Problem z ABS'em

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tom100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 17:41
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Problem z ABS'em

Post autor: tom100 » wt gru 11, 2007 19:18

Witam

Mam problem Z ABS'em. Polega on na tym iz najczesciej swieci mi sie kontrolka absu od razu po zapaleniu silnika a czasami wszystko jest ok. to znaczy zapale silnik i ABS dziala ale gdy juz wylacze silnik i po 5 minutach zalacze to znow sie pali kontrolka. Czasami jest tez tak ze dziala i po chwili kontrolka sie zaswieci.

Nie wiem co moze byc tego powodem wiec jesli ktos orientuje sie w temacie prosze o pomoc.


Z gory dziekuje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt gru 11, 2007 19:50

wiesz tysiąc razy było o tym, mógłbyś poszukać. Po pierwsze sprawdź opór poszczególnych czujników omomierzem. Ma być (łącznie z kablami) 1 - 1,2 koma.
Wtyczki do przednich czujników sa przy kolach, ale żeby sprawdzić również kable musisz odnaleźć wtyczki kabli przy kompie aBS. Pod kanapą w starych, przy pompie w nowszych. Wtyczki tylnych czujników są pod kanapą. Jeśli nie znajdziesz zwalonego czujnika to diagnoza VAG albo zabawa z omomierzem dalsza, opis znajdziesz szukajką u dołu strony.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości