Niedzialajacy mechanizm regulacji swiatel

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 20:31
Lokalizacja: Kołbacz
Kontakt:

Niedzialajacy mechanizm regulacji swiatel

Post autor: Yomi » pn lis 19, 2007 23:34

W moim MK3 GT nie dziala mechanizm regulacji swiatel - nie reaguje na pokretlo. Sprawdzalem bezpieczniki - jezeli dobrze doczytalem (niemiecka instrukcja) sa to 2 pierwsze bezpieczniki - 10A, sa cale. Znajomy zasugerowal ze moze silniczek sie przepalil na regulacji i nie podnosi/opuszcza, ale dla mnie nie do konca to wyjasnienie jest pewne gdyz raczej sie tak nie zdarza, azeby 2 silniczki na raz sie przepalily (bo obydwa reflektory sie nie reguluja).
Ktos ma pomysla co moglo pasc - gdzie szukac przyczyny ?

PS. Nie wiem czy to istotne, ale dorzuce info ze swiatla w moim GT mam soczewkowe (patrz avatar)



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » wt lis 20, 2007 13:33

sprawdales czy podczas krecenia kolkiem od regulacji swiatel slychac pod maska bzyzenie silniczkow? byc moze ktos nie wpiol tych zaczepow od silniczka do lampy , mam tez soczewki i musialem troszke przerabiac aby mi regulacja na nich dzialala
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Yomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 20:31
Lokalizacja: Kołbacz
Kontakt:

Post autor: Yomi » śr lis 21, 2007 22:19

Sprawdzilem i kiszka - nic nie slychac zeby silniczki probowaly pracowac... :|



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 21, 2007 22:31

sprawdź czy na kablach wychodzących z regulatora (osobna kostka przy właczniku swiateł ) zmienia sie napiecie przy kręceniu kółkiem. Przy włączonym zapłonie i światłach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr lis 21, 2007 22:45

jak masz możliwość to zrób przekładkę silniczków na chwilę od kogoś kto ma MK3, wtedy będziesz wiedział, czy to silniczek walnięty, czy trzeba szukać w instalce.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Yomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 20:31
Lokalizacja: Kołbacz
Kontakt:

Post autor: Yomi » sob lis 24, 2007 19:30

prezesso pisze:jak masz możliwość to zrób przekładkę silniczków na chwilę od kogoś kto ma MK3, wtedy będziesz wiedział, czy to silniczek walnięty, czy trzeba szukać w instalce.
Sprawdzilem - wraz z pokrecaniem napiecie sie zmienia wiec na 90% to silniczki niedzialaja (ale zeby 2 na raz to troche dziwne, ale z drugiej strony takie autko juz nabylem wiec nie wiem czy dwa padly w tym samym czasie). Ktos sie orientuje ile kosztuja takie uzywki ze szrotu ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 366 gości