymieniłem uszczelkę pod głowicą i wszystkie pozostałem uszczelki i znowu jest to samo!!na postoju termostat się otwiera a w trasie nie i temp ok 102C! więc wymieniliśmy termostat na kolejny ale nic się nie zmieniło.sprawdziliśmy też ten pierwszy i w gotującej wodzie go sprawdziliśmy- otworzył się...

co może być przyczyną takiej sytuacji?czujnik temp wykluczam bo pokazuje ok i działa. co więc innego? a może termostat kolejny jest do du...? tylko że gdyby to była sprawa termostatu to wogóle by się nie otwierał a on na postoju się otwiera, węże obydwa ciepłe i temp. ok 90C... a w trasie się nie otwiera...

dzięki za wszelkie sugestie i pomoc bo naprawdę pierwszy raz mam dość golfika...
Ostatnio zmieniony pn sty 07, 2008 18:14 przez michal_niedzw., łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob gru 15, 2007 23:13

kiedy i w jakiej temp załącza sie wentylator przy twoim wskazniku ?????

[ Dodano: Sob Gru 15, 2007 22:17 ]
termostat??????????moze się za wczesnie zamykac lub do konća nie otwierać wszystko zależy jakie masz te termostaty! jaka temp otwarcia ??wernet czy wachler



michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » ndz gru 16, 2007 00:07

wentylator załącza się tylko jak autko pochodzi na postoju, termostat otwiera, temp. ok 90C i wzrasta i jak osiągnie ok 95C załącza się wentylator. podczas jazdy wentylator nie załącza się wogóle bo termostat się nie otwiera.
a termostaty miałem różne- vernet 92C i teraz mam jakiś francuski 87C...ponoc dobry-mechanik mi go polecił.
czyli uważasz że tylko termostat może powodować coś takiego, że poprostu jest do bani?bo ja się zastanawiam czy jakiś inny czynnik powoduje u mnie tą sytuację



hasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn lut 19, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hasiek » ndz gru 16, 2007 00:12

Myślę że trzeba sprawdzić czy w czasie jazdy rośnie temperatura czy tylko jej wskazanie. Istnieje taka możliwośc że uszkodzony może być stabilizator napięcia w zestawie wskaźników. W czasie jazdy przy pracy silnika na wysokich obrotach napięcie w instalacji rośnie i to może powodować że wskazanie temperatury będzie błędne. Sprawdź wskazanie temperatury na postoju na wysokich obrotach jak również czy po dodaniu gazu nie zmienia się wskazanie wskaźnika stanu paliwa.



michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » ndz gru 16, 2007 00:19

raczej to nie będzie to gdyż podczas jazdy gdy temperatura wzrasta ima te 102-105C i jak sie zatrzymam i sprawdzam węże to górny jest gorący a dolny zimny więc ewidentnie termostat się nie otworzył... więc wskazanie temp jest ok...



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » ndz gru 16, 2007 07:46

na początek spróbuj pojeździć z poluzowanym korkiem zbiorniczka wyrównawczego ,jeżeli to pomoże to wymień korek tego zbiorniczka ,podobne objawy miał mój chrzestny w Chryslerze ,korek ok 10zł kosztuje



Awatar użytkownika
woytooo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr cze 08, 2005 17:40
Lokalizacja: Kraków-Miechów
Kontakt:

Post autor: woytooo » ndz gru 16, 2007 07:54

ja bym wymienił termostat ale tylko i wyłącznie na Wahlera



michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » ndz gru 16, 2007 11:22

korek od zbiorniczka a w zasadzie jego odkręcanie nic nie daje- już probowałem...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 16, 2007 11:29

Trzeba jeszcze sprawdzić pompę wody. Po wyjęciu termostatu można sięgnąć do niej palcem i ocenić czy wirnik się nie okręcił na osi lub nie połamał (bywają platykowe)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » ndz gru 16, 2007 20:30

ok, jakaś nowa sugestia.zaraz jutro sprawdzę tą pompę i napisze...



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz gru 16, 2007 20:35

michal_niedzw., przerabiałem to u siebie miałem podobna sprawę jak z wrocka wracałem autostradą,wymiana termostatu pomogła kup wahlera to jego nr 4264.87D
z termostatami a w szczególości z wernetem jest także na 3,1 są oki
Ostatnio zmieniony ndz gru 16, 2007 20:36 przez jaszczur, łącznie zmieniany 2 razy.



michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » pn gru 17, 2007 11:14

pompa ok, wirnik cały i działa... wiec kupię 3 termostat i zobaczymy. bo czy coś jeszcze może powodować taką sytuację?



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn gru 17, 2007 14:38

mozesz zdemontowac termostat i sprawdzic jak sie bedzie zachowywac w trasie, u mnie trzymal 70st przy walnietym termostacie moj sie otwieral przy 65st


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » wt gru 18, 2007 19:56

witam ponownie :-)
a więc zdemontowałem ten termostat (ponoć dobry- jakiś francuski) i założyłem od kumpla z passata... i generalnie jest ok więc tamten termostat był do du...!!!
tylko że teraz w trasie mam 65C a na postoju 90 i po chwili załącza się wentylator. termostat więc otwiera ale chyba przekłamuje mi czujnik temperatury bo węże oba ciepłe, wentylator się załącza przy 90 a na kompie pokazuje temp 98C...
a jakie temperatury u was panowie są?jakie w trasie jakie na postoju?
dzięki za pomoc i daje punkciki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości