1.8 gt ABS gaz zgasl i juz nie odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebekgliwice
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:26
Lokalizacja: gliwice

1.8 gt ABS gaz zgasl i juz nie odpala

Post autor: sebekgliwice » śr lis 21, 2007 19:01

wszystko bylo ok az do czasu kiedy zatrzymalem sie pod sklepem po cos do picia . po wyjsciu ze sklepu wsiadam do golfika i zong :grrr: nie chce odpalic . krecilem , krecilem i wysiadl akumulator . po scholowaniu auta naladowalem akus i wsadzilem i to samo . jest moment przy pierwszym odpalaniu ze lapnie silnik i zachwile gasnie . co mam sprawdzic powiedzcie bo niemam pojecia ??? wiem ze napewno iskre czy jest ? a co potem ?


s.b.

Awatar użytkownika
-Gruby-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: pt sie 25, 2006 15:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: -Gruby- » śr lis 21, 2007 19:05

Jeździsz na gazie, więc jeśli pompa paliwa nie była odcinana podczas pracy na gazie, to wlasnie Ona zawiodła. Sprawdz, czy w ogole pompa pracuje.

Po przekręceniu zapłonu powinieneś usłyszeć czy pracuje. Jeśli nie... Masz troszkę pracy.

Kumpel miał tak samo, auto mu zgasło i już nie odpaliło, do wymiany pompy paliwa :okej:


[i][size=100]Sit down
Shut up
Hold on
16v[/i][/size]

mucholus
Golfus szalonus
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 20, 2007 15:50
Kontakt:

Post autor: mucholus » śr lis 21, 2007 19:21

Witam miałem to samo :( Winowajcą okazał się przekaźnik pompy paliwa opisany jako R12 czyli ten nad bezpiecznikami nr 20 do 22 ale najpierw sprawdz bezpiecznik nr 18
Jeżeli bezpiecznik będzie oki sprawdzić pompę paliwa "na krótko" w bagażniku masz taki okrągły dekielek przykręcany na 3 śrubki. Znajduje się za kanapą po prawej stronie pod wykładziną. Odkręć go. Pod nim masz taką plastikową nakrętkę z podpiętą wtyczką na 4 piny kabel czarny to masa a brązowy to plus poprowadź kable do plusa i minusa od aku i przytknij do pinów od tych kabli i jak paliwo będzie lecieć znaczy, że pompka jest oki :) A jak nie to na 98 % siadła i musiał się będziesz do niej dostać. Odkręcać tą nakrętkę najprościej za pomocą młotka i dużego śrubokręta. Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
sebekgliwice
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:26
Lokalizacja: gliwice

Post autor: sebekgliwice » czw lis 22, 2007 19:08

dzieki mucholus jednak to byl bezpiecznik :grin: a tyle mialem z tego powodu problemu . tylko czemu mi sie spalil bezpiecznik ? jakies zwarcie poszlo ? hmm , ale najwazniejsze ze jutro do pracy jade autkiem a nie jak dzisiaj autobusem :jezor: pozdrawiam


s.b.

mucholus
Golfus szalonus
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 20, 2007 15:50
Kontakt:

Post autor: mucholus » czw lis 22, 2007 21:36

Ciesze się, że pomogłem :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości