dziwne zachowanie przy zimnym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz gti8v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt paź 23, 2007 20:31
Lokalizacja: oświecim
Kontakt:

dziwne zachowanie przy zimnym silniku

Post autor: lukasz gti8v » śr gru 05, 2007 09:06

witajcie czy ktos moze mi pomoc mam problem z silnikiem 2,0 gti 2e.tydzien temu odebrałem go od mechanika był robiony remont silnika/pierscienie panewki, głowic..itp a problem mam taki jak odpalam zimny silnik przez 15 sekund chodzi okej a puzniej zaczyna tak jakby chodzic nie na wszystkie cylindry ,jakby go zalewało poprostu przerywa a jak sie doda gazy (zwiekszy obroty tak do 2000)jest okej i dzieje sie to tylko przy zimnym silniku jezeli ktos wie co moze byc to piszcie pozdr i dzieki za odp



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr gru 05, 2007 11:16

Sprawdź a najlepiej wymień kable WN ja tak miałem do niedawna i się okazało że były przebicia na kablach, więc może u Ciebie też pomoże.


Obrazek

lukasz gti8v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt paź 23, 2007 20:31
Lokalizacja: oświecim
Kontakt:

Post autor: lukasz gti8v » śr gru 05, 2007 11:26

kable i swiece mam nowe NGK wiec to chyba nie to ale dzieki i pozdr



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr gru 05, 2007 11:48

to może po remoncie mechanik źle ustawił zapłon


Obrazek

MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: dziwne zachowanie przy zimnym silniku

Post autor: MaciejW » śr gru 05, 2007 11:55

lukasz gti8v pisze:witajcie czy ktos moze mi pomoc mam problem z silnikiem 2,0 gti 2e.tydzien temu odebrałem go od mechanika był robiony remont silnika/pierscienie panewki, głowic..itp a problem mam taki jak odpalam zimny silnik przez 15 sekund chodzi okej a puzniej zaczyna tak jakby chodzic nie na wszystkie cylindry ,jakby go zalewało poprostu przerywa a jak sie doda gazy (zwiekszy obroty tak do 2000)jest okej i dzieje sie to tylko przy zimnym silniku jezeli ktos wie co moze byc to piszcie pozdr i dzieki za odp
ja remontu nie robilem ale mam identycznie ten sam problem,co ty i ten sam silnik 2e,walcze z tym juz od dluzszego czasu,wymienilem juz swiece kopuplke,przewody ws,czujnik temp.lambde i dalej nie wiem o co biega,moje auto ma lpg i na gazie ten problem wogule nie wystepuje,zauwazylem jedynie im cieplej na zewnątrz tym to zjawisko jak by mniejsze,sam juz nie wiem,moze ktos pomoze ?

Dodam jeszcze ze nie dziala mi chyba wtryskiwacz rozruchowy ale podobno to ma nic wspolnego bo kolega sprawdzal odl.wtyke w swoim aucie i tak samo zapalal
Ostatnio zmieniony śr gru 05, 2007 11:57 przez MaciejW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dj_bovorta
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw paź 04, 2007 15:51
Lokalizacja: Wola Mędrzechowska
Kontakt:

Post autor: dj_bovorta » śr gru 05, 2007 12:18

Coś poknocone ssanie jest trzeba w tym kierunku uderzać


Looknij na moja golfiane
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=127106

Str. 2 zdjecia noca

MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » śr gru 05, 2007 14:20

dj_bovorta pisze:Coś poknocone ssanie jest trzeba w tym kierunku uderzać
no tylko w jakim ? :hmm:



lukasz gti8v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt paź 23, 2007 20:31
Lokalizacja: oświecim
Kontakt:

Post autor: lukasz gti8v » śr gru 05, 2007 22:45

tak jak pisałem z mackiem po tych próbach odłaczenia czegos tam :):):jakiejs kostki odpoiadajacej za ssanie zero róznicy wiec niewiem najlepiej :green_fuck: to wszystko ale tak mysle ze na kompa go pojade podpiac i zobaczymy a co do zapłonu to był nieruszany

[ Dodano: 06 Gru 2007 07:13 ]
poprawka dzisiaj rano odłaczyłem ta kostke i silnik zachowywał sie poprawnie niec nie kuzdykał ani nic ale mogło to byc spowodowane temperatura otoczenia bo czym cieplej to mniej to czuc pozdr



MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » czw gru 06, 2007 14:30

Czy moze ktos okreslic czy moze to byc cos z zapłonem,?jest ktoś znawcą silnika 2e?
Ostatnio zmieniony czw gru 06, 2007 14:32 przez MaciejW, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 301 gości