Pomocy! Woda na wykładzinie w mkII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Pomocy! Woda na wykładzinie w mkII

Post autor: kwiatekm » sob maja 07, 2005 18:10

Po ostatniej ulewie zaczeło mi przeciekać z obu stron blisko słupków. Także woda spływa po słupku prosto w wykładzinę. Przejrzałem wszystkie zewnętrzne możliwości gdzie woda może sie dostać. Dokładnie woda wypływa z otworów technologicznych blisko słupków przednich drzwi. Od strony pasażera jest podobnie. Sprawdzałem też czu nie dostaje sie przez wentylator ale tam sucho. Zastanawiałem się czy nie dostaje sie gdzieś w okolicy ujścia rynienki dachowej, schowane za blotnikiem. Tylko aby to sprawdzić to trzeba sciągać błotniki. Chciałem to zrobić ale nie potrafiłem zlokalizować śrub mocujących zderzak. Są tylko śruby które trzymają belkę zawieszenia silnika. Drugą rzeczą są niewidoczne śruby we wnętrzu błotników. Proszę o poradę bo nie da się jeździć! Czy ktoś już z takim czymś się już spotkał i wyleczył?



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » sob maja 07, 2005 18:49

Mam to samo ale tylko po prawej stronie. Właśnie się zastanawiałem skąd się bierze ta woda. Tak że podpinam się pod wój temat bo chętnie się dowiem jak z tym walczyć. Zresztą mi przecieka wszystko i wszędzie.



mortas
Fuel is my Blood
Fuel is my Blood
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mortas » sob maja 07, 2005 20:37

Szukać na forum było tego sporo!


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47926]>>MOJA BYŁA LALECZKA<<[/url]
[url=http://avatars.jurko.net][img]http://img1.jurko.net/avatar_14129.jpg[/img][/url]

www.konstel.webs.com

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » sob maja 07, 2005 21:48

sprawdż kanaliki od szyberdachu... miałem kiedyś ze 4 litry wody na podłodze ... awszystko przez zapchany kanalik... nie zdejmuj błotników tylko odkręć nadkola... wsadź łape i wymacaj je zaraz przy słupku... potem otwóż dach i wsw kaliś w miare elastyczny trut w kanał i ptzepchaj go... norma ... i sprawdz czy nie leci ci przy podszybiu od strony kabiny przy głośnikach w podszybiu tam pewno masz tesz mokro...


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » sob maja 07, 2005 22:12

Miałem ostatno podobny problem. Jak podniesiesz maskę, w rogach, pod szybą są takie zbiorniczki drenażowe odprowadzające wodę. U mnie były strasznie zasyfione, wystarczyło porządnie przepchnąć ich odpływy palcami.


ex BvLin3K
Obrazek

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » sob maja 07, 2005 22:35

Ja akurat jedne i drugie mam drożne. A woda leci...



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » sob maja 07, 2005 23:15

Szyber sprawdzałek i jest drożny woda swobodnie jest odprowadzana. Na podszybiu jest taka mata wygluszajaca pod ktira gromadzila sie woda i juz zaczela sie rdza. Jak to wszystko zerwalem to nawet byla juz delikatnie przerdzewiale ale to wszystko zamalowalem grubo lakierem takze tam na pewno jest szczelne. Co do sciagniecia samych nadkoli to nic to nie dalo. Probowalem uszczelnic to masa uszczelniajaca o konsystencji plasteliny. Upychalem gdzie sie dalo i gdzie wygladalo na podejrzane ale to tez nic nie dało. Jedyne miejsce jakie mi pozostalo to miejsca gdzie wchodza listwy odprowadzajace wode w blotnik. Bez sciagniecia blotników raczej sie tam nie dojdzie. A tak przy okazji jak dobrac sie do zderzaka aby go odkrecic bo nie moge znalezc srub. Mam szeroki zderzak. Ile jest srub mocujacych blotnik- te schowane wewnatrz.



jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » ndz maja 08, 2005 01:26

To dorzuce wam jeszcze jedno miejsce, którędy woda potrafi się dostać. Jak uszczelki przy szybie są niezbyt ok to woda wpływa do środka drzwi. Wiem, że teoretycznie powinna przez kanaliki w spodzie wypłynąć na zewnątrz, ale jak jest jej dużo to potrafi wpłynąć do środka.
Tak wogóle to proponuje podnieść wykładzine i sprawdzić jak pod nią wygląda. Jak będące tam wygłuszenie zamoknie to potrafi to strasznie śmierdzieć.



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » ndz maja 08, 2005 12:43

Ja jednak musze sie zdecydowac na sciagniecie blotnikow tylko nie wiem jak sciagnac ten zderzak bo nie wiem gdzie sa sruby mocujace. Widoczne sa tylko sruby od belki podtrzymujacej silnik.



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » ndz maja 08, 2005 13:45

Mialem kiedys taki problem, po deszczu stala woda pod pedałami. Pomogla wymiana uszczelki pomiedzy dzwiami a dachem.



Awatar użytkownika
makin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 01, 2004 18:36
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Post autor: makin » ndz maja 08, 2005 17:58

mi woda przecieka przez wentylator od nadmuchu powietrza, przez kratki w masce leci na ten plastik co przykrywa mechanizm od wycieraczek, noi potem leci do wentylatora


only- VW, sprzedam silnik 1.8 komplet

kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » ndz maja 08, 2005 22:34

Widze ze nie jestem jedyny któremu przeciaka Vw. Takze musze szukac. Jak cos wynajde ciekawego to opisze. Moze jakies foty.
Ponawiam pytanie odnosnie sciagania zderzaka(szerokiego) z przodu bo nie wim jak sie do niego zabrac.



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » pn maja 09, 2005 23:11

Dzisiaj wyczailem nastepne miejsce. Uszczelka przedniej szyby powiedziala "nie" i to po obu stronach w rogach przy slupkach zaczelo mi przeciekac. Zastanawiam sie czy ja wymieniac czy zasylikonowac. Zobacze co bedzie lepsze i czy to bedzie ostatnie miejsce przeciekow.



Awatar użytkownika
Sebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 14, 2005 09:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Sebo » wt maja 10, 2005 10:18

Witam powodzian.
Mi także cieknie uszczelka przedniej szyby w rogu od strony pasażera.
Co ciekawe przecieka pomiędzy uszczelką a blachą (uszczelka a szyba wykluczona po wnikliwej obserwacji) czyli woda musi płynąć jakieś 5mm do góry.To przeczy prawom fizyki, ale tak jest. :grin: Wciskałem tam silikon, ale nie chce sie trzymać nawet po dokładnym osuszeniu i odtłuszczeniu po wyschnięciu moge wyciągnąć silikonową glizde.
Czy jest jakiś specjalny silikon do tych celów?
Ostatnio w desperacji wpadło mi do głowy zalepienie klejem montażowym.
Ten to ma przyczepność. :satan:


www.vwgolf-slask.info

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości