gaźnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hamster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 17:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

gaźnik

Post autor: hamster » sob lis 24, 2007 15:36

jak co zimę (niskie temperatury) mam problem z gaźnikiem w moim golfie (falujące obroty silnika ), jak zwykle pojechałem do elektronika żeby sprawdził co jest. Jak dotąd zawsze mi pomógł (przynajmniej jakiś czas pojazd jeździł bez problemów), a teraz zaczyna mi nawijać że wszystko sprawdził i gaźnik jest w porządku tylko nie współgra z silnikiem (wg niego są problemy z jednym z cylindrów tj twierdził że słyszy jakieś stuki których ja jednak nie słyszę)... W każdym razie facet zebrał 30 zł i g... zrobił (oprócz tego że mnie wkurzył). Uważam że to co gada to bzdura ale wolę się jeszcze upewnić na forum... dodam że silnik nie bierze oleju, spaliny są wg mnie ok (nie wali białym dymkiem w dużych ilościach), nie zauważyłem też spadku mocy i w ogóle czy falująca praca silmnika może być spowodowana awarią jakiś jego elementów a nie gaźnika? Podejrzewam że facet mnie po prostu zbył...

[ Dodano: 24 Lis 2007 15:55 ]
chyba troche przekombinowałem... w przyszłym roku sprzedaje tego volksa...

[ Dodano: 24 Lis 2007 16:23 ]
chyba troche pzekombinowałem... w przyszłym roku sprzedaje tego volksa



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » sob lis 24, 2007 18:57

sprawdz kopolke czy styki nie sa zbyt zasniedziale , przewody w/n i sprawdz kolor swiec na poszczegolnych cylindrach
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

hamster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 17:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: hamster » sob lis 24, 2007 20:46

kopułkę wymieniałem niedawno, ale rzeczywiście muszę sprawdzić świece... dzięki!



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » sob lis 24, 2007 21:49

domyslam sie, ze posiadasz gaznik 2EE, zgadza sie ?



hamster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 17:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: hamster » ndz lis 25, 2007 01:15

zgadza się... ale jeżeli chodzi o to czym ten gaźnik może zaskoczyć, to mnie już chyba niczym... dlatego właśnie zdziwiła mnie teoria tego pajaca że to może być wina silnika... po prostu to jest nieudana konstrukcja która nie wytrzymuje próby czasu (i temperatury) i wszystko... gdzie jeszcze moge znaleźć dobrego elektronika zajmującego się tym typem gaźników na śląsku, bo ten z chorzowa u którego byłem i leczyłem mojego VW to zwykła :ass:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 434 gości