Tylna wycieraczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Tylna wycieraczka

Post autor: grandi » śr gru 05, 2007 01:32

A wiec szukałem i nie znalazłem a problem jest nastepujący wycieraczka w moim mk II nie działa a działala , a zdziwilo mnie to ze kiedys przychodze i zmieniła połozenie , pewnie musiałem nie chcacy wcisnać, ale nie chce sie ruszyć slyszę tylko pykanie przekaźnika.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr gru 05, 2007 04:42

grandilodz, Sprawdx czy dochodzi prąd do wycieraczki. Jeśli nie to być może przewody między budą a klapą się przetarły. Dość częsty przypadek.



m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » śr gru 05, 2007 04:49

bodzio_j pisze:grandilodz, Sprawdx czy dochodzi prąd do wycieraczki. Jeśli nie to być może przewody między budą a klapą się przetarły. Dość częsty przypadek.
dokładnie umnie było to samo



MrMazi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 23, 2007 21:38
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: MrMazi » śr gru 05, 2007 16:11

Sprawdź czy wycieraczka chodzi "na popych". Włącz wycieraczkę, a z tyłu niech ktoś spróbuje ją popchnąć. Jeżeli ruszy to znaczy, że napięcie dochodzi. Ja tak miałem i się okazało, że tulejka w mechaniźmie poruszanym przez silniczek, sie ułamała i blokowała ruch wycieraczki. Wystarczyło rozebrać i przeczyścić.


Pozdrawiam MrMazi

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » śr gru 05, 2007 16:26

w silniczku wycieraczek jest taka plastikowa sruba wykrec i wlej tam sporo jakiegos penetratora a potem smar jezeli wycieraczka jest zapieczona powinno pomoc staly problem w vw i oplach sprawdz jak wczesniej mowili koledzy czy dochodzi prad i czy bezpiecznik jest caly



marezk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 25, 2006 12:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: marezk1 » wt gru 11, 2007 23:54

pare dni temu tez na przestala mi dzialac Tylna Wycieraczka, potem raz sie wlaczyla i koniec. Dzis zdąlalem ta oslone plastik. w tylnej klapie i tam... jakby prosto z fabryki - mechanizm Bosha, czysciutko, silniczek widac ale nie widac gdzie kable dochodza, tylko kostke z kablami. Mechanizmy przegubowe potraktowalem WD i nie pomoglo. Przekażnik chyba dziala bo klika przy wlaczaniu T.W.(Tylna Wycieraczka,) Tam nie ma miejsca zeby sprawdzic czy prad dochodzi do silniczka bo jest schowany czesciowo pod blacha a tam chyba sa kable



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 367 gości