szarpie przy dodawaniu i puszczaniu gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mindcrasher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 13:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

szarpie przy dodawaniu i puszczaniu gazu

Post autor: mindcrasher » śr lis 28, 2007 21:46

Witam, może mi ktoś powiedzieć co jest powodem takiej sytuacji jak w temacie, podejrzewam, że to przegłuby ale chciałbym mieć pewność zanim kupie nowe. Ewentualnie jak to sprawdzić czy to te przegłuby a czy przypadkiem nie coś poważniejszego.
Z góry dzieki za pomoc, pozdrawiam



masa_xl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 23:23
Lokalizacja: Starokrzepice
Kontakt:

Post autor: masa_xl » śr lis 28, 2007 22:30

Witam posiadam takisam problem, jak bylem u mechanika to powiedzial ze prawdopodobnie beda to poduszki pod silnikiem, tylko teraz wlasnie czy przypadkiem nie przeguby



Awatar użytkownika
myster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw maja 10, 2007 09:16
Lokalizacja: mragowo
Kontakt:

Post autor: myster » śr lis 28, 2007 23:03

przeglub nie przerywa tylko stuka jak pada a jak sie rozsypie to nie pojedziesz . najprawdopodobniej to wina uszkodzonej poduszki :choinke:



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr lis 28, 2007 23:17

mindcrasher pisze:że to przegłuby ale chciałbym mieć pewność zanim kupie nowe.
Skręć koła do oporu i dość szybko rusz z miejsca. W prawo, potem w lewo, Jak zastuka, to przeguby, które i tak nie mają nić wspólnego z tym szarpaniem.
Co do poduszek- szarpie budą przy gaszeniu silnika? Telepie budą przy odpalaniu? Drzy nadwozie podczas pracy silnika? Kumpel w Vectrze DTI w ciekawy sposób to zdiagnozował- zobaczył że w innej Vectrze trzęsie się silnik na wolnych obtorach, a w samochodzie cisza, a u niego silnik się nie rusza, a drży całe auto.
Wracając do szarpania- czy nie chodzi o takie jakby zawahania mocy- wciśniesz gaz, a on się zmuli na ułamek sekundy, szarpnie i przyspiesza, a przy odjęciu gazu tak, jakby przez chwileczkę bardzo mocno przyhamował silnikiem? Coś takiego mam w Corsie i wymiana poduszek zupełnie nic nie pomogła i wydaje mi się że to kwestia regulacji pompy.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
mindcrasher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 13:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: mindcrasher » śr lis 28, 2007 23:30

Odnośnie poduszek, dziś wymieniłem pod skrzynią bo troche sie juz sypała, dostała się woda do niej i jak przycisneęo mrozem w nocy woda zamarzała i co się działo rano to łatwo się domyslić. Poduchy pod silnikiem chyba są ok, choć trudno powiedzieć bo nie wiem jak to zdiagnozować.
Odnośnie szarpania, są to takie szarpnięcia jakby gdzieś był luz, dziś zdjąłem koło, przytrzymałem półoś ręką i ruszałem tarcza hamulcową i dało sie zauwazyć luz.
A może to coś poważniejszego, np skrzynia bo muszę dodać ze mi coś stuka przy jeździe do tyłu.
Narazie tyle wiem na ten temat, no to co o tym sądzicie, od czego zacząć??

Co do drżenia budy to troche drży na zilnym silniku i obrotach ponizej 1000, a tak to raczej nie, przy odpalaniu i gaszeniu też troche szarpie ale to chyba normalne!?
Ostatnio zmieniony śr lis 28, 2007 23:34 przez mindcrasher, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr lis 28, 2007 23:47

mindcrasher pisze:troche szarpie ale to chyba normalne!?
Mam odniesienie w Oplu, przed wymianą szarpało ludźmi, a po wymianie niemal zupełnie buda nie drzy, tylko silnik milknie... Aż się ciężko przyzwyczaić. Różnica ogromna. W Golfie mam padniętą jedną pouszkę i trzepie nim przy wyłączaniu silnika.

A czy temu szarpnięciu towarzyszy jakiś metaliczny stuk?



Awatar użytkownika
mindcrasher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 13:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: mindcrasher » czw lis 29, 2007 00:00

Grzesiekk1982 pisze:A czy temu szarpnięciu towarzyszy jakiś metaliczny stuk?
Trudno mi to stwierdzić bo jak gwałtownie dodam gazu czy go puszcze to szarpie na tyle mocno, ze tłucze się przy okazji coś w zawieszeniu :grin:
ale czuć takie jakby uderzenie, tak jakby wynikało to ze spasowania się luznych elementów.
muszę się temu jeszcze dokładniej przyjżeć jutro



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » czw lis 29, 2007 01:18

To jest na dwóch... ja ostatnio też mam takie objawy u siebie. Zaczyna mnie to denerwować. Byłem u b. dobrego fachowca, do którego mam zaufanie w 100% i stwierdził, że to może byc cos w skrzyni. Nie wygląda mu to na poduszki, ale jak powiedział: "bardzo dziwny ten objaw i dopiero jak odkręcę poduchy i poogladam je to bedziemy wiedzieli na 100%." Dlatego w przyszłym tygodniu podziałam. Dam znac co u mnie było winne takiemu zachowaniu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości