Filtry i płyny do wymiany

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zupełnie zielon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:23
Lokalizacja: Polska

Filtry i płyny do wymiany

Post autor: zupełnie zielon » czw lis 29, 2007 21:48

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Golfa IV 1,6 8v AKL z 98 roku, przebieg podobno 186tys km :D. Jako, że jest to samochód sprowadzony chciałem w nim przeprowadzić profilaktyczną wymianę filtrów (pyłkowy, powietrza, oleju i paliwa), płynów (olej, chłodnica, hamulce) oraz świec a niestety nie wiem jakie kupić, żeby były dobre i we w miarę rozsądnej cenie. Czy moglibyście polecić jakieś konkretne nazwy i rodzaje wymienionych filtrów/płynów/świec tak żebym z kartką w ręku mógł pójść do sklepu i kupić?

Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony czw lis 29, 2007 21:49 przez zupełnie zielon, łącznie zmieniany 1 raz.



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » czw lis 29, 2007 21:51

Najlepiej kup świeczki NGK są praktycznie wieczne . Pozdroooo



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » czw lis 29, 2007 21:55

marecki_vitor pisze:Najlepiej kup świeczki NGK są praktycznie wieczne . Pozdroooo
na ten temat sa rózne opinie



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » czw lis 29, 2007 21:59

słuchaj ja ich juz uzywam drugi rok . W poprzednim aucie miałem je 8 lat (raczej ojciec :P) i nic nie nawalało , wiec tych złych opinii musi byc bardzo ale to bardzo mały odsetek . Pozdrooo



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » czw lis 29, 2007 22:06

marecki_vitor pisze:słuchaj ja ich juz uzywam drugi rok . W poprzednim aucie miałem je 8 lat (raczej ojciec :P) i nic nie nawalało , wiec tych złych opinii musi byc bardzo ale to bardzo mały odsetek . Pozdrooo
zgadza sie sa dobre aczkolwiek mozna znalezc cos lepszego, ale zgadzam sie nie ma co kombinować, zakładaj ngk,

jesli chodzi o filtry to mozna wszedzie filtrona, uważać natomiast trzeba przy filtrze oleju bo zdarzaja sie takie filtry filtrona ze pozniej silnik nie trzyma wystarczajacego cisnienia oleju.
Ostatnio zmieniony czw lis 29, 2007 22:09 przez lukjar7, łącznie zmieniany 2 razy.



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » czw lis 29, 2007 22:10

lukjar7, i tu sie z tobą w zupełności zgodzę są lepsze świeczki i to duzo lepsze ale co za tym idzie i cena jest duzo wyższa . Pozdrooo



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » czw lis 29, 2007 22:28

Świece.. tak jak koledzy mówią - NGK. Filtry.. polecałbym Hengst-a



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » czw lis 29, 2007 23:55

kolego jeśli przebieg jest autentyczny to zacząłbym od wymiany paska rozrządu wraz z rolką napinającą (jeśli jest ich więcej to wymieniaj wszystkie), chyba że masz jakiś kwit, że pasek był wymieniany (paski rozrządu zaleca się wymieniać co 90kkm, warunek są to paski oryginalne, zamienniki lepiej wymieniać co 60kkm).
filtry paliwa, oleju, powietrza -polecam KNECHT/MAHLE, także filtr kabinowy (przeciwpyłkowy).
Filtr kabinowy możesz wziąć z FILTRON-a (ale weź węglowy).
wymieniając filtry, kup też podkładkę miedzianą po korek spustowy oleju (w misce olejowej).
to by było chyba na tyle.
aaa na świecach nie oszczędzaj, ja kupiłem kiedyś NGK (pasujące do mojego silnika) jak się potem okazało gwinty były troszkę za krótkie. teraz mam oryginalły VW -drogo? cóż jak głosiła kiedyś reklama VW "Wiesz co masz!"



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » pt lis 30, 2007 02:01

Jest takie powiedzenie na naszym Forum...zaczyna się os słów: Jeśli kochasz swojego Golfika :helm: to nie żałój

- Filtry: Mann/Hummel, Knecht/Mahle
- Olej: Mobil, Castrol, Elf (domyślam się że półsyntetyk 10w40)
- Chłodziwo: Orlenowskie Borygo lub Petrygo wystarczy
- Świece: NGK V-line, Beru seria Ultra lub Brisk odpowiednie - jak chcesz to platynowe możesz ale są drogie


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

zupełnie zielon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: zupełnie zielon » sob gru 01, 2007 17:15

Dziękuję wszystkim za rady.

Filtry i płyny już wymienione za wyjątkiem płyny hamulcowego.
Filtry wszystkie kupiłem filtrona (jeśli są słabej jakości, prosiłbym o podanie konkretnego rodzaju filtru i nazwy na jaki lepiej zmienić w przyszłości), olej mobil 10W40 i jakiś płyn do chłodnicy za 35 zł :)

Przede mną wymiana rozrządu (w jednym serwisie powiedziano mi, że z robocizną i cześciami wezmą mi 250zł) i świec. Świece chce wymienić na NGK z tym, że znajomy polecał laser platinium. Mogę założyć takie czy lepiej inne?



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » sob gru 01, 2007 17:46

250 złych za rozrząd? do mojego kosztował 1300 na oryginalnych częściach i robociźnie ASO VW. po mojemu w zamiennikach to jakiś 300złych za same części.
co tam za motorek masz? jakie oznaczenie? znajdziesz je na naklejce na osłonie paska rozrządu.



zupełnie zielon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: zupełnie zielon » ndz gru 02, 2007 10:23

1,6 AKL



Awatar użytkownika
woytas81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt maja 29, 2007 22:41
Lokalizacja: Opole

Post autor: woytas81 » ndz gru 02, 2007 14:29

zupełnie zielon pisze: Przede mną wymiana rozrządu (w jednym serwisie powiedziano mi, że z robocizną i cześciami wezmą mi 250zł)
Ta cena coś nie bardzo (chyba że na częściach od chińczyków :chytry: ).
Ja niedawno robiłem rozrząd w AKL i ceny wyglądają tak:
- pasek Gates 79 zł
- rolka SKF 140 zł
- pompa Dolz 130 zł
- wymiana w autoryzowanym serwisie 196 zł

RAZEM: 545 zł


Nie cierpię o krok wyprzedzać innych. Pozycja o krok przed innymi jest w sam raz żeby cię ktoś kopnął w dupę...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości