Zgasł podczas jazdy i koniec

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Zgasł podczas jazdy i koniec

Post autor: herflik95 » pn lis 26, 2007 09:01

Witam dziś rano przydażył mi sie taki oto problem. Jechałem do pracy jak zawsze i skączył się LPG wiec przełączyłem na PB i przejechałm tak z 5 km i samochód zaczoł nagle szarpać i zgasł. Dodam ze pompa paliwowa jest sprawna, paliwa jest 1/2 zbiornika, filtr paliwowy wymieniany 2000km temu tak samo jak świece. Co sie mogło stać ze nagle odmówił jazdy. Próbowałem go pare razy odpalić ale zaraz po dopaleniu poszarpał chwile i gasł. Co jest grane ???



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » pn lis 26, 2007 09:46

Odłącz akumulator na chwilę, może coś z kompem. Też mam MK3 na LPG i co jakiś czas muszę aku odłączyć (co pół roku) bo dzieją się właśnie takie rzeczy. Ewentualnie może coś z IMMO.

pzdr



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pn lis 26, 2007 10:15

Nigdy nie miałem takich problemów, kończył sie LPG to przełączałem na PB i szedł jak burza a dziś coś mu się stało i po kilku km kaplica. moze coś z cewka sie porobiło ???



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lis 26, 2007 10:21

herflik95 może układ paliwowy zassał jakiegoś brudu ze zbiornika, spr. czy dochodzi paliwo i czy jest iskra na świecach


:-k ...

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pn lis 26, 2007 10:23

świece sprawdziłem i jest iskra na wszystkich 4, paliwo raczej dochodzi bo po kilku próbach smierdziao PB po maska, świece oczywiście wykręciłęm i wysuszyłem i dalej nic



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lis 26, 2007 10:32

herflik95 pisze:paliwo raczej dochodzi bo po kilku próbach smierdziao PB

to jeszcze o niczym nie świadczy, układ paliwa działa w układzie recyrkulacji czyli część paliwa wraca z powrotem do zbiornika, moze masz zapchany układ wtryskowy


:-k ...

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pn lis 26, 2007 10:40

misiek10111, włąśnie tak myślałem czy z wtruskiem jest wszystko wporzo??? Za bardzo to nie wiem jak sią do przeczyszczenia go albo cos w tym stylu zabrać... wiec jak wiesz jak to zrobic to bede wdzieczny za podpowiedz



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lis 26, 2007 10:47

herflik95 pisze:wiec jak wiesz jak to zrobic to bede wdzieczny za podpowiedz
hmm... wprawdzie tego nigdy nie robiłem,ale jeżeli kiedyś rozbierałeś gaźnik to trzeba właśnie postapić podobnie jak z gaźnikiem, rozebrać i przemyć w benzynie ekstrakcyjnej i przedmuchać powietrzem, ale zanim sie weźmiesz za rozbieranie to trzeba sie zaopatrzyć w potrzebne uszczelki


:-k ...

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pn lis 26, 2007 10:50

Własnie nigdy nic takiego nie robiłem wiec chyba zostawie to kumplowi i by mi to zrobił ale zanim sie ostatrecznie za wtrysk wezme to co jeszcze mozna by było sprawdzić lub mogło być przyczyną ze nie chce zapalic ani jechać na PB



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn lis 26, 2007 10:57

a może z nim zabierzesz się za czyszczenie tych wtrysków, lepiej na początek wlać do baku preparat do czyszczenia wtrysków i pokręcić go pare razy, a jak nic nie pomoże to dopiero rozbierać
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2007 10:57 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pn lis 26, 2007 10:58

Lukasz_mk2 pisze:a może z nim zabierzesz się za czyszczenie tych wtrysków, lepiej na początek wlać do baku preparat do czyszczenia wtrysków i pokręcić go pare razy, a jak nic nie pomoże do dopiero rezbierać
A mysi to być jakiś specjalny preparat czy na przykład wystarczy wlać szklanke spirytusu lub denaturatu ???



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn lis 26, 2007 11:04

herflik95 pisze: A mysi to być jakiś specjalny preparat czy na przykład wystarczy wlać szklanke spirytusu lub denaturatu ???
Spirytus/denaturat to raczej kiepski pomysł. Maja one dość słabe właściwości czyszczące, jedynie co to zwiążą wodę z paliwem.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lis 26, 2007 11:05

herflik95 pisze:Własnie nigdy nic takiego nie robiłem wiec chyba zostawie to kumplowi i by mi to zrobił
to dobry pomysł
Lukasz_mk2 pisze:lepiej na początek wlać do baku preparat do czyszczenia wtrysków i pokręcić go pare razy, a jak nic nie pomoże to dopiero rozbierać
no ale jak ma zadziałać preparat skoro (powiedzmy że rzeczywiście układ jest zasyfiony) nie leci przez niego paliwo - to i preparat nie przeleci


:-k ...

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pn lis 26, 2007 11:10

misiek10111 pisze:
herflik95 pisze:Własnie nigdy nic takiego nie robiłem wiec chyba zostawie to kumplowi i by mi to zrobił
to dobry pomysł
Lukasz_mk2 pisze:lepiej na początek wlać do baku preparat do czyszczenia wtrysków i pokręcić go pare razy, a jak nic nie pomoże to dopiero rozbierać
no ale jak ma zadziałać preparat skoro (powiedzmy że rzeczywiście układ jest zasyfiony) nie leci przez niego paliwo - to i preparat nie przeleci
A no własnie wiec nie wiadomo co robić bo tak jak piszesz po co preparacie jak np nie dochodzi paliwo. Zasadniczo można wlac - zaszkodzić raczej nie zaszkodzi a jak trzeba bedzie szyscic wtrysk to moze przy następnej takiej okoliczności moze ten preparat pomoze zeby sie wtrysk nie zasyfił lub nie zapiekł



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości