Problem ze sterownikiem silnika w VW Passat 94r. 1.8 ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

w-michal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 19:19
Lokalizacja: Mszczonów

Problem ze sterownikiem silnika w VW Passat 94r. 1.8 ABS

Post autor: w-michal » ndz gru 09, 2007 19:32

Witam,
Mam problem ze sterownikiem silnika. Prawdopodobnie uszkodził się i chciałbym go zmienić. Problem jednak w tym, że mój sterownik ma oznaczenie 8A0 907 311 L - 261 203 188/189. Nigdzie nie mogę znaleźć takiego sterownika. Ostatnio zaproponowano mi zamiennik, ale nie wiem czy można taki zamiennik zastosować. Jeżeli ktoś zna odpowiedź na pytanie czy można zamienić sterownik i jakie powinien on mieć oznaczenie to będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc? Czy będzie on różnił się tylko ostatnią literką? Jeśli tak to jaką?


Z góry dziękuje za pomoc



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz gru 09, 2007 19:55

8A0 997 311 LX można zastosować zamiast 8A0 907 311 L
popytaj w intercarsie,mogą mieć zamienniki dobiora ci je na pdst tych nr oryginałow co ci podałem



wekus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 13, 2007 23:36
Lokalizacja: kujawsko- pomorskie
Kontakt:

Post autor: wekus » ndz gru 09, 2007 20:19

SLUCHAJ POWIEDZ MI JAKIUE MIALES OBJAWY PO USZKODZENIU STEROWNIKA BO MI SIE TERZ POPSUL CHYBA BO W VW NIE SA PEWNI DZIEKI POZDRO

[ Dodano: 09 Gru 2007 19:25 ]
PYTALEM SIE TEGO KOLESZKI CO SZUKA ZAMIENNIKA BO MU SIE POPSUL



mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

Post autor: mamix4 » ndz gru 09, 2007 22:36




w-michal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 19:19
Lokalizacja: Mszczonów

Post autor: w-michal » pn gru 10, 2007 10:47

Witam,

Dzięki za odpowiedź. Otóż ja tylko podejrzewam, że on jest uszkodzony. W samochodzie mam zainstalowaną instalację LPG. Prawie trzy lata nic się z tym nie działo, aż do wiosny tego roku. Problem polega na tym, że jak jeżdżę na gazie a następnie przełączę na benzynę to samochód źle pracuje. Nie można go uruchomić bo zaraz gaśnie, a o jeździe nim nie ma nawet mowy. Po odłączeniu akumulatora i odczekaniu paru minut samochód pali i jeździ na benzynie do momentu kiedy znowu nie przełączę na LPG. I tak wkoło. Byłem u różnych mechaników i nikt nie jest w stanie mi pomóc. Na VAG’u pojawia się komunikat mówiący o błędzie podczas doboru mieszanki. Sonda Lambda wymieniona na nową (BOSCH). Jeden z fachmanów podpowiedział mi, że może to być uszkodzony komputer, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego jak mój. Mam może, jeszcze ktoś jakieś pomysły???

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości