Zablokowana (nie otwiera się) tylna klapa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Seam28
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr paź 24, 2007 10:45
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Zablokowana (nie otwiera się) tylna klapa

Post autor: Seam28 » pn lis 19, 2007 13:34

Witam wszystkich

Mam wbrew pozorom duzy problem. W ostatnim czasie nie moge otworzyc tylnej klapy. Centralny otwier wszstkie 4 drzwi za wyjątkiem tylnej klapy. Próbowalem kluczykiem ale tez nie działa. Podpowiedzcie mi co mam zrobic zeby ta klapa sie otwierała bo to irytujacy problem i bardzo komplikujacy zycie.

z góry dzieki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt lis 20, 2007 03:48

sprawdź wiązkę przewodów, która idzie z dachu do klapy pod gumową osłoną. W tym miejscu najczęściej łamią się przewody
sprawdź też w jakiej pozycji masz wkładkę zamka w tylnej klapie, bo jeżeli jest w pozycji poziomej tzn. poziomo wkładasz kluczyk to masz właśnie ustawioną stałą blokadę tylnej klapy i wtedy musisz włożyć kluczyk i przekręcić wkładkę w pozycję pionową (wtedy centralny zamek obsługuje także klapę)
o ile dobrze pamiętam to jest też opcja w Variantach że w razie awarii sterowania zamkiem tylnej klapy można odblokować ją mechanicznie ale najpierw kluczyk trzeba przekręcić w zamku klapy maksymalnie w lewo (prawie do poziomego położenia).
Ostatnio zmieniony wt lis 20, 2007 04:03 przez Sztomel, łącznie zmieniany 2 razy.



GHOST197
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lip 14, 2006 01:44
Lokalizacja: Śląsk , Podbeskidzie

Post autor: GHOST197 » ndz lis 25, 2007 19:25

Witaj Też miałem taki sam problem ze swojego doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć, że będziesz musiał wejść do wnętrza samochodu, położyć tylną kanapę, następnie odkręcić dwie śrubki ( śrubokręt krzyżak ) w miejscach uchwytów do zamykania tylnej klapy, potem będziesz musiał delikatnie płaskim śrubokrętem podważyć plastikową osłonę. Jak uda Ci się choćby jeden zaczep odczepić to potem delikatnie następne, aż cała osłona zejdzie i wtedy będziesz miał na widoku tylny zamek. :bajer: :kac: :okej:
O tej porze roku proponuję Ci najpierw postawić samochód w ciepłym garażu aby nie połamać plastikowej osłony. Ja miałem problemy w lecie przy temp. około 25 stopni było pewniej ze zdjęciem plastiku.
Jak zrobisz daj znać



Seam28
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr paź 24, 2007 10:45
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: Seam28 » pn lis 26, 2007 14:20

ok wielkie dzieki, w najbliszych dniach powalcze z ta klapa i dam znac co i jak



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » sob lut 02, 2008 14:48

Seam28 pisze:ok wielkie dzieki, w najbliszych dniach powalcze z ta klapa i dam znac co i jak
pochwal sie kolego jak Ci to poszlo i co po kolei zrobiles, bo czeka mnie to samo ;/


ObrazekObrazek

barca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 26, 2007 00:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: barca » ndz lut 17, 2008 15:42

Muszę zrobić to samo dlatego jak kolega wyżej proszę o opis jak się dobrałeś do tego zamka :grin:

[ Dodano: 24 Lut 2008 16:11 ]
Bagażnik otwożony zamek zrobiony :grin: Osłonę zamka można ściągnąć bez łamania. Trzeba ściągnąć plastiki na których opiera się półka bagażnika. Dzięki temu nie ma problemu ze ściągnięciem osłony zamka i otworzeniem klapy.
Ostatnio zmieniony pn lut 25, 2008 21:14 przez barca, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości