Czy do wymiany? Co to moze byc?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grax
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: śr mar 02, 2005 18:15
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Czy do wymiany? Co to moze byc?

Post autor: grax » ndz gru 09, 2007 22:57

Hey. Mam taka sytuacje. Jak rano odpalam auto i jade, to po nacisnieciu hamulca slysze jakby takie tarcie hamulcow dosc glosne..Czy to moze klocki do wymiany czy cos innego? Dzwiek taki jakby szlifowania..jak juz dluzej pojezdze to malo slychac..co to moze byc?



skint
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw sie 03, 2006 22:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: skint » ndz gru 09, 2007 23:05

W taką pogodę jak mamy, deszcz, czy snieg na tarczach zbiera się rdza gdy samochód troche postoi i wtedy trą klocki o te tarcze z nalotem rdzy - to normalne. Potem to ustaje jak to usuniesz podaczas hamowania. Jest jeszcze jedna ewentualnośc krzywe tarcze ale wtedy słychać jak trze co jakis czas jak wolno jedziesz.


pozdrawiam

grax
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: śr mar 02, 2005 18:15
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: grax » ndz gru 09, 2007 23:16

skint pisze:W taką pogodę jak mamy, deszcz, czy snieg na tarczach zbiera się rdza gdy samochód troche postoi i wtedy trą klocki o te tarcze z nalotem rdzy - to normalne. Potem to ustaje jak to usuniesz podaczas hamowania. Jest jeszcze jedna ewentualnośc krzywe tarcze ale wtedy słychać jak trze co jakis czas jak wolno jedziesz.
ale np w aucie brata czy taty nie ma takiego objawu..



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz gru 09, 2007 23:31

grax, ściągnij koło i zobacz w jakim stanie są klocki



Dawid_BB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 14, 2007 22:26
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Kontakt:

Post autor: Dawid_BB » ndz gru 09, 2007 23:32

@ grax

Nie przejmuj się. Tak w VW jest. Takie same zjawiska występują w moim VW oraz kumpla. Po chwili jazdy problem znika ;). No chyba, że już masz klocki do wymiany :)
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2007 23:33 przez Dawid_BB, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn gru 10, 2007 00:41

grax, niema bulu
ja na jesieni też mam tak co rano (a w lato po każdym myciu samochodu)
to normalne że tarcze troszkę rdzewieją gdy jest wilgotno

[ Dodano: 09 Gru 2007 23:41 ]
o ile na klockach jest jeszcze okładzina cierna


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn gru 10, 2007 01:43

Nie jest to że tarcze rdzewieją ja mam taki sam objaw troche się głowiłem zanim doszedłem do przyczyny.
Jest to spowodowane nierównościami na tarczy że są wiekszę wyżlobienia tak samo u mnie na bębnach trzeba by tozrównać na frezarce by tarcza była idealnie prosta bo jest nięrówna powieszchnia tarcia dlatego śłychać jak się rozżeje to przestaje , niczym to nie przeszkadza anie nie stwarza to zagrożenia tylko przez jakiś czas słychać


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

TTTM

Post autor: LordOmen » pn gru 10, 2007 13:21

Dawid_BB pisze:@ grax

Nie przejmuj się. Tak w VW jest. Takie same zjawiska występują w moim VW oraz kumpla. Po chwili jazdy problem znika ;). No chyba, że już masz klocki do wymiany :)
Potwierdzam bo o mnie chodzi. ABU 1.6 slychać tarcie (szuranie) po kilku hamowaniach ustaje. Tarcze+klocki po przebiegu ok. 10kkm wiec prawie nowe.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr gru 26, 2007 23:15

właśnie chciałbym sprecyzować wypowiedz prawdopodobnie masz łozyska z tyłu do wymiany też jest aki objaw


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » sob gru 29, 2007 21:45

U mnie też jest taki objaw z tyłu. Wczoraj odkręciłem bębny i zobaczyłem na okładzinach szczęk takie jakby szkliwo. Starłem to papierem ściernym i miałem spokój... do dzisiaj. Od rana znowu słysze to szuranie. Moim zdaniem to wina materiału z jakiego wykonano okładziny. Jak sie zeszkli to wtedy jest taki efekt.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 450 gości