Szarpie przy puszczaniu gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Szarpie przy puszczaniu gazu

Post autor: ympans » sob gru 15, 2007 22:21

Witam, moj silnik to pewnie wszystkim dobrze znany 1,8T 20v 150KM, seria GTI. Od pewnego momentu zauważyłem rpoblem ze podczas dodawania gazu np. na trójce ( okolo 50-60 km/h) wszystko jest w miare ok, ale jesli nagle musze popuscic gaz to jest wyczuwalne swego rodzaju poszarpywanie, tak jakby silnik nie potrafil plynnie przejsc z przyspieszania do normalnego toczenia się. Wczesniej wymienialem akumulator, bo stary padl, może coś się zresetowało?, wymienialem pasek wieloklinowy ale tam jest już wszystko ok... Na klimie i bez to samo... Szarpanie wyczuwalne praktycznie przy każdej predkości... Pozdrawiam i proszę o jakąś poradę gdzie się udać z tym, lub co sensownego mozna zrobic...

Pozdrawiam..


<niedozwolony podpis>

Awatar użytkownika
tmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr lut 28, 2007 19:19
Lokalizacja: to wiesz?

Post autor: tmk » ndz gru 16, 2007 10:01

Przy przyspieszaniu i na wolnych jest wszystko o.k.? Może przepustnica szwankuje. Masz na lince czy elektroniczną?



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » ndz gru 16, 2007 14:42

Przepustnica jest na lince.... odkrecilem dolot z intercoolera i tam wydaje sie byc wszystko oki... Jakies pomysly?


<niedozwolony podpis>

Awatar użytkownika
matteo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 01, 2008 01:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: matteo » sob mar 08, 2008 22:30

Witam

Mam podobny problem,
Mój Golfik IV 1.6 100 KM delikatnie szarpie przy całkowitym zdjęciu nogi z gazu a także przy ponownym wciśnięciu. Miałem wymienione sprzęgło (było zużyte) i szarpanie delikatnie zmniejszyło się ale nie ustało. Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam
Mateusz



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » ndz mar 09, 2008 04:03

u mnie ustalo jak zaczalem troche szybciej i zwawiej jeździc i doceniac co to gti choc i tak gdybym mial jeszcze raz kupic golfa to bym nie kupil : P mi przyspiesza oki, wiec jesli u Ciebie jest z tym problem moze powinienes sprawdzic przeplywomierz... skoro zmieniales sprzeglo to troche przebiegu juz musiusz miec wiec warto byloby obadac przeplywomierz...
Jest tot takie urzadzaonko ktore znajduje sie prz ykomrze filtra powietrza(jest bezposrednio do niego przylaczone..) pozdrawiam :)


<niedozwolony podpis>

Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » ndz mar 09, 2008 08:14

ympans,

Mam to samo w moim mk3 1,6 na wielopunkcie :/ I przyczyny znaleźć nie moge


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
grzechu4444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob lut 09, 2008 17:56
Lokalizacja: Koszalin/DanziG
Kontakt:

Post autor: grzechu4444 » ndz mar 09, 2008 12:53

Heeh widze ze nie jestem sam. Mam MK3 TD i to samo widocznie panowie tak musi byc i nic sie nie da zrobic :(


[b]Kupię sprężyny obniżające -60 (przod) do golfa III 1,9TD 95rok[/b]

Awatar użytkownika
matteo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 01, 2008 01:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: matteo » ndz mar 09, 2008 13:04

A jak myślicie? Czy mogą to być poduszki silnika? Nie wiem jakie są objawy ich zużycia, może właśnie takie szarpanie?



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » ndz mar 09, 2008 15:55

Jesli chodzi o poduszki silnika czytalem na forum ze moze to byc, ale tez czestym przypadkiem jest przeplywomierz.. Jaki masz przebieg i czy wymieniales go juz wczesniej ? lub ktorys z poprzednich wlascicieli. Fakt jest taki ze łagodniejsze puszczanie nogi z gazu pozwala na to ze auto jedzie plynniej. JA mam jednak takie dziwne wrazenie ze zalezy kiedy wsiade to mojego GTI to roznie jedzie. Trzebabedzie jakis przegladzik walnac chyba powazniejsz zawiechy i endżajna :P moze zaczekajmy na wiosne, byc moze golfy tez reaguja na przesilenie zimowo-wiosenne :P

:mrgreen:


<niedozwolony podpis>

Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » ndz mar 09, 2008 18:37

jedną z poduszek wymieniłem ... tą na której silnik się podnosił i poprawy brak....puszcze gaz szarpnie, dodam gazu szarpnie


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

lejda1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: lejda1 » ndz mar 09, 2008 23:52

słuchajcie miałem podobnie i była to wina sprzęgła wymieniłem i było wszystko oki


Mały

Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn mar 10, 2008 07:21

nie było żadnych innych objawów? sprzęgło nie ślizgało?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
matteo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 01, 2008 01:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: matteo » pn mar 10, 2008 12:29

Ja też wymieniłem sprzęgło, jednak problem nie ustał :/ Przeglądając inne posty na forum natrafiłem kilka razy na sugestie wymiany poduszki skrzyni biegów. Czy jej wymiana może pomóc?



gabtom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 07, 2007 13:48
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gabtom » pn mar 10, 2008 15:03

matteo pisze:Ja też wymieniłem sprzęgło, jednak problem nie ustał :/ Przeglądając inne posty na forum natrafiłem kilka razy na sugestie wymiany poduszki skrzyni biegów. Czy jej wymiana może pomóc?
nie zawsze ja wymieniłem dwie poduszki pod silnikiem jedna pod skrzynią; mniej ale dalej szarpie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości