Pompa wody a rozrząd.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Pompa wody a rozrząd.

Post autor: Darayavahus » pt lis 23, 2007 17:56

Czy jest napędzana bezpośrednio przez pasek rozrządu czy przez ten sam pasek co alternator? Czy może jeszcze inaczej. Chciałbym ją sam wymienić ale nie jestem pewny czy muszę rozrząd zdejmować.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Post autor: V12 » pt lis 23, 2007 18:52

napedzana przez pasek alternatora jest na wierzchu łatwa ja wymienic



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » pt lis 23, 2007 18:58

No właśnie też tak myślałem. To jutro może się pobawię. Mechanik chciał ode mnie 180zł ściągnąć za taką usługę. Trzeba uważać na oszustów.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt lis 23, 2007 19:13

Darayavahus pisze:No właśnie też tak myślałem. To jutro może się pobawię. Mechanik chciał ode mnie 180zł ściągnąć za taką usługę. Trzeba uważać na oszustów.
Taaa .... pytanie tylko jakim autem jezdzisz i z jakim silnikiem. Nowsze TDI np maja pompe napedzana przez pasek rozrzadu. W starszych modelach (nie tylko TDI ale i benzyna) szczegolnie przed 95 rokiem pompa zazwyczaj napedzana jest paskiem z kola pasowego walu korbowego.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » pt lis 23, 2007 19:57

To mk2 z silnikiem SB (1.6 TD)
Gdyby okoliczności przyrody były trochę inne to bym nie zawracał nikomu dupy na forum i sam zajrzał pod maskę no ale jest noc i pada deszcz.
Bo sprawa jest generalnie taka, ze coś mi strasznie dzwoni z okolic rozrządu. Byłem u mechanika który zdiagnozował pompę za pomocą takich fajnych słuchawek. Z resztą spodziewałem się tego, bo już od dłuższego czasu ona przepuszczała. Znów trzeba doinwestować będzie...


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 476 gości