xenony

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

terb65
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 20:42
Lokalizacja: Pszczyna

xenony

Post autor: terb65 » czw lis 22, 2007 01:26

chciałbym założyć xenony w moim MK1 wie ktoś może gdzie można kupić cały osprzęt do tego najlepiej wysyłkowo albo w okolicach pszczyny z góry dzieki



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » czw lis 22, 2007 13:22

szukaj beny841 lub apsika, oni powinni wiedziec. albo jeszcze allegro, tam tez powinno byc


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » czw lis 22, 2007 17:24

Witam
co konkretnei chcesz miec??
Xenon czy Bi-Xenon albo Bi-Xenon na soczewkach.
Wszytsko do dostania na allegro, a tylko z ostatnią opcja wiążą się przeróbki lamp.
Xenony można dostać na żarówki H4 w gotowych zestawach Plyg&Play, podobnie jak Bi-Xenon na H4.
Pod soczewki to juz musisz zakupić odpowiedni zestaw z soczewką i przesłoną, bo to przesłona decyduje jak świeca światła (długie/krótkie)

Ponadto polecam kliknąć SZUKAJ ... nie boli a już nie raz było o tych przeróbkach.


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw lis 22, 2007 17:59

Ostatnio widziałem LEON LUKASEK Piękna 36 na domkach [Polgaz - Manchatan] i warto zajżeć do BEPO ul. HALLERA



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » czw lis 22, 2007 20:34

jeszcze jest ci potrzebny uklad poziomowania i spryskiwacze
czyli w sumie ksenony wyniosą cię jakieś jakies 4000zł
http://www.hella.com/produktion/HellaPL ... nology.jsp


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » pt lis 23, 2007 00:05

inspire pisze:zyli w sumie ksenony wyniosą cię jakieś jakies 4000zł
kolego nie przesadzaj, apsik zrobil calos za niecaly 1000 :helm:


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pt lis 23, 2007 00:22

malutki pisze:
inspire pisze:zyli w sumie ksenony wyniosą cię jakieś jakies 4000zł
kolego nie przesadzaj, apsik zrobil calos za niecaly 1000 :helm:
Hmm... każdy lobi co lubi ale tak czy tak chyba wtedy xenony byłyby więcej warte jak cała reszta :chytry:


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
Polgi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw mar 31, 2005 17:18
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Polgi » pt lis 23, 2007 01:58

inspire pisze:eszcze jest ci potrzebny uklad poziomowania i spryskiwacze
prosze Cie nie zaczynaj kolejnego tematu o tym :)
układ poziomowania na naszych drogach sie wogóle nie sprawdza...chyba wiadomo z jakiego powodu...ewentualnie moze sie to przydac gdy załadujemy auto ale wtedy mamy regulacje na silniczkach przy lampach...a jesli soczewka siedzi prosto to dobrze ustawia ci to na kazdej stacji tak zeby nie oslepiało i swieciło dobrze.
spryskiwacz owszem przydaje sie ale nie tak dawno jechałem w trasie po mokrym i jak lampa była juz konkretnie brudna to poprostu swiatło sie rozproszyło i prawie nic nie widziałem wiec i tak musiałem zjechac na stacje...
- nie zdarzyło sie jeszcze zeby ktos mi zwrócił uwage ze moje swiatła oślepiaja
- a kilka razy uniknołem zderzenia z zwierzyna lesna bo zauważyłem ja w pore co na zwykłej h4 jest niemożliwe....
-koszt około 1000zł tak jak pisza koledzy wyżej
- a jesli chodzi o Miśki to do 6000k sie jeszcze nie przyczepili a kontroli miałem kilka

pozdrawiam i bez napinki



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt lis 23, 2007 07:01

inspire pisze:eszcze jest ci potrzebny uklad poziomowania i spryskiwacze
Co do układu samo poziomowania to żaden się nie sprawdzi, nawet fabryczny. Jeśli już to regulacja na silniczkach.Spryskiwacze tak, warto założyć.
Jeśli chodzi o zakup to na forum-giełda-oferty specjalne są różne zestawy. Jeśli masz pojedyncze reflektory to zestaw najbardziej optymalny to żarówka H4 podwójna. Mijania ksenon, drogowe halogen, Kosztuje to chyba ok 500zeta.



Awatar użytkownika
Polgi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw mar 31, 2005 17:18
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Polgi » pt lis 23, 2007 10:58

a no i jesli xenon to tylko na soczewce oczywiscie bez soczewy to mija sie z celem



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pt lis 23, 2007 20:40

Polgi pisze:układ poziomowania na naszych drogach sie wogóle nie sprawdza...chyba wiadomo z jakiego powodu...ewentualnie moze sie to przydac gdy załadujemy auto ale wtedy mamy regulacje na silniczkach przy lampach.
tak ci się tylko wydaje - jak bedziesz jechal nawet pod niewielka gorkę to bedziesz walił po oczach kierowcom nadjezdzającym z przeciwka i bedziesz ich oslepial duza sila wiec nie gadaj glupot ze nie jest potrzebne. nie jezdzimy po prostym terenie a nie wierze bys regulowal co chwile recznie wysokosc swiatel pod kazda gore
Polgi pisze:a kilka razy uniknołem zderzenia z zwierzyna lesna bo zauważyłem ja w pore co na zwykłej h4 jest niemożliwe
jechales za szybko , jakbys jechal wolniej to na dobrych h4 tez bys je zauwazyl
Polgi pisze:a jesli chodzi o Miśki to do 6000k sie jeszcze nie przyczepili a kontroli miałem kilka
kwestia czasu lub zaprzyjaznionego kierowcy z komorka lub stacji diagnostycznej. Ewentualnie mozesz liczyc na powazne konsekwencje jesli dojdzie do wypadku a kierowca lub policjant obetnie sie ze masz lampy bez homologacji to chocbys byl niewinny to juz bedziesz winny.
Producenci maja konstruktorow inzynierow a nie tepakow, gdyby byly zbedne to nierobili by ceregieli. Hella oferuje cale kompletne zestawy a nie same xenony
radze to wziasc wszystkim pod uwage, a jak zrobicie to wasza sprawa. Nikogo tu do niczego nie namawiam ale ukazuje mozliwe problemy .
Ostatnio zmieniony pt lis 23, 2007 20:42 przez inspire, łącznie zmieniany 1 raz.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt lis 23, 2007 21:15

podepne sie pod temat a jesli brak spryskiwaczy niby powinny byc zamontowane nasi sie czepiaja dowody zabieraja ale mam szwagra co ma audi a6 z 1998 i nie posiada spryskiwaczy autko smiga w niemczech i ma fabryczne xenony
Ostatnio zmieniony pt lis 23, 2007 21:17 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pt lis 23, 2007 21:24

Nie przejdzie badań technicznych TUV, Niemaszki są bardzo drobiazgowi na badaniach sprawdzają nawet analizę spalin


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
Polgi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw mar 31, 2005 17:18
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Polgi » sob lis 24, 2007 03:51

inspire, system samo poziomowania jest zintegrowany z tylnym zawieszeniem! i teraz sam odpowiedz sobie na pytanie jak to działa albo lepiej kiedy to działa!
kazde auto na xenonie oslepi cie jadac pod górke jesli będziesz nadjeźdzał z przeciwka...
zwróc uwage na auta terenowe które maja lampy na wysokosci naszych oczu w autach osobowych.
dalsza dyskusja mija sie z celem widze bo chyba mało jeździsz w nocy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 402 gości