zapach benzyny spod korka wlewu oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ZJAREK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 10, 2007 02:25
Lokalizacja: Skierniewice

zapach benzyny spod korka wlewu oleju

Post autor: ZJAREK » sob lis 24, 2007 05:54

witam.
w poniedzialek daje sprzet mechanikowi, ale moze ktos zorientowany cos mi wczesniej wyjasni. silnik AEE 1,6 benzyna, bez instalacji gazowej. problem z gasnieciem na cieplym silniku kiedy na chwile go wylacze. gdy jezdze bez przerwy wszystko jest ok. gdy na chwile go zgasze szarpie na jedynce, na biegu jalowym nie trzyma obrotow a kiedy wciskam sprzeglo miedzy jedynka i dwojka gasnie. objawy nasilaja sie kiedy krece kierownica do oporu co na parkingach czesto jest nieuniknione.
niedawno odkrecilem korek wlewu oleju i nie spodobal mi sie zapach benzyny spod korka i bialy dziwny nalot na spodzie korka. odkad mam ten samochod kilka razy w miesiacu sprawdzam poziom oleju. stoi na stalym poziomie, to samo z plynem chlodniczym. olej to mobil s 10 w 40. auto ma natluczone 170.000 km a spodziewam sie, ze nie jest to prawdziwy przebieg. nie wiem o co biega? co moze byc przyczyna? zawory? pierscionki? pal szesc gasniecie i nietrzymanie obrotow, skad ta benzyna w oleju? help.
pare dni temu zdjalem filtr powietrza. caly spod zafajdany olejem z odmy. przepustnica tez zaolejona. to tlumaczyloby klopoty z utrzymaniem obrotow, ale kolejne pytanie: czy olej w filtrze paliwa to normalna sprawa?
Ostatnio zmieniony sob lis 24, 2007 06:03 przez ZJAREK, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob lis 24, 2007 10:42

poszukaj na szukajce było juz o paliwie w oleju

[ Dodano: Sob Lis 24, 2007 09:43 ]
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl



Grzegorz288
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 03, 2007 22:42
Lokalizacja: Nowosolna
Kontakt:

Post autor: Grzegorz288 » wt lis 27, 2007 10:33

ZAwory ci puszczają stąd olej na filtrze.


Grześ

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości