Wyje od 60 km/h, co to moze być skrzynia czy dyfer ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Wyje od 60 km/h, co to moze być skrzynia czy dyfer ?

Post autor: cowboy » pt lis 16, 2007 15:44

Jakieś 2 tygodnie temu zaczeło mi wyć od 80 km/h

po wrzuceniu na luz tez wyło tylko ciutke mniej..

przy skrętach wycie sie nie zmieniało

diagnoza padła łozyska...

kupiłem SKF-y ale w międzyczasie wycie nasiliło się i co dziwne występowało juz tylko w momencie kiedy auto ciągnie..po puszczeniu gazu wycie ustaje

pomyslałem że to jednak nie łozyska ale mimo wszystko wymieniłem te łozyska i wycie jak sie spodziewałem pozostało..

teraz pytanie co tam może wyć w skrzyni ?

prawdopodobnie to jakies łożysko lub coś w mechaniźmie róznicowym

auto ma silnik TDI, skrzynia CYP



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lis 16, 2007 15:57

cowboy pisze:łożysko lub coś w mechaniźmie róznicowym
mechanizm róznicowy to nic innego jak (satelita )i wałek atakujący można niwelowac nieznaczne luzy na wałku ale trzeba mieć do tego specjalne przyrządy i mikromierz
ale słuszne podejrzenia masz
miałem podobne objawy co prawda nie w mk ale okazało się ze jednak mechanizm wył na krótką mete dolałem ponad stan oleju gęstrzego od zalecanego i pomogło ale nie polecam :bajer: ja taki zabieg zrobiłem i sprzedałem autko (nie ładnie z mojej strony )



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt lis 16, 2007 16:00

dziejo pisze:dolałem ponad stan oleju gęstrzego od zalecanego i pomogło ale nie polecam
ja olej w skrzyni zmieniałem w zeszłym roku...

było go rzeczywiście ponad stan ale był bardzo rzadki... zalałem przekładniowy mobil 1 75w90 ...

ktoś kiedyś pisał o jakichś przegubach wewnętrznych ?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lis 16, 2007 16:04

cowboy pisze:ktoś kiedyś pisał o jakichś przegubach wewnętrznych
wewnętrzny przegub nie jest na łozysku on by raczej stukał (bił)



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pt lis 16, 2007 16:44

Jak ci wyje takjakby pod nogami (bo tam jest różnicowy) to masz skrzynkę do wymiany.
Przerabiałem to u siebie w pasku -naprawa nieopłacalna (8 lat temu) -teraz może jest inaczej.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt lis 16, 2007 16:57

Jak ci wyje takjakby pod nogami (bo tam jest różnicowy) to masz skrzynkę do wymiany.
wycie dobiega z przodu...ale jak wyje jakieś łożysko to na pewno da się to wymienić...

z kupnem używanej skrzyni jest tak że tez można trafić na taką co zacznie wyć za pół roku...



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » pt lis 16, 2007 18:00

Mam podobny problem z wyciem skrzyni od ok. pół roku, tylko ze u mnie wyje głownie na 2 i 3 biegu w przedziale 20-50 km/h albo przy zhamowaniu biegami wtedy tez sobie zawyje, na początku wyło tak jak u Ciebie przy dodawaniu gazu teraz wyje przy hamowaniu i przy jeździe ze stałą prędkością. Jadąc w trasie praktycznie tego nie odczuwam ale w mieście jadąc głownie w korkach trochę mnie to wku**ia. Rozmawiałem z kilkoma mechanikami i wg. mich to albo dyfer albo porostu tryby już nie mają takich skosów jak powinny mieć, dodatkowo luzy i stąd to wycie.
cowboy, jakbyś coś z tym zrobił to prosiłbym o jakieś info w tym temacie, ja póki co nie ruszam robie głośniej radio i jest ok :chytry: no chyba ze klęknie to wtedy będę myślał



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pt lis 16, 2007 18:12

Jedyny plus w tym temacie że nie rozleci się odrazu-możesz sobie naprawe zaplanować.
Ja jezdziłem tak ok roku.Wyło coraz głośniej
Też wymieniałem po kolei niepotrzebnie -łożysko -przegub wew -przegub zewnętrzny.
W końcu skrzynię zmieniłem i do dziś jest ok
U mnie coś sie przesuneło po strzale w krawężnik kołem i tak sobie narastało (hałas) ok półtora roku.

Takie były wtedy relacje -nowy różnicowy( bo nie opłaca sie starego wstawiać -nie wiadomo ile pochodzi i dodatkowo musiałyby być tuleje z nim spasowane) kosztował wtedy 3000 pln
Cała skrzynia(używka)z wymianą i gość dał mi gwarancje (dlatego nie zmieniałem sam on mi znalazł i zmienił skrzynie-żeby nie było niedomówień ) kosztowała mnie 500 pln
Starą mam jeszcze w piwnicy :)

Chyba że coś sie teraz zmieniło w cenach



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt lis 16, 2007 18:32

flatron316 pisze:Cała skrzynia(używka)z wymianą i gość dał mi gwarancje (dlatego nie zmieniałem sam on mi znalazł i zmienił skrzynie-żeby nie było niedomówień ) kosztowała mnie 500 pln
za 500 PLN z wymianą to bym się chyba nie zastanawiał :)

na Allegro skrzynie są po 600-700 PLN

jutro jeszcze sprawdze profilaktycznie stan oleju...

może tymczasem dolać jakiegoś gęstszego oleju ?



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » pt lis 16, 2007 19:01

cowboy pisze:może tymczasem dolać jakiegoś gęstszego oleju ?
to znowu jest jakiś wydatek (pewnie gdzieś ok 150 - 200) a chyba pomoże niewiele. Ja bym pojechał do jakiegoś zakładu specjalizującego sie w skrzyniach i niech sie określa co to jest i za ile zrobią i jaką ew. gwarancja



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pt lis 16, 2007 19:07

cowboy pisze:za 500 PLN z wymianą to bym się chyba nie zastanawiał :)
Tak tylko zauważ że to 8 lat temu było.
cowboy pisze: jutro jeszcze sprawdze profilaktycznie stan oleju... może tymczasem dolać jakiegoś gęstszego oleju ?
Możesz to troche hałas wytłumi popytaj na forum nie wiem może o jakieś teflony czy coś (gdzies tam czytałem o jakichs olejach z teflonem co wyciszają) ale nie wiem czy to nie zadrogie bedzie

Nie masz sie co martwić możesz tak pewnie jeszce długo jezdzic ale długa trasa to ból głowy od hałasu
cowboy pisze:na Allegro skrzynie są po 600-700 PLN
pewnie jak poszukasz to znajdziesz coś taniej-może jakiegos rozbitka na czesci

No chyba że jak pisałem relacje sie zmieniły i sam różnicowy kupisz (sprawdz jaka cena) korzystniej
Ostatnio zmieniony pt lis 16, 2007 19:15 przez flatron316, łącznie zmieniany 3 razy.



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pt lis 16, 2007 19:24

z uzywka to bym sie wstrzymal gdyz nie wiadomo co w niej siedzi moze i gosc da ci gwarancje rozruchowa ale... czas na wkladanie i sprawdzanie skrzyni w aucie mija sie z celem po 2 gie jesli za montaz i demontaz skrzyni musisz zaplacic to kosz juz wzrasta a jak zrobisz to kilkukrotnie to juz inwestycja sie robi bardzo nieoplacalna zadzwon do goscia pod nr ktory ci podalem dogadaj cene napewno lipy ci nie zrobi zamontujesz i zapomnisz o problemie



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt lis 16, 2007 19:44

cowboy, któreś z lożysk w skrzyni oberwało i zrobił sie na nim luz , zębatki w skrzyni maja zęby skośne co powoduje powstawanie w wałkach sił osiowych w jedną strone gdy koła są napedzane i w strone przeciwną gdy hamujemy silnkiem , efekt jest taki ze na powstałym luzie cały wałek "wyjeżdża" w jedną strone luz miedzyzębny sie powieksza i stąd te wycie przy "przyspieszaniu" , natomiast przy hamowaniu silnikiem wałek jest "wciskany" wstrone przeciwną luzy się troszke kasuje i wycie ustaje .
Rozebramie skrzyni pozwoli stwierwdzic ktore łozysko konkretnie padło i wymiana rozwiąże problem, natomiast eksloatacja skrzyni przez dłuzszy czas spowoduje ze na powstałych luzach koła zębate "obrywają" i moze sie okazac że którys komplet kól zębatych bedzie wymagał tez wymiany . Jak najszybciej wym wyciagał skrzynie celem weryfikacji co sie tam narobiło . Mozna by kupic używkę skrzynie, ale to jest loteria, można sie pokusić o kupno skrzyni od kogoś kogo sie zna u kogo ta skrzynia elegancko pracowała , a jest do sprzedania bo np auto jet rozbite - tylko w takim wypadku bym sie pokusił o kupno używki.
W tym cały sęk że bymiana skrzyni jet pracochłonna i specjalnie cięzko sobie pozwolić na wkładanie "niepewnej" skrzyni na zasadzie "jak bedzie cos nie tak to sie załatwi inną skrzynie i założy ponownie"
Ostatnio zmieniony pt lis 16, 2007 19:57 przez homsky, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt lis 16, 2007 19:52

BruceLee30 pisze:zadzwon do goscia pod nr ktory ci podalem dogadaj cene napewno lipy ci nie zrobi zamontujesz
OKI tak zrobie... bede za tydzień we Wrocławiu to moze sie jakoś ustawie..
homsky pisze: Rozebramie skrzyni pozwoli stwierwdzic ktore łozysko konkretnie padło i wymiana rozwiąże problem
no tak ale wyciągniecie skrzyni jednak troche kosztuje.. :(

u mnie wyje juz tak od 60km/h na 4 i 5 biegu, myślę sobie że nie jest to związane z konkretnym biegiem tylko raczej z prędkością auta... może padło łozysko na jakimś głównym wałku ? albo coś w mechaniźmie różnicowym ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości