OBROTY GŁUPIEJĄĄĄĄĄĄĄ !!!! HELP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gajczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 20:20
Lokalizacja: Śląsk

OBROTY GŁUPIEJĄĄĄĄĄĄĄ !!!! HELP

Post autor: gajczak » ndz maja 08, 2005 17:12

Witam mam mk2 91 LPG gaźnik tylko nie wiem jaki chyba 2ee czy coś takiego.
ostatnio obroty zaczęły głupieć
po odpaleniu gaśnie trzeba go na półsprzęgle trzymać przy ruszaniu
potem jak się rozgrzeje to jest OK
Ale w czasie jazdy potrafi długo schodzić z obrotów, a mam też takie coś , że na luzie czuję jak pedał gazu sobie tak "pulsuje" wchodzi w dół i wraca i to takie nierónomirn jest
wymieniłem świece, ale dalej jest kiszka
jeden mechanior sugerował że to może być silnik krokowy, potem zauważył że to moje coś ma dwa takowe i zgłupiał.........
czy to może być to???
a jeżeli nie to co, albo co jeszcze oprócz tego.
POMÓŻCIE niedługo mam badania techniczne, niby można załatwiać, ale dla własnego dobra chce miec wszystko GIT. :panna: :crazy:



Awatar użytkownika
Adam Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob mar 12, 2005 01:25
Lokalizacja: wojkowice
Kontakt:

Post autor: Adam Polak » ndz maja 08, 2005 18:58

twój silnik ma prawdopodobnie oznaczenie PN powinien posiadać sondę lambda i właśnie ja stawiam na jej nieprawidłowość choć przyczyn może być wiele możesz sprawdzić dyszę w podstawie gażnika. Nie radzę Ci nic więcej samemu rozbierać w gażniku ponieważ gażnik częściowo sterowany jest elektronicznie.sprawdż ustawienie zapłonu.



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » ndz maja 08, 2005 22:46

Nie wiem jakie jest polaczenie na gazniku 2ee ale jesli jest czesciowo elektroniczny do moze jakis przewod elektryki sie przerwal. Mowie to dlatego bo ja mialem podobnie z tym pulsowaniem obrotow na luzie. Jak jechalem i jekko trzymalem noge na pedale to czulem jak mi sie sam wciskal i ponownie odbijal. Wyczailem pozniej ze przerwal mi sie jeden przewod dochodzacy do reg. przepustnicy. Jezeli posiadasz silnik krokowy to mozliwe ze masz cos podobnego. Posprawdzaj przewody. Reset kompa.



gajczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 20:20
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gajczak » śr maja 11, 2005 09:05

Silnik mam RF nie PN. Ale ta cała lambda też tam jest. Silnik chyba był zmieniany z PN na RF, ja tego nie robiłem taki kupiłem w NIemczech od Helmuta.
Z tym gaźnikiem to tak napisałem że 2ee, nie wiem jaki jest, bo nie wiem gdzie ma oznaczenie, czy coś, ale ma tam w ******* elektroniki, silnik krokowy, wspomaganie przepustnicy i inne takie, ale na pewno nie jest to jednopunkt bo mi jeden mechanior próbował coś takiego wmówić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości