wyciek przezroczystego płynu (woda?).

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bomblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 06, 2007 12:11
Lokalizacja: Morąg/Radom
Kontakt:

wyciek przezroczystego płynu (woda?).

Post autor: Bomblo » ndz gru 02, 2007 16:41

witam VWmaniaków. mam taki problem ze swoim MK IV ASZ:
co jakiś czas, niezależnie od pogody, na dywaniku od strony pasażera zbiera mi się jakaś ciecz przypominająca wodę. zauważyłem że dostaje się ona z przedziału silnikowego za schowkiem przednim z lewej strony (widoczne kropelki płynu na filcowej wykładzinie). dodam że wszystkie płyny mam w porządku. wkurza mnie to, bo do momentu gdy wykładzina w miarę obeschnie mam często zaparowane szyby. może któryś kolega coś pomorze?
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2007 21:54 przez Bomblo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Re: wyciek przeźroczystego płybu (woda???).

Post autor: souler » ndz gru 02, 2007 17:23

Bomblo pisze:witam VWmaniaków. mam taki problem ze swoim MK IV ASZ:
co jakiś czas, niezależnie od pogody, na dywaniku od strony pasażera zbiera mi się jakaś ciecz przypominająca wodę. zauważyłem że dostaje się ona z przedziału silnikowego za schowkiem przednim z lewej strony (widoczne kropelki płynu na filcowej wykładzinie). dodam że wszystkie płyny mam w porządku. wkurza mnie to, bo do momentu gdy wykładzina w miarę obeschnie mam często zaparowane szyby. może któryś kolega coś pomorze?
zobacz czy na podszybiu zbiera sie woda. jesli tak to przeczysc odplywy


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Bomblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 06, 2007 12:11
Lokalizacja: Morąg/Radom
Kontakt:

Post autor: Bomblo » ndz gru 02, 2007 19:08

z podszybiem nie ma problemu. żadnej wody nienaturalnych wielkościach nie zaobserwowałem. myślę że to tkwi gdzieś głębiej. np. dzisiaj rano gdy poszedłem po samochód na parking (pięknie świeciło słoneczko) miałem wodę na wycieraczce pasażera. oczywiście od razu wyzbierałem ją gąbeczką tak więc wycieraczka została tylko lekko wilgotna. podjechałem ze 300 metrów i znów, nie wiadomo skąd, pojawiła się warstewka cieczy. jeżeli to jakaś podpowiedź to niedawno miałem robione sprzęgło i czyszczone styki pompowtrysków, a więc kilka elementów musiało zostać zdemontowanych.
dodam że przed warsztatem też się to zdarzało. na początku myślałem że to się skrapla woda przez klimę, ale czy by się zbierała w takich ilościach?
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2007 19:10 przez Bomblo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
STO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 11:37
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: STO » ndz gru 02, 2007 21:38

Sprawdź może czy nie ma gdzieś dziury w podwoziu :)
Ja też mam taki problem ale tylko jak jest deszcz/mokro :)
Myślę, że to wina nieszczelności tam co od szyby z przodu spływa pod maske ...


[img]http://www.lewyphp.republika.pl/sto_warez.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Bomblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 06, 2007 12:11
Lokalizacja: Morąg/Radom
Kontakt:

Post autor: Bomblo » ndz gru 02, 2007 22:22

dziury w podwoziu raczej nie mam, bo jak miałem robione sprzęgiełko i samochód był na podnośniku to korzystając z okazji obadałem całe podwozie, opukałem, co się dało to podczyściłem i zakonserwowałem. wszystko miód malinka. kiedy wlewa się ta "woda" to po kropelkach na wykładzinie widać że leci ona tam głęboko za schowkiem w nogach pasażera z lewej stronie. nic mi nie przychodzi do głowy skąd to może być. kałuże raczej odpadają bo pod silnikiem jest ta mata wygłuszająca.



paffa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sty 31, 2007 17:27
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: paffa » pn gru 03, 2007 00:29

Na bank odpływ z parownika masz zatkany.



Awatar użytkownika
Krzycho78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr mar 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Krzycho78 » pn gru 03, 2007 01:22

Bomblo, wyciagnij filtr przeciwpyłkowy i sprawdz czy pod nim nie ma wody, ja tak mialem a przyczyna to pęknięte plastikowe podszybie.


Krzycho
MK5 '08 GT Sport ---> [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=546073]Kartoteka[/url]
[color=#FF0000]w sprawie liczników MFA+, stagingu, immo, wiązek pisz na emaila[/color]

greg

Post autor: greg » pn gru 03, 2007 07:49

paffa pisze:Na bank odpływ z parownika masz zatkany.
dokładnie na to wygląda - masz klimę ocywiście



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn gru 03, 2007 11:57

Bomblo pisze:na początku myślałem że to się skrapla woda przez klimę, ale czy by się zbierała w takich ilościach?
jak najbardziej tak
odpływ z parownika musi być niedrozny


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Bomblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 06, 2007 12:11
Lokalizacja: Morąg/Radom
Kontakt:

Post autor: Bomblo » pn gru 03, 2007 17:37

no i witam ponownie. dobrałem się dzisiaj do filterka przeciwpyłkowego, zajrzałem pod niego a tam...sucho. nawet wokoło niego nie było specjalnie dużo syfu. troszkę popadało i stwiardziłem że przez te boczne kanaliki odpływowe elegancko sobie kapie woda. jutro jak pogoda dopisze to postaram się przepchnąć przez nie jakiegoś miękkiego druta. po deszczu dywanik pasażera także suchy. wygląda mi na to że ta woda zbiera się do momentu aż naleci jej tyle że przelewa mi się do kabiny. co wy na to koledzy?



paffa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sty 31, 2007 17:27
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: paffa » wt gru 04, 2007 00:14

A włącz sobie klimkę jak nie pada deszcz i zobaczysz czy cieknie do auta woda??
Podjedź na kanał albo podnośnik i przepchaj odpływ z parownika, najlepiej tą rurką od odgrzybiacza i będzie po sprawie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości