Sprężarka klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Sprężarka klimatyzacji

Post autor: GoF » sob lis 24, 2007 15:33

Witam,
Mam problem z klimatyzacja (climatrocnic) w golfie IV ale od początku.
Samochód kopiłem ok 2 miesiące temu i od początku nie działała klimatyzacja. Po walczeniu nie startowała ani sprężarka ani wentylatory. Okazało sie, że układ był rozszczelniony i po uszczelnieniu i nabiciu zaczęły sie załączać wentylatory natomiast nadal nie włączała sie sprężarka.
Okazało sie ze nie ma napięcia w kablu, który załącza elektromagnes (sprzęgło do sprężarki). Zostały sprawdzone kable, połączenia itp i wszystko wygląda ok. Podłączyłem VAGa i co gorsze okazało sie ze nie ma żadnych błędów, tzn był stary błąd o za niskim ciśnieniu w okładzie ale po jego skasowaniu już nic sie nie pojawiało.
Nie wiem czy sprężarka jest sprawna (zakładam że jest) ale mimo wszystko powinno być napięcie na kablu do załączania sprężarki. Myślałem że może padł przekaźnik który załącza kompresor ale podobno ten sam przekaźnik włącza wentylatory a one się włączają (chyba ze jest uszkodzony w połowie ;) ale to by na komputerze pokazało błąd a tu nic) Nie bardzo wiem co i jak teraz sprawdzić żeby sie dowiedzieć co jest uszkodzone.
Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » sob lis 24, 2007 15:47

sprezarka nie dziala gdy temperatura jest ponizej +5 stopni


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » sob lis 24, 2007 16:27

Tak zgadza się, nie zadziała ale sprawdzałem to jak było ok +15 stopni. Jak jest poniżej 5 stopni to i sprężarka i wentylatory sie nie włączą a tu wentylatory chodzą. Sprawdzane jak było ponad +5 stopni.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 24, 2007 16:57

Witam.
Jeśli układ był bardzo długo rozszczelniony, a sprężarka nie włączana, to mogła się uszkodzić, tym bardziej że układ nie był hermetycznie zamknięty...
GoF pisze:Okazało sie ze nie ma napięcia w kablu, który załącza elektromagnes (sprzęgło do sprężarki)
z tego wynika, że przyczyny trzeba szukać w elektryce, pobieżne sprawdzenie kabli i kostek może nie wystarczyć. A próbowaliście włączyć sprzęgiełko z pominięciem tego kabla?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » sob lis 24, 2007 17:24

Sprzęgła na krótko nie próbowałem załączyć (w tygodniu skocze do elektryka to sprawdzę) ale czy kompresor sprawny czy nie to wina leży w elektryce. Może to być przekaźnik?? (ten pod akumulatorem) tylko czemu na komputerze nie pokazało żadnego błędu?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości