Ściąga podczas jazdy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Ściąga podczas jazdy.

Post autor: Quintus » śr gru 05, 2007 22:13

Zaczęło mi ściągać samochód w lewo po zmianie opon na zimówki. Dodam, że opony są nowe, felgi te same. Co mogli mi spaprać przy zamianie, że tak zaczęlo się dziać? Mam zamiar jechać na poprawki. Po pierwsze niech sprawdzają ciśnienie, co jeszcze moze być przyczyną? Może zamienię koła na osiach i sprawdzę co się dzieje? Co doradzacie?



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » śr gru 05, 2007 22:28

niech zamienią koła osiami lub przynajmniej jedną stroną tył na przód.Co do ściągania to nawet nowe opony mogą powodować ściąganie



kryl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: śr mar 14, 2007 08:58
Lokalizacja: warmińsko mazurskie

Post autor: kryl » śr gru 05, 2007 22:32

Witam.Zazwyczaj opony zimowe to opony kierunkowe.Zobacz czy zostały założone zgodnie z kierunkiem obrotu. Jeżeli są to opony nowe bez przebiegu to pozostaje sprawdzenie ciśnienia i ewentualnie motanie nimi na osiach,pamiętaj o kierunku. Bywa też tak,że letnie się dotarły do zbieżności ,a zakładając nowe równe potrafią "wyczuć" każdą zmianę i auto ucieka.Sprawdzenie na ścieżce powinno wykazać gdzie jest przyczyna.Powodzenia


Kryl

Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » śr gru 05, 2007 22:39

kierunek jest ok, letnie nie wycierały się jakoś nienaturalnie. może mi coś u wulkanizatora chłopaki spieprzyli, bo wielki pośpiech był - kolejki itp. no nic, zajadę jutro i te podstawowe rzeczy sprawdzę, jeśli nie pomoże to będę drążył dalej.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr gru 05, 2007 22:48

Qui pisze:może mi coś u wulkanizatora chłopaki spieprzyli
Możesz spróbować jeszcze raz wyważyć. W samym samochodzie nic nie mogli spieprzyć. Sprawdź ciśnienie i tak jak koledzy wyżej mówili zamień opony stronami. Nic innego na razie nie da się wymyślić...
Jeśli to nie pomoże, to trzeba będzie jechać sprawdzić geometrię. Może przywaliłeś w choćby jakąś małą dziurę i się przestawiło?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » śr gru 05, 2007 22:55

No właśnie nie kojarzę żadnej szczególnej kolizji z dziurą. Z dnia na dzień po zamianie zaczęło tak się dziać, na początku zlekceważyłem, teraz już mnie to denerwuje. Napompuję, zamienię, mam nadzieję, ze zadziała. Tymczasem dzięki za rady. No właśnie więc skoro było git, przełożyli opony i się zrypało, to wniosek, ze z tym coś nie teges. Zbieżności zakładaniem nie mogli przestawić chyba.
Ostatnio zmieniony śr gru 05, 2007 22:57 przez Quintus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr gru 05, 2007 23:25

Qui, u mnie znowu kedyś wszystko było OK, a jak pojechałem ustawić geometrię (pochylenie koła miałem źle i jedną oponke mi ścinało) to potem zaczął nieco ściągać w lewo :grrr: Skutek dokładnie odwrotny niż zamierzony ;)
Może jeszcze hamulec ociera z jednej strony?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » śr gru 05, 2007 23:28

No właśnie pomyślałem o hamulcach, ale nie do końca wiem jak to sprawdzić. Podczas testów z mocnym hamowaniem samochód idzie prosto. A moze to łożysko? Wyjeżdzałem dziś z garażu po tygodniowym postoju to zapiekł się przy którymś kole i dopiero po chwili go odblowkowało.

No ale mimo wszystko ściągało już wcześniej i akurat bezpośrednio po tych nowych oponach:p

A czy może mieć wpływ na to fakt, ze ważę ok 115kg i ostatnio jeżdże raczej sam?:p czyli samochód nierównomiernie obciążony:p
Ostatnio zmieniony śr gru 05, 2007 23:45 przez Quintus, łącznie zmieniany 1 raz.



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » czw gru 06, 2007 11:38

waga raczej nie ma znaczenia ,raczej wina opon.Miałem kiedyś u siebie tyle że na letnich co prawda kupuje opony używane ale na jednym komplecie ściągał ,a po zmianie na inne samochód zaczął znowu się zachowywać poprawnie



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » czw gru 06, 2007 12:48

byłem dziś u wulkanizatora. sprawdzili ciśnienie, zamienili po lewej stronie na osiach. Podjechałem do znajomego, który zajmuje się geometrią. Przejechał się i powiedział, żebym se głowy nie zawracał takimi duperelami, bo wg niego nie ma nic niepokojącego. Także temat odpuszczam sobie tymczasem dziękując wszystkim za pomoc i rady.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » wt lut 05, 2008 00:25

mnie właśnie spotyka ten sam temat założyłem nóweńkie pirelki na przód i jak puszcze kierownicę to lekko zjeżdża na prawo, zawieszenie nie ma grama luzu geometria ok więc nie wiem gdzie szukać przyczyny



Awatar użytkownika
skuchol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 20:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: skuchol » sob lut 23, 2008 16:26

moze droga krzywa?? tez tak mam czasem jak jade po jakiejs drodze i puszcze krownice to auto same sciaga w lewo..a jak jade po prostej drodze to auto bez problemu jedzie prosto ....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 313 gości